Gradske i prigradske linije

Autor ikar, Prosinac 01, 2007, 13:41:08

Shole

Naravno da je to istina, ali isto tako moraš priznati da  u svim gradovima sa razvijenom mrežom JGP-a  ne idu sve linije u centar nego se manje frekventne nadopunjuju na one sa velikim brojem polazaka.  Al ko što sam već napomenuo, NAJVAŽNIJA stvar kod presjedanja je da barem jedna linija ima korekciju voznog reda na točki presjedanja.  Stvarno mi nije jasno kako to nisu skužili.  Da, može i drugačije (prigrad) ali tamo je utjecaj gužve na kašnjenje puno manji, imaš prilično razvučen vozni red kojeg možeš stić življom vožnjom ako si zaglavio, i treće i najvažnije  ONI ČEKAJU JEDAN DRUGOGA što je kod linija 2/3A nemoguća misija.

Ruske

danas 7A sa sv.kriza od okretista (19:10) prema gradu bio potpuno prazan...osim mene, prvi putnici usli su na piramidi...
primjetio sam van vrsnih sata i pogotovo navecer kako se 7A vozi dosta prazan po pomeriu, dok 7ice idu uglavnom poprilicno pune...

imam i jedno pitanje...zasto koji put 7A preskoci jednu voznju? cekam na okretistu da dode i nema ga, dode onaj sljedeci nakon cekanja od 20tak i vise min...primjetio vise puta, nazalost i kad mi se zurilo...

kico101

#467
Malo se tema zaledila. Nema više komentara. Izgleda, da smo se pomirili sa situacijom. 11.03. , kada ističe 2 mjeseca probnog roka, se približava.Hoće li biti korekcija trasa, hoće li sve ostati kao sada ili će se vratiti na situaciju prije 11.01?
Mislim, da se donekle iskristalizirala situacija, te da je jasnije u kojem pravcu bi trebale ići nekakve korekcije. Moje osobno viđenje stvari, je da pod hitno treba uskladiti vr 1/1A, a po mogućnosti i izvesti naizmjenični sustav 1/1A od Pećina prema Biviju ili M.Dr, na 1B treba pojačati vr radnim danom, jer od Strmice do Towera u prosjeku vozi 11 minuta, a obratno oko 15 ( pratim ;D ), tako da je vr svakih 45 min moguć, a isto tako treba produžiti vožnje i poslije 21 ( uostalom Tower i radi do tada ). Subotom isto treba cjelodnevni vr, a i nedjeljom.
Dvojku su, nekako, uspjeli ukrotiti, 2A treba kroz centar svakih pola sata ( tada prestaje potreba za dodatnim pojačanjima od TBJ prema Zametu ), 3A mora ići u grad, ovako ili onako.
4-ka ne može ostati nedorečena ( sadašnje okretište u Lokvi nije dobar izgovor-uostalom kako se okreće 11-ca ), 4A treba provesti kroz O.Valića i Kvarnersku. 5A sa ovakvim vr ne može dugo trajati ( 6 minuta vožnje, 15 minuta čekanja ), 5B treba ići i u terminima između 9 i 12.
7A vratiti kroz centar. 8-cu ili pojačati ili ukinuti ( Torpedo i Bulevard ne mogu u isti standard ). Grohovo, konačno, odlučiti ili u grad ili u prigrad, a ovakvu 13A ukinuti.
Naravno, da može i drugačije.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

sve lijepo objašnjeno, svaka čast. 
Možda nebi bilo loše 5A i 5B spojit i da su dva kombija na liniji. 
4A definitivno kroz O.Valića i do vrha Pulca.
3A, ako i ne do centra onda barem na okretište neke linije, a ne na pola

MAKI

2 ka vozi normalno vise ne kasni  prije sam šizio kad bi kasnila
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

Shole

Da, jer ti se žurilo na posao pa si šizio

Berlingo

#471
Danas mi sinula ideja da odem do Bezjaka i vidjeti malo nakratko opcinu Viskovo. Iskoristiti besplatan prijevoz za to. Steta je to propustiti. Sad opet necu dugo to izvesti.

Dakle, ovo je 108 na okretistu u mojem kvartu.


Polazak je bio u 15.30. Vec nakon prvog kilometra bilo je jasno kako je sve unutra razmrdano i culi su se cudni zvukovi. Papamobil jako skace, ali vjerujte mi ipak malo manje od dailya. Jako neudobno vozilo. Jedina putnica ulazi na stanici ispred glavnog raskrsca. Jedino dobro na njemu je da ubrdo doslovce leti. Ovo je raskrsce gdje 652 ide ravno (zeznuo se malo s pokazivacem smjera), a 108 po glavnoj cesti blago desno.


U 15.42 dolazi na okretiste u Bezjakima.


Kontrolna ploca ista, ideticna vozilu koje ja duzim. Mjenjac, sjedalo, pa i boja sjedala isto tako. Ne mogu shvatiti da je to zapravo sve sta vozac ima od grijanja.


Nije isto zagrijati malu kabinu od dailya i ovakav prostor. Po meni izgled unutrasnjosti prihvatljiv.


Gume jako dobre. Ali po izjavi vozaca nista po snijegu ne pomaze. Nista cudno za takvo vozilo.


Za nazad vozio bez putnika. Vozac govori da se uglavnom nedjeljom vozi sam.
I za kraj malo reklame. Oprostite, nisam odolio. Trampov breg i pizzeria. Pozdravljam gazdu.

Velika zahvala ljubaznom vozacu!

MAKI

Ja sam u subotu napravio đir sa 1b .Strmica-Tower--Trsat
Dakle moji dojmovi
Sa Strmice ide sa 3 putnika na Strmici se ukljucuju jos 2 i na Trsatu jos nekoliko  kod groblja i drugih stanica ista stvar
Kroz Kontusevu se ukrcavaju 2-3 putnika kod Towera dolazi u 11.:55 do 12.10 vremena za čekanje sam imao
Do tada se ukrcavaju putnici svi sa teskim vrecicama sto je za pretpostavit  ;D  Na Podveziici se jos ukljucuje
Polako ide kroz D.Šćitara iskrcava se i polako do Trsata dođe sa 2 putnik

OVO JE FENOMENALNA LINIJA
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

Ruske

zasto ti je fenomenalna?

po meni je to linija za starce koji nemogu pjesaciti do towera...primjer moja nona koja je na d vezici pa ode lijepo o tower i vrati se sa busicem...fora je, ali ono fenomenalna :)? meni je novi 7A fenomenalni, jer vise nema ljudiju koji se ukrcaju i na piramidi/teti rozi iskrcavaju, nego vecina ide lijepo gdje i treba na g vezicu i sv kriz...isto vrijedi i za prema gradu, jer ljudima se ne da spustati od pomeria dolje, nego cekaju drugi bus koji ide kroz centar...neka ne mjenjaju :)

nego imam pitanje za starije ovdje: vidio sam na starim slikama natipse na O317-kama 7A mlaka-r petrovica...neka mi netko objasni kakva i gdje su bila okretista? gdje na mlaci? gdje na vezici? posto znam da se sv kriz prije zvao skojevska ulica, pa mi nije jasno gdje se u petrovica okretao bus...mozda na zavoju onom velikom izmedu petrovica i sv kriza?

kico101

Citat: Ruske  u Veljača 14, 2010, 18:40:23

nego imam pitanje za starije ovdje: vidio sam na starim slikama natipse na O317-kama 7A mlaka-r petrovica...neka mi netko objasni kakva i gdje su bila okretista? gdje na mlaci? gdje na vezici? posto znam da se sv kriz prije zvao skojevska ulica, pa mi nije jasno gdje se u petrovica okretao bus...mozda na zavoju onom velikom izmedu petrovica i sv kriza?
Okretište na R.Petrovića si dobro pretpostavio-dakle, na onom velikom zavoju koji je sada spoj ulica R.Petrovića i Sv.Križ, a na Mlaci je okretište ( zapravo peron ) bilo odmah uz spomenik ( gdje se sada nalazi skretanje iz Zvonimirove u Baračevu ), dok je Baračeva ( tada Industrijska ) išla paralelno sa kamenim zidom ( preko sadašnjeg parkirališta ) i pod malim kutem se spajala na Krešimirovu ( tadašnju B. Kidriča ). Rekonstrukcija je sredinom 80-ih napravljena upravo zbog sigurnosnih razloga. Naravno, rekonstrukcijom raskrižja onemogućeno je okretanje autobusa, pa su 7/7A preusmjerili na Podmurvice, što je bilo i logično, jer su Mlaku pokrivale linije 1,1A,2 i 2A, a 8-ca je produžena do Torpeda.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Berlingo

Moje sjecanje govori i to da je Industrijska ul. do te rekonstrukcije bila u kockicama, znaci bez asfalta. U okretiste su stala 2 solo autobusa. Neznam koliko ih je bilo u krugu ali jedan je uvijek vozio liniju 8, tako da se u svakom krugu pojavio jedan veci razmak radi tog busa. Onog okretista gore u onom zavoju se slabo sjecam. Bio sam gore s 507 i on je to prolazio iz prve, ali mu je prednji kraj isao preko ruba trotuara (ne i kotac). Gore je bus dolazio bez putnika i nije bilo ni ukrcaja. vrsila se samo korekcija.

Ruske

hvala ljudi!
to sam i pretpostavio, gore samo okret i eventualna korekcija i 1. stanica malo nize...to je za nevjerovat, bilo je manevriranja puno je li? za aute je to sirok zavoj, dok za buseve nije bas :) a od zavoja na dalje, prema danasnjem okretistu je postojala tada cesta ili?

Berlingo

Isla je cesta dalje. U to doba nisam bio ni vozac s B kategorijom. Kasnije kad sam polozio prosao sam. Otkrio sam novo okretiste i onu jednosmjernu ulicu sta izlazi na cestu koja ide za Dragu.

Ruske

to je sve ul. sv. kriz, tada skojevska ulica...

MAKI

Čuo sam da je Sv.Križ neko brdo
A sto se tice 1B za mene je fenomenalna upravo zbog penzionera koji nose teske vrecice iz Towera pa im je lakse
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni