Gradske i prigradske linije

Autor ikar, Prosinac 01, 2007, 13:41:08

Tomek

Istina,nitko normalan ni ne bi mjenjao starudiju za starudiju. No,mislim da bi se Eurobusi(ovi iz 97. su ful sređeni) i SL232, a i NG272 solidno snašli u ovo doba nestašice.

Boki651

Citat: Tomek  u Ožujak 18, 2010, 22:17:11
Haha, O305 da poklone u Afriku? Čemu takva bahatost dok po Rijeci voze hrpa MAN-ova SG220 Avtomontaža, autobusa koji je dinosaur prema O305G. Ne znam jesi li se ikada vozio u Meci, udobna ko Sanos, a iznutra opremljena ko luksuzni salon(debeli tapecirani stolci).


I naš 470 (SU 220) ima debele tapecirane stolce  ;D

Bari

Prvo, ispričavam se na lošoj kvaliteti slike. Stavljam sliku (ako hoćete brišite) zbog jedne zanimljivosti. Jučer oko 19.00 sati na Šetalištu A.K.Miošića stoji GB 535. Šole je ostavio bus na voznom traku jer su na ugibalištu bili auti i bus za Grbce. Kasnije su i auti i bus otišli, a bus je ostao doslovno nasred ceste.

KREPAT MA NE MOLAT !

mivano

kad već vozi u gradu mogli su mu ugradit i bočni pokazivač linija  ;D

Shole

Službeno je prigradski pa zato nema.  Kad je 497 prešao iz prigrada u grad odma je dobio bočni nosač.    Vjerovatno se nitko neće sjećat, al takav nosač je imao i 651 kad je bio novi.  Naprijed je bio klasični žičani

Berlingo

Stavit cu ovo ipak ovdje. Taj 3A je vidjen oko 21.15 u mojem kvartu i vozio za Bezajke s 4 putnika. U 21.47 se kod Morcica vracao. Putnike nisam mogao vidjeti jer sam gledao usku cestu. Mislim da je to bila zadnja voznja danas.

ikar

Zadnja vožnja subotom je 22.30 iz grada i 23.00 s Bezjaka.

Berlingo

Citat: ikar  u Ožujak 21, 2010, 12:03:11
Zadnja vožnja subotom je 22.30 iz grada i 23.00 s Bezjaka.
Tako je. Danas sam i ja malo surfao i uocio svoju gresku. Jucer nisam stigao. Sad stvarno lici na neku liniju jer koliko se sjecam doba linije 17, zadnja je isla u grad subotom oko 22.30.
Ali ima jos o toj liniji. Vidio danas 587 i to je bio onaj polazak iz grada u 12.15. Nije bilo putnika. Necu da ispadne kritika, ali stvarno su mogli staviti to na svoju web stranicu kao obavijest. No dobro, linija vozi i kad se ljudi nauce biti ce u redu. Pokusao ga slikati, ali kvaliteta nula.
A slusajte sad ovo. Nasao se ujutro na placi kraj dvorane. Jedna debela zena napala Trolej jer je pjeske morala doci po spezu. Stanuje kraj okretista. Znaci ona je najvaznija i njena debela guza a ne ljudi koji su dobili opet vezu s gradom. Inace pred kucom su joj 3 auta, muz i 2 sina svaki ima svoj. Nisam htio ulaziti u rasprave.
Ujutro cu malo provjeriti oko dvorane sta ce biti s tim polaskom. Dovest ce djecu i zanima me kud ce onda.

ikar

Citat: Berlingo  u Ožujak 21, 2010, 15:08:45
Ujutro cu malo provjeriti oko dvorane sta ce biti s tim polaskom. Dovest ce djecu i zanima me kud ce onda.

Trebao bi se okrenut oko onog malog ala kružnog toka kod dvorane.

djuro

Iz cistog kurioziteta jutros sam bio na j.trgu vidjeti gdje je polazna stanica linije 3a, zamislite tabela je samo s jedne strane objepljena obavjesti a druga je prazna, metal. Pretopostavljam da je recesija na djelu.

Berlingo

Nije mi dao vrag mira. Prije posla isao sam do dvorane. Dosao tamo u 7.15. Cekam ja. Kad su uveli 3A s presjedanjem znao je doci tamo u 7.20. Doslo i 7.25. Bilo je ocito da su se stvari promjenile. Kad u 7.28 dolazi 652. Stao i iskrcava djecu. Vozac odmah s ugibalista gleda lijevo prema nekakvom-nazovi kruznom toku. Bilo je vidljivo da s nekim komunicira tko je sjedio iza njega i nesto je pokazivao s rukama. Izasao s ugibalista, napravio 10 m i stao kao da ce skrenuti lijevo. Ukljucio ponovo lijevi pokazivac smjera. Kraj njega nema nema nikog, ali i dalje nesto prica.  Gundja. Nakon par sekundi udario po gasu i pravac okretiste 2A! Izgledao je jako ljut.
Neznam tko je to zamislio ali ovo nije dobro. Moj je savjet da se dobro ispita da li moze iznad dvorane na okretiste autobus. Tamo su se mnogi okretali, pa cak i ona mrcina od R.K. Zagreb. Neznam da li je to moguce iz prve izvesti jer nikad nisam gledao. Bolje mi izgleda od Bezjaka, ali tamo bude i parkiranih auta. Jutros (ili svako jutro???) je bilo prazno.

Inace, ono najvaznije. Autobus DOBRO POPUNJEN! Djeca izasla a 10-15 ljudi stoje!

Shole

Naravno da će sad bit dobro popunjen, to je svima jasno, osim naravno onima kojima je trebalo bit jasno prije 11.01.   Mislim da će bit problema s tim polaskom.  Prerano dolazi do škole na Zamet, a u grad će dolazit nešto sitno prije 8 a to je na knap za škole, pogotovo ako bude odlučeno da se ide na okretište 2A. Mislim da bi bilo dovoljno da ide kroz ulicu Braće Bačić i djecu iskrca na glavnoj ulici Ivana Ćikovića Belog ili na gornjoj stanici, ili dole kod kokošinjca.  Za natrag (oko 13) nek ide dole do dvorane da djeca nemoraju prelazit cestu.

Berlingo

Ideja ti izgleda jako dobra. Mislim da bi moglo upaliti jer nasa Glasnogovornica ovo cita. A posto svi znamo da je to tako,ja bi samo ukratko spomenuo da je 2A ponovo jedina linija koja nije najbrzom vezom povezana s centrom, jer ide glupim, izmisljenim koridorom, a kad bi isla 2 busa normalnom trasom kraj "Novog lista" svakih pola sata, to bi bila velika (ogromna) ispomoc liniji 2, no ja nisam putnik i necu se baviti time, pogotovo ne u mojem kvartu. Nikad vise!

Lion

#583
Citat: Berlingo  u Ožujak 22, 2010, 22:53:54
Ideja ti izgleda jako dobra. Mislim da bi moglo upaliti jer nasa Glasnogovornica ovo cita. A posto svi znamo da je to tako,ja bi samo ukratko spomenuo da je 2A ponovo jedina linija koja nije najbrzom vezom povezana s centrom, jer ide glupim, izmisljenim koridorom, a kad bi isla 2 busa normalnom trasom kraj "Novog lista" svakih pola sata, to bi bila velika (ogromna) ispomoc liniji 2, no ja nisam putnik i necu se baviti time, pogotovo ne u mojem kvartu. Nikad vise!

Kada smo vec kod 2a. Ako bi se, recimo, dva-tri monotrala stavila na 2a i kada bi oni isli ovom ''normalnom'' trasom, ne bi uopce bila potrebna ispomoc TBJ-Zamet, te bi skinuli dio opterecenja s obicne dvojke. A s druge strane, Trolej bi dobio ''bodove'' kod onih stanovnika Zameta koji misle da su oštećeni zato jer linija za grad ne ide direktno iz njihovog kvarta.
Također bi se oslobodio i solo bus koji inace vozi na 2a i mogao bi recimo posluziti na 3a da se taj raspored ipak malo bolje popuni.
Pitanje je jedino, moze li se ovo stvarno dogoditi, tj. jesu li ljudi iz Troleja spremni 2a vratiti na ''normalni'' koridor. I da, moze li se nekako skrpati pa da se stavi 2-3 monotrala na ovu liniju, posto mi se cini da u zadnje vrijeme fali autobusa? (ili je to bilo mozda samo zbog turnira u sahu, iskreno, ne znam)  ::|

Naravno, svaka kritika ili komentar su dobrodosli.  ;)
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

1A

19:20 jučer. 3A kod Torete. Nije čak ni stao na stanicu, a nemoram spominjati da je bio potpuno prazan. Dvojka prije njega je prošla dosta prije tako da nije opet pokupila putnike pa se ovaj samo vukao za njom.