Gradske i prigradske linije

Autor ikar, Prosinac 01, 2007, 13:41:08

amalok.95

Ne vjerujem da če biti tako zbog toga što je trolej več stavio vozne redove na njihovu stranicu

Shole

Pa normalno da neće bit tako, čovjek samo piše što bi bilo kad bi bilo, odnosno bolje bi bilo kad bi bilo ovako.


Citat: kico101  u Siječanj 02, 2010, 23:57:15
........ ovim putem prijavljujem projekt: "Jednim udarcem dvije muhe ili dokaz da je 4A+5A=9..........

Valjda je iz ovog sve jasno

kico101

Novi vr-slijedovi po linijama:
Linija 1:  RD: do 06,30                 -  12 do 13 min
                     06,30-08,30            -  10 do 14 min
                     08,30-13,30            -  12 do 15 min
                     13,30-16,30            -  12 do 13 min
                     16,30-21,00            -  13 do 15 min
                     21,00-24,00            -  14 do 23 min

               Subotom:  do 15,30      -  14 do 18 min
                                od 15,30      -  17 do 27 min

               Nedjeljom:                    -   17 do 24 min
               Osvrt: Nije mi jasno zašto u bus u garažu ide minutu do dvije nakon redovnog polaska, a zatim ništa 15 min. Zar nije mogao taj za garažu   
                          pričekati 5-6 minuta da ne ide prazan, već da do Piramide ili Fiumare nekoga ipak vozi? Mislim da ovaj vr nije primjeren za Pećine i da
                          će snimanje na terenu ipak dati rezultate koji će smanjiti razmake vožnji.

Linija 1A:   RD: do 06,30               -  20 min
                     06,30-08,30            -   20 min
                     08,30-13,30            -  20 do 22 min
                     13,30-16,30            -  21 do 22 min
                     16,30-21,00            -  20 do 22 min
                     21,00-24,00            -  20 do 22 min

               Subotom:  do 15,30      -  21 do 30 min
                                od 15,30      -  21 do 34 min

               Nedjeljom:                    -   21 do 35 min
               Osvrt:  Iako je broj polazaka u odnosu na sadašnju 1A isti, slijed je radnim danom prosječno 20 do 22 min, a sada 18. zašto?

Linija 1B:   RD: do 06,30               -  50 min
                     06,30-08,30            -   50 do 60 min
                     08,30-13,30            -   60 min
                     13,30-16,30            -   60 min
                     16,30-21,00            -   60 min
                     21,00-24,00            -   Nemre

               Subotom:  do 15,30      -  60 min
                                od 15,30      -  Nema bolan.

               Nedjeljom:                    -   Ma nema, već sam reko.
               Osvrt:         - Ajmo reć, mislim da neću previše pogriješit, ako kažem da je moguće napraviti slijed svakih 45 min radnim danom, uvesti 
                                    cjelodnevnu subotom i nedjeljom, svakih 60 min ( ako je već zbog Towera koji je najposjećeniji upravo subotom popodne i 
                                    nedjeljom ).

Nastavak bude, već. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

mivano

Citat: Shole  u Siječanj 03, 2010, 15:37:37
Pa normalno da neće bit tako, čovjek samo piše što bi bilo kad bi bilo, odnosno bolje bi bilo kad bi bilo ovako.

bit će, bit će, kad se svi pobune nakon 11.1., mislim da ova njihova reorganizacija neće izdržat ni mjesec dana, a da se nešto ne promijeni, očekujem promjene na bolje nakon 1.2.2010.
e onda ima da nas uvaže  ;)

Shole

Ko prvo i osnovno mi smo takav narod (a pogotovo Primorci) da te može batinom tuć a ti se nećeš bunit.  Predviđam da će se od sljedećeg ponedjeljka par dana samo o tome pričat u svim busevima, na svim stanicama, na radiju, u novinama... a neće se niš promjenit.  Jednostavno smo takvi da nemamo hrabrosti ili šta ja znam čega da istupimo javno i napravimo generalno sr.....
Bit će nekih kozmetičkih promjena tipa korekcije vremena polazaka, možda se na toj nesretnoj dvojci nešto promjeni jer se neće stizat, a pogotovo kad počnu kopat u Zvonimirovoj.  9 minuta ne znači ništa nikome. Mogli su stavit lijepo 10 da svi ljudi znaju da autobusi kreću sa krajnjih stanica u 00,10,20,30,40,50 i malo manje našpanat taj vozni red.  Ali ne, mora bit kako oni zamisle, a nemaju pojma.  Klasika

mivano

ljudi se već bune, peticija za liniju 17

Shole

Oni će se još nekako složit jer svi blizu žive, iako neće time ništa postić, ali ko će potpisivat za 7A ?  Neće moć ni skupit puno jer je bilo mnogo zahtjeva građana da se ta linija prebaci "gore" na Pomerio   :D :D :D


