Fotoškolica – kako poboljšati kvalitetu fotografija?

Autor sniff, Svibanj 13, 2016, 18:30:13


Paško

Bolje. Dakle, fotku nisi toliko loše fotkao, ali si je loše uredio. Probaj napraviti neke fotke po danu. One po noći su ionako većini loše jer nemamo dobre uređaje za to. Slika #358 je mutna, dovoljno da se vidi, a to si mogao riješiti izoštravanjem. Skini Photoscape ili IrfanView i uređuj.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Mercedes bus

Gbr 199 na 268
Gbr 696 na 126
Gbr 685 na 131
Gbr 36 na 120
Gbr 190 na pauzi
Gbr 51 na 127
Gbr 180 na 172

Paško

#123
Ovaj put si, iako još treba ispraviti mobitel po nekome orijentiru u pozadini, kadrirao donekle OK (osim #36 - direktno u smeće jer ga nisi uhvatio cijelog), ali sve su slike pretamne. Ipak, #685 nije, što znači da si i ostale mogao tako snimiti, a nisi. Ne znam zašto, možda jer si išao fokusirati mobitel na pod pa brže bolje uhvatiti autobus i onda nisi uhvatio dovoljno svjetla? 

To se u nekim prilikama može ispraviti. Pogledaj što sam napravio s ovom fotkom u manje od pola minute. Svejedno, poanta je da vidimo, ne da ćirimo! Zato ta fotka nije dobra. 75% fotke je snimanje, a 25% uređivanje, rekao sam par puta...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

jakov5

Moja verzija izravnatog 539. Sam odabir kadra nije loš, nije ni loša ideja da ove zgrade desno budu u kadru kao pozadina, no imaš slijeva manjak prostora.
Nikad nije loše okinut fotku s veće udaljenosti, pa se višak kasnije odreže u programima koje je Paško naveo;

Citat: Paško  u Prosinac 24, 2021, 00:17:20
Skini Photoscape ili IrfanView i uređuj.

#47 i #75 također nisu loše ispali, samo fali malo poravnanja ;).

Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

tramvajac 92

Thx. Poravnavao jesam, ali nisam očito dosta  thumbs

ChRiStIaN

Ove dnevne su ti jos i ok. Ocito ti mobitel nikako ne podnosi mrak. Drzi se slikanja po danu i kad to savladas, sve drugo bu doslo samo ;)
@ Autobusi Hrvatska @

Mercedes bus

179 na 134 /3

Paško

Od ove tri dobra je samo srednja fotka - donekle. Ostale nisi trebao ni stavljati.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

zag



177 na 136


Sent from my iPhone using Tapatalk

Paško

Dobro došao.

Prva slika: podigni mobitel, odreži asfalt koji zauzima više od 50%
Druga slika: smeta stup, a ni s njim nije centrirano

Za sve slike: NE KORISTI TAPATALK! Uništava kvalitetu slika. Postoji forumski hosting s razlogom.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

zag

Citat: Paško  u Ožujak 15, 2022, 22:20:16
Dobro došao.

Prva slika: podigni mobitel, odreži asfalt koji zauzima više od 50%
Druga slika: smeta stup, a ni s njim nije centrirano

Za sve slike: NE KORISTI TAPATALK! Uništava kvalitetu slika. Postoji forumski hosting s razlogom.
Najbolje je onda da ni ne prenosim slike pa ćeš biti sretan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Paško

Žao mi je što si se naljutio, sunašce, ali nisi ti van Gogh. Možda ja, koji sam tu 13 godina, ipak znam o čemu govorim?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

sofer29

#133
189 na 109

Paško

Dobro došao i ti u temu sa slikama. Sljedeći put te molim da se pomakneš malo prema lijevo i uhvatiš cijeli bus.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!