Auto promet Sisak - povijest

Autor Grof, Srpanj 18, 2010, 22:13:58

Cvebo

 hi Samo mali ispravak lokacije: križanje Zagrebačke ulice i Novog mosta, sad znanog kao Mosta Gromova u Sisku. Ista lokacija gdje je uslikan SK 631-AC u zimsko doba, a parsto metara na desno je bivše odlagalište starih buseva, uz sam most (slike s Ikarusima i Grafom). Nije Petrinja u pitanju.

Paško

MAN SL 200 SK-983-BB
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Cvebo

#32
 pivkan Već sam zaboravio da su sada bivši 983-BB i 984-BB bili do sredine 2000-tih u žuto-zelenoj kombinaciji s Brunnthaler reklamom s flašama. Nakon toga su prebojani cijeli u bijelo (nekako se bijela boja uvela dolaskom Setri 2000. i MAN-ova SL223 2002.) Ipak je oko MAN maske na oba busa ostao spektar boja od reklame, vjerojatno radi fore.  ;D


Cvebo

#33
Citat: amfan  u Prosinac 22, 2019, 02:12:38
MAN SL 200 SK-983-BB

Što bi bilo ono iza u starom sistemu bojanja? Sanosi S315 i S415?  ???

Paško

S desne strane je S415 (ili isti takav kraći), a s desne je S315 (mogao bi biti i O303, ali mislim da nije).
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#35
Cvebo, ti si najaktivniji (zapravo jedini aktivan) iz tog kraja pa ćeš možda znati nešto o ovom Sanosu S200. Je li uopće slikan u Petrinji? Na busu piše MAKNI SE (ako se pitaš), a čini mi se da je ovo kraj prvih vrata oznaka za samonaplatu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Cvebo

 umnik2 Hmmm, ono što mi prvo pada na pamet je: Koji će vrag bus harmonika nekome u dvorištu? rofl
Na busu se ne vide nikakve oznake autoprijevoznika, jedino kako bi se moglo pretpostaviti čiji je: farbanje busa, tip busa (definitivno nije uvoz, 'naša' je marka), koji su prijevoznici imali farbanje bijelo-plavo s bijelim crtama, koji je prijevoznik imao potrebu za zglobnim busom s cetiri ulaza (definitivno je gradska uloga), u kojim su gradovima vozili zglobni Sanosi...? kava
Splitski Promet je imao slično bojanje 80-tih, ali tamnoplava crta dolje, bez bijelih crta.
Kakvo je bilo bojanje sisačkog Autoprometa 80-tih? Ne sjećam se da sam pročitao da su imali marku Sanos u povijesnom pregledu. ???
Na temelju par kuća i dvorišta je teško i približno dati lokaciju, ali tip gradnje, 'nedovršene kuće', izgledi dvorišta, sve mi nešto govori da se možda radi o glavnoj cesti Sisak-Petrinja (ujedno tijekom rata i crta obrane Siska). Jedino logično objašnjenje što će gradski zglobni bus ne baš malih dimenzija nekome u dvorištu je sljedeće: bus je vjerojatno služio kao barikada na cesti tijekom rata (zaštita, taktička točka, malo veća gnjavaža tenku na putu za SK).
'MAKNI SE' je možda bilo upozorenje za opasnost od metka, možda upozorenje za okućnicu (tipa: ZAUZETO HRVAT), a možda da se ne skidaju dijelovi... nnee
Isprva sam mislio da bijelo piše gbr.5, ali mi se sve više čini da je ipak u pitanju bijelo S.
Pretpostavljam da se radi o S200 prve generacije s početka 80-tih, svejedno, tada ne tako star bus (15-ak god max).


shef

Postoji li mogućnost da je Sanos od neke od sisačkih ili petrinjskih firmi tipa rafinerija, željezara, Gavrilović?
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

petrinjausrcu

Koliko ja znam nitko od njih nije imao svoje autobuse. Slavijatrans je prije rata imao ovakve sanose. Vozio sam se kao klinac u barem jednom kad sam išao na vježbe na oftalmologiju u SK.

Poslano sa mog Lenovo PB1-770M koristeći Tapatalk


Portos

Citat: amfan  u Prosinac 24, 2019, 11:28:52
Cvebo, ti si najaktivniji (zapravo jedini aktivan) iz tog kraja pa ćeš možda znati nešto o ovom Sanosu S200. Je li uopće slikan u Petrinji? Na busu piše MAKNI SE (ako se pitaš), a čini mi se da je ovo kraj prvih vrata oznaka za samonaplatu.
Moja sestrična se početkom 80-ih udala u Sisak i takvog zglobnog Sanosa imao je Autopromet Sisak. Bio je iz 1982 godine i s njime sam se vozio na liniji Sisak-Željezara. Bio je jedan jedini.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Paško

OK, onda ćemo S200 ostaviti u ovoj temi. Ovaj SG 220 zato nam je dobro poznat. :)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

petrinjausrcu

#41
Ovo je bus na liniji Sisak-Sunja. Apsurd je da Auto promet opće više nema polazaka za Sunju

Poslano sa mog Lenovo PB1-770M koristeći Tapatalk


Grof

Citat: amfan  u Prosinac 24, 2019, 11:28:52
Cvebo, ti si najaktivniji (zapravo jedini aktivan) iz tog kraja pa ćeš možda znati nešto o ovom Sanosu S200. Je li uopće slikan u Petrinji? Na busu piše MAKNI SE (ako se pitaš), a čini mi se da je ovo kraj prvih vrata oznaka za samonaplatu.


Slikano u Sunji, kad se od benzinske skrene prema kokodvoru.

Cvebo

#43
 klinac Ernst Auwärter Clubstar iliti onaj mali plavi Mercedesov Clubstar meni laiku. Nosio je gbr. 27 kao podsjetnik iz davnih vremena, meni je ostao u sjećanju po linijama za kutinsko područje. Zvučao je više kao nekakav malo jači kombi, nego autobus. Imao sam se priliku jednom voziti u njemu, jako čudan osjećaj za nekoga tko je navikao na prostrane buseve, pogotovo tada harmonike. Mala kockasta kanta, s jako udobnim sjedalima. Jako slično Zastavi Neretvi, ali udobnije. Po registraciji AJ bi mu bio dolazak negdje oko 1995. ili malo ranije, ako mu je to prva rega naravno. Slika gdje je plav je nastala 2009. kada sa počeo s usputnim fotkanjem, a pobijelio je oko 2012. ili u tom vremenu kad je bila obnova još nekih buseva. Mislim da je 2016. dolaskom prvih Ivecosa otišao u vječna lovišta.  byeg






Paško

Malo dalja prošlost, Sanos A-11 iz sredine 1960-ih
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!