Brioni, Pula – razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 12:03:53

smogovci.bbb2

Moj previd. U ZG ih nisam vidio. Ili Nomago ili Brioni Pula
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92

Citat: steyr1985  u Kolovoz 25, 2021, 10:36:07
Koje su nove linije vidio sam da polaze sa 600 perona
Zlatar, ex. Škreb.


08:00h (sub, ned), 09:15 (radni dan), 11:30 (radni dan), 16:30 (radni dan), 20:00 (radni dan)
13:30 Zlatar Bistrica

Ne znam s kojeg perona ide za Beč i Crikvecu (ex. Škreb).

415 ul

Vidio sam na jednom njihovom coachu na straznjem braniku naljepnicu skreb, to neki deal sa njima

gorgoroth

117 ima nove tablice PU-2517-B


smogovci.bbb2

Jel ovo nova shema ???
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

lussin

To je priprema za novu shemu  ;)

Frik85

#276
Uskoro dolazi nova shema.

MAN464

Tourismo SHD čini mi se ima 2 godine već da je u Šidexpressu. :)





BVB
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

415 ul

I oni su preuzeli dva nova Tourisma

smogovci.bbb2

Izvor: https://www.kamion-bus.hr/7218/Dva-Tourismo-autobusa-za-Brioni-doo?src=rectop
Dva Tourismo autobusa za Brioni d.o.o.
Pulski prijevoznik Brioni preuzeo je dva nova visoko turistička autobusa Tourismo 16 RHD M/2.

Autobusi su opremljeni motorom OM470 snage od 315 kW te Mercedes-Benzovim automatizirani mjenjač Powershift GO-250.
Mekano mijenjanje brzina dobro će doći ovim autobusima i zbog namijene u linijskom prijevozu, no daleko važnije je mnoštvo ugrađene sigurnosne opreme.
Prije svega ABA 4, sustav s kojim se autobus, ukoliko je ispred autobusa neko vozilo ili pješak, samostalno zaustavlja.
Potom Side Guard Assist, radarski senzor kratkog dometa, postavljen izravno iza prednje osovine i koji pokriva duljinu od osam metara kada vozilo miruje, a čak dvanaest metara kada se autobus kreće, uključujući i traku na bočnoj strani ispred vozila.
Radarski senzor detektira nekoliko nepokretnih i pokretnih ciljanih objekata u isto vrijeme.
Sljedeći sustav pomoći je Lane Guard Departure Warning koji upozorava napuštanje vozne trake.
Autobus broji 51 putničko sjedalo, a za linijski promet je također neophodno ugrađeno dizalo za invalidska kolica.
U svim redovima sjedala su dostupne utičnice za punjenje elektroničke opreme. S takvim autobusima će Brioni potvrditi svoju visoku razinu usluge.

Korijene tvrtka vuče još od davne 1947. godine dok se današnji naziv "Brioni" prvi put pojavljuje 8. siječnja 1972.
Vozilo je predao Star Importov voditelj produkta za Mercedes-Benz autobuse Marko Vasić.



"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

sniff

Garaža na Žitnjaku; vidi se i djelić jednog Volva 9700 u novoj shemi

smogovci.bbb2

Prijevoz školske djece u Zagrebu (naselje Sopot)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

I kako se oni sad na kraju zovu, Brioni Pula? Nomago? BlaBlaCar? Getbybus? buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Matej

Zovu se Brioni Pula, bar to nije teško izguglati.

lussin

Na busu može pisati i Firma Krstić, ali jedino je relevantno što piše na vratima kao vlasnik