BTW, konačno su memorirali u displej POMERIO a ne ono debilo Žrt.Faš. a na jednoj liniji (neću reć koja) je čak krivo upisano pa piše Žrt.zaš.  :D :D :D

ikar

Citat: kico101  u Siječanj 03, 2010, 19:11:19
Nije mi jasno zašto u bus u garažu ide minutu do dvije nakon redovnog polaska, a zatim ništa 15 min. Zar nije mogao taj za garažu pričekati 5-6 minuta da ne ide prazan, već da do Piramide ili Fiumare nekoga ipak vozi?

A kako biš ti onda drukčije napravio korekciju VR-a kad se izbacuje bus sa linije?

kico101

Citat: ikar  u Siječanj 03, 2010, 23:10:22
Citat: kico101  u Siječanj 03, 2010, 19:11:19
Nije mi jasno zašto u bus u garažu ide minutu do dvije nakon redovnog polaska, a zatim ništa 15 min. Zar nije mogao taj za garažu pričekati 5-6 minuta da ne ide prazan, već da do Piramide ili Fiumare nekoga ipak vozi?

A kako biš ti onda drukčije napravio korekciju VR-a kad se izbacuje bus sa linije?
Kakve to, uopće ima veze?  Napr. linija 1- u 9,24 ide na Bivio, a u 9,25, slijedeći u garažu, da bi u 9,38 išao na Bivio. Sad ti meni reci, zašto ovaj u garažu ne bi mogao ići u 9,30, pa bi do Piramide mogao odvesti nešto putnika. Da, strašno bi se puno izgubilo za tih 5 minuta.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

Citat: kico101  u Siječanj 03, 2010, 23:32:36
Citat: ikar  u Siječanj 03, 2010, 23:10:22
Citat: kico101  u Siječanj 03, 2010, 19:11:19
Nije mi jasno zašto u bus u garažu ide minutu do dvije nakon redovnog polaska, a zatim ništa 15 min. Zar nije mogao taj za garažu pričekati 5-6 minuta da ne ide prazan, već da do Piramide ili Fiumare nekoga ipak vozi?

A kako biš ti onda drukčije napravio korekciju VR-a kad se izbacuje bus sa linije?
Kakve to, uopće ima veze?  Napr. linija 1- u 9,24 ide na Bivio, a u 9,25 u garažu, da bi u 9,38 išao na Bivio. Sad ti meni reci, zašto ovaj u garažu ne bi mogao ići u 9,30, pa bi do Piramide mogao odvesti nešto putnika. Da, strašno bi se puno izgubilo za tih 5 minuta.

Zato jer se ovako bez naglih trzaja rasteže vozno vrijeme. To počinje i puno prije od odlaska jednog vozila u garažu. Tako ne dolazi do "preskoka" na kranjim ograncima linije - dakle da bus ide svakih 9 minuta, pa odjednom nema busa 20 minuta i dalje svakih 13... Nisu to u Troleju smislili takve stvari sam i vani vidio di se bus povlači na polovici linije. I zašto bi vozio 2-3 putnika kad mogu ić 2-3 minute ranije. Da ja pišem rasporede ove vožnje koje preko dana idu u garažu nebi ni stavljao u raspored... Na 7a polazak je u 20.55 sa Hosti i u 21.00 za Garažu. Ako ostaneš čekat do 21 (a ne kreneš odmah za prethodnim) uvijek se nađe neki pametan koji ide sa tim busom... A kad na krcaš jednog moraš svima stat  :P  I tako j***u čovjeka koji radi od 13.50.

Boki651

A sto je najgore od svega, nekad i kad idu u garazu, ne zele uzimat putnike, pogotovo zadnje polaske, pa zasto je onda u voznom redu polazak? >:(

kico101

Citat: ikar  u Siječanj 03, 2010, 23:38:42
I Da ja pišem rasporede ove vožnje koje preko dana idu u garažu nebi ni stavljao u raspored...
To bi već imalo nekog smisla.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

MAKI

Da hmmm i zašto na voznom redu piše 7a Hosti Sjeverni Koridor Sv Križ.Onda bi trebalo pisat 2a Zap Zamet Sjeverni Koridor .A .k.m.Zašto nisu Pomerio napisali.
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

SaNjIn

ofc poslje 14.00h linija 34 ne vozi zbog snjega..a cesta je dosta dobro čista..-ispričavam se zbog offtopica-> i već par dana umjesto 688 vozi 600..razl? >:(

kico101

Iako bi ovo možda moglo ići u jednu temu koja je postojala na starom forumu, a zove se "parkiranje na stanicama", stavit ću ovdje. Naime, danas sam si uzeo malo slobodnog vremena i autom obišao nove trase linija 1B i 4A, prvenstveno iz razloga da vidim pozicije novih stajališta.
Stupovi ( visoki, sivi ) su već postavljeni, ali tabelica još nema . Ali ono što me ponukalo da napišem par riječi su "lukavo" odabrane pozicije stajališta. Na čak 3 mjesta stajalište se nalazi unutar zone parkinga, odnosno, stup je postavljen na pločniku ispred kojega su uredno iscrtana parkirna mjesta, pa se pitam gdje bi se minibus trebao zaustaviti. Na liniji 1B nova stajališta postavljena su u ul. Draga Šćitara uz kbr. 20, na početku ulice Fra. Serafina Schöna, u Kontuševoj ulici ( kod ulaza u dispanzer ), u Radničkoj ( kod joga i nasuprot malo prema pekari ) i Kvaternikovoj kod škole. Stajalište u ul. fra Serafina Schöna ( blizu ulaza u trsatski park ) postavljeno je odmah nakon raskrižja sa putom Valkovića-poleta, na mjestu gdje je iscrtan niz parkirnih mjesta. U uobičajenim situacijama ta su mjesta prazna, ali po propisima se preko njih ne bi smjelo voziti. Ok. Ali što je kada je kakova svetkovina i parking je pun? Minibus mora stati na sred ulice i iskrcavati/ukrcavati putnike preko propisno parkiranih automobila. ::| Slično je i na stajalištu u Kontuševoj, em je u desnom zavoju, em mora stati na sred ulice, jer sudesno parkirani auti. Zar je toliki problem izbrisati 3 parkirna mjesta ( za minibus sasvim dovoljno ), a ne ispadati smiješan. Ali koga briga.
Kod samog Towera na onaj stup koji je služio kao oznaka stajališta za 680 ( tko ga je vidio u zadnje vrijeme? ) nalijepljena je nova shema, ali nije nalijepljena oznaka linije koja se tu zaustavlja. Što se tiče 1B nije mi još jasno gdje se misli zaustavljati kod dvorane kada ide iz smjera Strmice prema Toweru. Da li će se uvlačiti na perone ( koji su počesto zauzeti sa 2 ili 8 ) ili će stajati na cesti? Isto i iz smjera Towera prema Strmici. Puno je tu nedorečenosti.

Nakon 1B, prebacijo sam se malo na Rastočine da vidim gdje će biti stajališta 4A. Nevjerojatno je da od Volčićevog trga nema niti jednog stajališta do Rastočina ( više od 700 m ), a ima pozicija. Krug oko nebodera u Rastočinama 5,6 i 7 biti će avantura svoje vrste ( tko je prošao autom tuda, znati će o čemu govorim ) , a biti će i zapinjanja. Pogodite gdje je okretište? Nasred ceste, na onom jednosmjernom donjem dijelu. Naravno, desno je uredno iscrtani parking. S obzirom da je cesta na tome dijelu jedva dovoljno široka za prolaz minibusa, tamo neće moći biti stajanja, već će korekciju raditi samo na Pulcu.

Generalno, na stajalištima još nisu iscrtane nove oznake ( jedino u Krautzekovoj sam vidio da na čekaonicama piše 2-Srdoči i 8-Torpedo, ali nigdje nema 1B ??? ) i to će vjerojatno napraviti zadnji čas. Mišljenja sam da je sve oko ove nove organizacije napravljeno sa toliko puno šlamperaja da još ni sami nismo svjesni kakav će kaos nastati 11.01.2010. Pitam se, čemu?
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.