Linije - razno 2022.

Autor vrba, Siječanj 07, 2022, 23:56:40

421

Brkaš ugovor o radu i opis poslova.
nnee piše.
pravniče..
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Citat: MAN19464  u Ožujak 13, 2022, 15:05:51
Zanima me, autobusi sa savskog mosta jel i dalje voze obilazno zbog očevida i kojom trasom?
hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Citat: ChRiStIaN  u Ožujak 13, 2022, 12:57:55
Starijim i slabo pokretnima sigurno je od koristi al ZETu je gubitaska. Definitivno treba reducirati.
Kad bi to bila jedina gubitaška kava
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Dreamwalker

Citat: 421  u Ožujak 13, 2022, 15:54:31
Brkaš ugovor o radu i opis poslova.
nnee piše.
pravniče..

Pravniče? ??? Ne razumijem zašto se bahatiš kad nisi baš u pravu :)

Citat:Sadržaj ugovora o radu
Svaki ugovor o radu mora sadržavati odredbe o:

- strankama te njihovu prebivalištu, odnosno sjedištu
- mjestu rada, a ako ne postoji stalno ili glavno mjesto rada, napomenu da se rad obavlja na različitim mjestima
- nazivu, naravi ili vrsti rada na koji se radnik zapošljava ili kratak popis ili opis poslova
- danu početka rada
- očekivanom trajanju ugovora u slučaju sklapanja ugovora o radu na određeno vrijeme
- trajanju plaćenog godišnjeg odmora na koji radnik ima pravo, odnosno načinu određivanja trajanja toga odmora
- otkaznim rokovima kojih se mora pridržavati radnik, odnosno poslodavac
- osnovnoj plaći, dodacima na plaću te razdobljima isplate primanja na koja radnik ima pravo
- trajanju redovnog radnog dana ili tjedna.

https://gov.hr/hr/ugovor-o-radu/832

Svaki ugovor o radu kojeg sam dosad potpisao imao je opis posla za radno mjesto na koje sam zaposlen i na to sam više puta upozoren od različitih ljudi da to mora pisati u ugovoru.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

421

#169
Bahatim se poznavanjem čitanja s razumijevanjem.
"Ako u ugovoru o radu pod opisom poslova radnog mjesta postoji stavka "i ostale poslove po nalogu poslodavca" ili nešto u tom stilu, sve je po PS-u"
"...nazivu, naravi ili vrsti rada na koji se radnik zapošljava ili kratak popis ili opis poslova"
Bit je u "Ako ... postoji stavka" sve je je po čl 10. i 14. Zakonu o radu"
Bit je u "ili": znači može, ali ne mora sadržavati...
Moj ugovor o radu kaže:
"Zaposlenik će obavljati poslove xxxx, šifra poslova yyyy, pogon AP u svemu prema opisu i popisu poslova iz karte radnog mjesta koja je sastavni dio Pravilnika o unutarnjem ustrojstvu."
Quo vadis DW ???
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

ChRiStIaN

Uglavnom...tolko se ljudi vozi da stignes zapamtiti di ide unutra i van i kad dodes na kraj linije, imas i previse vremena sve to upisat.
@ Autobusi Hrvatska @

Melisa Kodžoman

#171
Ne znam, ako se ovako nastavi u Jarunskoj, bi li mogli staviti nekog prometnog policajca na raskršće Savska-Selska možda? Mislim, znam da bi trebali skretati pod velikim kutom, tu je i pruga, ali mislim da je to puno bolje nego ovaj veliki krug, još se k tome radi o najprometnijim ulicama u špici, a Bože sačuvaj kašnjenja u voznom redu.
Ima trenutak kad 7ica treba skrenuti i tad promet iz Selske u Savsku stoji i taman bi tad mogli skretati uz asistenciju nekog policajca.

ChRiStIaN

Danas su izvadili toga vraga van, valjda budu pustili promet kroz dan, dva...
@ Autobusi Hrvatska @

smogovci.bbb2

#173
Citat: Melisa Kodžoman  u Ožujak 13, 2022, 18:52:47
Ne znam, ako se ovako nastavi u Jarunskoj, bi li mogli staviti nekog prometnog policajca na raskršće kod Savska-Selska možda? Mislim, znam da bi trebali skretati pod velikim kutom, tu je i pruga, ali mislim da je to puno bolje nego ovaj veliki krug, još se k tome radi o najprometnijim ulicama u špici, a Bože sačuvaj kašnjenja u voznom redu.
Ima trenutak kad 7ica treba skrenuti i tad promet iz Selske u Savsku stoji i taman bi tad mogli skretati uz asistenciju nekog policajca.
Veliki krug rade zbog stajališta Studentski dom Stjepan Radić na Selskoj u smjeru Jadranskog mosta kava
Skretanje iz Savske u Selsku iz smjera sjever-zapad nema semafor
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Melisa Kodžoman

#174
Citat: smogovci.bbb2  u Ožujak 13, 2022, 19:04:22
Veliki krug rade zbog stajališta Studentski dom Stjepan Radić na Selskoj u smjeru Jadranskog mosta kava
Skretanje iz Savske u Selsku iz smjera sjever-zapad nema semafor.
Da, da, da, sve ok. To je ionako samo prijedlog.  thumbs
Ali mislim da se u trenutnim okolnostima ljudi komotno mogu i prošetati do terminala. Nemojmo zaboraviti da donedavno na SDSR nije stajala NIJEDNA linija sa SM osim 110, i još uvijek neke ne staju (162, 164, 315...). Mislim, nije problem da ide jedna, možda 110 ili 195, ali sve ostale?
A ovo za semafor znam da nema, zato bi i bio policajac neki tamo.
A tko zna, možda sutra krene sve normalno.  perfeto

smogovci.bbb2

#175
Izvor: https://www.facebook.com/PetekRenato/posts/367851748678853 Loša odluka ZET-a oko novog voznog reda! Nastavlja se donošenje loših i financijski štetnih odluka.

ZET od ponedjeljka uvodi novi vozni red koji će prorijediti broj polazaka na većini tramvajskih te na 13 autobusnih linija. Ne slažem se s tom odlukom i obrazloženjem da je donesena 'zbog globalnih okolnosti koje utječu na opskrbne i logističke lance'. Problem je daleko dublji i tiče se lošeg upravljanja tvrtkom, odnosno organizacijom prometa te održavanjem vozila. Vozači svakodnevno sjede besposleno na više lokacija ZET-a jer nema dovoljno osiguranih ispravnih tramvaja!

Situacija u ZET-u od lokalnih izbora nije se puno poboljšala. Nažalost, novi je direktor Bogdanović imenovan tek nedavno, a jedan od većih izazova ZET-a, održavanje vozila i uređivanju sustava javnog gradskog prijevoza kao jednog od prioriteta, nije moguće riješiti u mjesec dana.

1. Drago mi je što se ovakvom odlukom u ZET-u konačno iskreno potvrđuje ono što putnici znaju već mjesecima, prorijeđen je broj polazaka tramvaja, ali i autobusa.

2. No, odluka je loša jer će dio ljudi umjesto korištenja javnog gradskog prijevoza više koristiti privatna vozila. A posebno ako opet porastu (a krenuli su) brojevi zaraženih koronavirusom. Nastat će dodatni prometni problemi.

3. Dugogodišnji problem ZET-a koji se snažno reflektirao na ovu odluku krije se u održavanju vozila. Do sada su statistički podaci koeficijenta tehničke ispravnosti bili prikazivani iznad 70, čak i 80%, no drugi su dokumenti dokazivali kako se dio vozila po izlasku na prometnice vrlo brzo vraća zbog kvarova, pa sam stoga više puta proteklih godina ukazivao na problem sigurnosti putnika. Samo pukom srećom nije bilo više nesreća!

Ono što dodatno zabrinjava je činjenica da je nova gradska izvršna vlast u prosincu 2021. godine odobrila potpisivanje novog ugovora za održavanje niskopodnih tramvaja s proizvođačem Končarom u vrijednosti od skoro 130 milijuna kuna za period od dvije godine. Iako već godinama ukazujemo na to da je potrebno stvoriti uvjete kako bi sami djelatnici ZET-a održavali što je više moguće vozila sami, kao što su to činili više od 100 godina unazad. I državna revizija je potvrdila da je održavanje vozila kao i najam putem rent-a-car modela ekonomski neisplativ i neopravdan.

Sam ugovor o nabavci niskopodnih tramvaja od Končara u vrijednosti većoj od dvije milijarde kuna i dalje je tajna, iako se radi o novcu građana. Zadnji pokušaj da dobijem taj ugovor bio je u siječnju 2022. godine. Također, prije nekoliko godine sam objavio kako je zbog održavanje niskopodnih tramvaja proizvođaču, Končaru, dodatno isplaćeno više od milijardu kuna. Sada je iznos skoro dvije milijarde kuna, a radi se o izuzetnom štetnom ugovoru, pravom reketu, na koji su pristajale sve gradske vlasti. Prema tom ugovoru, radnici ZET-a ne smiju popravljati ništa na niskopodnom tramvaju, čak niti mijenjati običajan potrošni materijal. Končaru se i dalje, poslije 15 godina, plaća ugovoren iznos za svaki prijeđeni kilometar svakog tramvaja.

Kroz ZET i dalje skupo plaćamo i bivšu nesposobnu upravu i ljude koji su do sada upravljali ZET-om: Žgelu, sestru Mirke Jozić, brata Gorana Marića itd.

U predizbornom programu SDP je jasno komunicirao političke ciljeve: u nadolazećem periodu ubrzati javni gradski prijevoz, modernizaciju novim i ekološki prihvatljivijim vozilima, smanjenje troškova održavanja vozila kod vanjskih tvrtki te proširenje tramvajske i autobusne mreže. Potpuna prilagodljivost osobama s invaliditetom i razvoj specijalnog prijevoza primarni je dio zadatka.

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN SU220

Gdje se mogu vidjeti novi vozni redovi autobusnih linija?

smogovci.bbb2

#177
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

ChRiStIaN

Mjesto pada je sanirano, busevi voze redovno a i radovi na karlovackoj su gotovi tako da sve linije voze redovnim trasama.
@ Autobusi Hrvatska @

filip123

Jutros u 198 na 269 stajala obavijest o obilasku zbog radova linija 231 i 269

Koliko sam uspio pročitati nabrzinu pisalo je da zbog radova u smjeru Borongaja voze Branimirova - (desno) Budakova - (desno) Hitrecova - Borongaj.
(Nisam siguran točno za trasu ali je pisalo da voze obilazno u smjeru Borongaja)