Svaštara > Chat

Registarske pločice - rasprava

(1/51) > >>

Dreamwalker:
Predstavljen je novi dizajn hrvatskih registracijskih pločica. Od 1. srpnja će sva nova vozila dobivati novi dizajn, dok ostali neće morati mijenjati sve do kupovine novog automobila. Novost je i ta da će Hrvatka imati čak 128 podjela na gradove.

foto: RTL, Index

Ovo je po meni čisti primjer deranja ljudi koji su i tako već svakakvim porezima oguljeni. Uzeći u obzir da su samo 2 područja od postojećih 34 uspjela izaći iz šablone xxx-yy (Zagreb, Split, a ni Rijeci puno ne nedostaje) dal je potrebno da 128 gradova ima svaki svoju pločicu??? Mi smo zemlja s 56 500 četvornih kilometara površine i 4 milijuna stanovnika te je apsurdno da imamo toliki broj registracijskih područja. Za usporedbu Njemačka ima 396 reg. područja na 20 puta više stanovnika i 6 puta veću površinu.
Što se tiće dizajna, to je stvar ukusa, ali meni definitivno nedostaje grb. Sve u svemu, mislim da su trebali ostaviti staru pločicu i nakeljiti naljepnicu EU.

Kako vi komentirate ovu zbrku s registracijama??? Što vam se sviđa, a što biste promjenili???

Marek:
Po meni jedna velika glupost. Čemu uvođenje oznake za svaki grad posebno, što nedostaje trenutnom sistemu označavanja? Sve mi se čini da će nam bit kao u susjednoj BiH, nemaš pojma tko je odakle.

via Tapatalk

Portos:
Dizajn čiju si sliku stavio u prvi post mi se sviđa ali mi se uopće ne sviđa da će svaki grad u HR imati svoje registarske pločice. Zapravo mi se uopće ne sviđa imati ikakvu pripadnost nekom gradu, županiji, regiji. Više bih volio da su u HR reg.pločice poput Engleskih ili BiH tablica. Osjećao bi se puno sigurnije u nekim gradovima i nebih psovao neke vozače određenih registarskih oznaka koji trenutno slove kao "loši".

ChRiStIaN:
Meni se jako sviđa dizajn. Lijepi je font, ovo s kockicama, odlično! Ovo s gradovima mi je too much! Možda se trebao uvesti još koji grad tipa Veliga Gorica (VG) i slično ali svaki grad od kojih pola njih nema nikakva gradska obilježja niti bi di izvan HR bili gradovi.

Teutonic:
Dizajn mi je izvrstan,ali mislim da bi se samo veći gradovi u županiji trebali registrirati,i da bi općine i manji gradovi u bližoj zoni tog većeg imali iste kao taj veći,primjer:
Šibensko Kninska županija bi imala 2 grada sa svojim pločicama,Šibenik (ŠI) i Knin (KN)
Pod ŠI registracije bi spadali:
Gradovi Šibenik,Vodice,Skradin i Drniš
Općine Tisno,Murter,Pirovac,Primošten,Rogoznica i Ružić

A KN registracije bi spadali:
Grad Knin
Općine Kijevo,Cetina,Promina,Kistanje i Ervenik

Dok bi naprimjer u S-D županiji svoje registracije imali Split (ST),Sin(SN),Imotski(IM) i Makarska (MA),a u Zadarskoj Zadar (ZD),Benkovac(BN),Gračac (GČ) i Pag (PG)
Za ZŽ sam stavio samo udaljenija mjesta,jer nema smisla da Gračac ima ZD registracije a udaljen je tko zna koliko,isto vrijedi i za Pag.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju