Setra

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:32:40

leic96

Na službenoj internet stranici setre (www.setra.de) se nalazi vremeplov povodom 60-te obljetnice. Kada stavite na 1988. godinu na slici je prvi model setre S 216 HDS koji je, prema natpisima, iz Hrvatske, točnije Poreča!!!



Uploaded with ImageShack.us

Sonja

Zanimljivi detalji se mogu saznati kroz tu prezentaciju. Svaka cast  :D

Al ne pise da je iz ovaj bus iz Poreca, nego da su u Porecu 1988. dobili nagradu za najveci stupanj tehnoloske inovacije, posto je ta setra imala solarni krov za dobivanje struje koju je bus izmedu ostalog koristio za prozracivanje  ;)

5AR

Ami znači Autobus Meeting International a vjerovatno je bio 1988. u Poreču, 1986. je bio u Crikvenici.

leic96

Kada se može očekivati izlazak serije 500 ?

telige

Citat: Tomek  u Siječanj 08, 2010, 19:39:57
Malo zanimljivosti --

Setra kao što znam je Njemački proizvođač, no one se proizvode i u drugim zemljama..
Tako u Hrvatskoj, većina preživjelih S215HD je iz Španjolske(tamo su se proizvodile do 1995.) i ima dodatak Granada.

No i serija 300 se proizvodila u Španjolskoj te u Hrvatskoj imamo 4 komada:

3 S315HD od Slavijatransa Petrinja -- tamo su s njima imali toliko problema da je jedna nažalost rashodovana, ugl. totalna koma od buseva



1 S315GTHD od Jamrošić toursa



Dali se u Španjolskoj radi i serija 400?


Jambrošićeva je proizvedena u Francuskoj a ne u Španjolskoj.
Nema me.

tomekk

#200
Evo jedna fotka Setrine ergele ispred njihove tvornice.Vjerujem da bi svatko poželio bar jednu ljepoticu u svojoj floti  :)
Zahvaljujem se gospodinu Vinku iz Lavanda toursa koji nam je poslao ovu fotku  :)

Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Shole

412 UL
415 GT-HD
416 GT-HD
417 HDH
431 DT

tomekk

Po čemu si tako siguran?

Evo još jedne za koju je g. Vinko rekao da je morao poslat:

Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Marek


tomekk

U njemačkom Lastauto Omnibusu pojavila se Setra serije 500, doduše zakamuflirana, ali već se može naslutiti neki izgled.Zahvaljujem gospodinu koji nam je poslao fotke, no uspio sam naći kvalitetnije skeniran članak na facebooku:

Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Tlimfocit

Samo se nadam da su i vrata zakamuflirana i da u ludilu neće ovakva napravit. :)

martin

Ako je ovo  SETRA SERIJE 500,moj komentar PA STA SU RADILI SVIH OVIH GODINA ODKADA JE IZASLA SETRA 400 pa nista  >:(
SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil

hochdecker

Citat: martin  u Siječanj 11, 2012, 19:58:54
Ako je ovo  SETRA SERIJE 500,moj komentar PA STA SU RADILI SVIH OVIH GODINA ODKADA JE IZASLA SETRA 400 pa nista  >:(

bez ljutnje, ali bili su iznimno pametniji od onih koji su po webu crtali bedastoće...

martin

Citat: hochdecker  u Siječanj 11, 2012, 20:17:28
Citat: martin  u Siječanj 11, 2012, 19:58:54
Ako je ovo  SETRA SERIJE 500,moj komentar PA STA SU RADILI SVIH OVIH GODINA ODKADA JE IZASLA SETRA 400 pa nista  >:(

bez ljutnje, ali bili su iznimno pametniji od onih koji su po webu crtali bedastoće...
Il kad malo bolje pogledas mozdaje neka modificirana GT serije 400 jer sveje isto retrevizori vrata branik maglenke ratdkape,samo sto su gabaritna svjetla na krovu ubacili u sklopu sajbe cak mi se cini daje i kontrolnatabla ista... ???
SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil

nidi

Moje mišljenje je da setra serije 500 neće puno odstupati od serije 400, dapače više će to biti kao neki redizajn serije 400.  :o
*****  V     O      L       V       O   *****