MAN Lion's City G

Autor man323, Srpanj 16, 2017, 23:28:18

Tomek

NL 263 iz 1999. si mogao zadnja vrata otvoriti samo kao putnik i to se godinama koristilo.

MAN truck bus

Ali je kasnije prebrikano/onemogućeno, zato kažem unificiranje - da, ali bez naknadnih preinaka u garaži. thumbs
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

citaro

Citat: NP-549  u Srpanj 28, 2020, 18:53:12
Meni je pak senzor tlaka.  Stanična, zujalica kod zatvaranja i reverzibilni sustav na vratima su zakon.  Nema mrdanja dok se ne zatvore vrata,  najprije odsviraju kad stisneš taster i ako se ne makneš pa te stisnu odmah se nazad vrate.  Ali nema da se neće zatvorit jer netko stoji "tamo negdje blizu".  Neda mi se navečer gubit živce sa klincima koji meću nogu ili guraju jedan drugog u polje senzora čisto da bi još malo za dešpet stajali na stanici. 

senzor i privola ne znace da se ne moze stisnuti gumb da se vrata zatvore u ovakvom slucaju...

MAN truck bus

#648
Može vozač tada stiskati gumb do sutra, ali ako netko stoji na senzoru vrata se neće zatvoriti. Tako je izvedeno na ZETovim Cityima 09 (kojima je uključen senzor) Citelisima, Cityima G i Urbanwayima.
Primjerice netko stoji unutar žutog polja, unatoč tome što je vozač otvorio vrata preko gumba, a ne privole te pokušava ih zatvoriti preko gumba neće moći jer senzor ne dopušta.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

citaro

#649
onda treba drugacije izvesti... u svicarskoj se privola daje prekidacem i kad nitko ne stoji na senzoru, vrata se zatvaraju automatski nakon par sekundi, a gumbi sluze za ovakve slucajeve kad se netko igra s vratima...

NP-549

Pa to je i logičan sistem -  senzor koji zatvara automatski, a ako se netko poigrava ili ne kuži onda vozač zatvara na svoj dugmić i djelovanje senzora se tada isključuje. Naravno, reverzibilnost vrata i dalje djeluje.

MAN truck bus

589 ne ispisuje dijakritičke znakove. Spavaš li mirno smogovac.bb2?  ;D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

#652
Neka izmijene naziv stajališta bez Š, recimo LASTOVSKA SCHOOL ;D
Glavno da je Isus sa putnicima u 589 (naljepnica u pozadini ::| )
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Portos

#653
Neki dan sam se vozio iza jednog NG313, bus je preticao osobne automobile po Aleji Bologne. Ja sam vozio 90 km/h, on isto toliko. Da li su neke blokade skinuli tim autobusima kad mogu toliko brzo?

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

ChRiStIaN

#654
Ako auto pokazuje 90, bus kaze 80. Na autima uvijek sat laze. MANovi idu 80, novi i stari. Jedino MAN 300 ima blokadu na 70-75, ne sjecam se tocno.
@ Autobusi Hrvatska @

Portos

Citat: ChRiStIaN  u Siječanj 10, 2022, 11:25:54
Ako auto pokazuje 90, bus kaze 80. Na autima uvijek sat laze. MANovi idu 80, novi i stari. Jedino MAN 300 ima blokadu na 70-75, ne sjecam se tocno.


Moj auto je pokazivao 94km/h, po GPS je to 90 km/h, bus je vozio isto toliko.
Ne postoji više MAN #300

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

ChRiStIaN

Citat: Portos  u Siječanj 10, 2022, 12:40:12
Ne postoji više MAN #300

Mislio sam na gbr 3XX nabavke iz 2009. Oni su blokirani na 70 dok je novi Lion's City blokiran na 80 (zato mu je start groblje - ECO mode  th-down )
@ Autobusi Hrvatska @

421

Uočite detalj...
Nešto ne valja :-X
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

EUROBUSZG

Stvarno im je održavanje na zavidnom nivou ::|

421

Lijevo štop svjetlo je s žaruljom, desno je LED izvedba (kako treba biti u originalu)...
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln