Prigradske linije 10 - 37

Autor NP-549, Travanj 29, 2010, 20:57:36

marko745

U usporedbi sa Kapenom, ovo je limuzina.

pehar_11

Zanima me gdje će Fenixbuseve staviti (ako sam dobro shvatio da i oni dolaze). Iskreno ne vidim na kojim linijama će voziti kad su Otokari već ovdje, a čini mi se da dobar posao obavljaju, bez nekakvih kvarova ili problema sa samim autobusima...
vrijeme je novac?!?

shef

Pri potpisivanju ugovora rečeno je da Feniksi idu isključivo na županijske linije
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

NP-549

Vozit će isto što i Otokari. Vozači će uzet ono što im više odgovara

kico101

#829
Doista, ne mogu si posloziti situaciju sa minibusima. Ukoliko Kapene ne idu pod noz ( osim 201 ), imat cemo 30 minibusa ( pod uslovom da Feniks ne smatramo midijem ). Kamo s njima? Hoce li se znatnije ukljucivati i na neke linije koje su dosada punjene sa solo vozilima, poput 1a,2a,3a, 8, 13, 22, 25, 27, 30, 34, 35, 37? 
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Kapene neće vozit.  21 novi će bit, a oko 15 ih dnevno izlazi na liniju

pehar_11

#831
Citat: kico101  u Lipanj 01, 2022, 22:16:03
Doista, ne mogu si posloziti situaciju sa minibusima. Ukoliko Kapene ne idu pod noz ( osim 201 ), imat cemo 30 minibusa ( pod uslovom da Feniks ne smatramo midijem ). Kamo s njima? Hoce li se znatnije ukljucivati i na neke linije koje su dosada punjene sa solo vozilima, poput 1a,2a,3a, 8, 13, 22, 25, 27, 30, 34, 35, 37?
Nisam ekspert, ali ja se iskreno nadam da ta mala govna neće voziti na opatijskim linijama. Govorim o opatijskom podsustavu jer se i tamo vozim. Za sada na svim opatijskim linijama voze Crossway LE-ovi i pokoji Conecto (uključujući i vikende), što je sasvim dovoljno. Moja pretpostavka je da će nedjeljom i praznikom možda voziti na 35 i 37 (jer je tamo realno najmanja potražnja za solo vozilima), no igrati se sa 34 i 30 mi zvuči riskantno, čak iako je ljeto i nema škole. Ako odluče staviti ta vozila, onda treba jako dobro proučiti kada, jer je opterećenost opatijskih linija (iz iskustva) jako čudna, tj. teško je predvidjeti kada će minibus zadovoljiti kapacitet, a kada ne. Riskantno.
vrijeme je novac?!?

kico101

Citat: NP-549  u Lipanj 01, 2022, 22:33:49
Kapene neće vozit.  21 novi će bit, a oko 15 ih dnevno izlazi na liniju
Znači na 1B ćemo gledat "sužavanje" Otokara između ona 2 zida na Vrlije street.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

pehar_11

#833
Već duže vrijeme Općina Matulji govori kako će Ulica 43. Istarske Divizije na dionici od pelet Centra do skretanja na Cestu dalmatinskih brigada biti jednosmjerna (ne znam u kojem smjeru, valjda u smjeru Matulja), dok se na skretanju (tj. ulici obojanoj u plavu boju) postavljaju autobusne stanice u oba smjera (mislim na žutu oznaku i tablu, ali bez broja linije), pa me zanima ako netko zna koji je plan za tu dionicu? Nije mi jasno zato jer su stanice na obje strane, a prema nekoj logici, imalo bi smisla da se promet jednosmjerno odvija Ul. 43. divizije u smjeru Matulja, a za povratak da se ide preko Ceste brigada pa lijevo i onda desno nazad na 43. divizije (barem za liniju 34 i 37, a da 22/23/30 voze normalno kao i prije), prvenstveno zbog novih Plodina pa da ljudi ne moraju hodati od centra Matulja do tamo. Ja ću probati to nekako skicirati pa ako netko sazna neka slobodno odgovori. Slika je katastrofa, nisam znao kako drugačije a da ne ispadne komplicirano.

Zeleno - moguća trasa lin. 34 (pretpostavljam)
Crveno - zona jednosmjernog prometa
Plavo - nova cesta sa postavljenim stajalištima

Uvećana slika: https://i.imgur.com/CTAGvFj.png
vrijeme je novac?!?

marko745

#834
Pitanje, vraća li se 751 sa polaskom iz Ri 16:30 na 29 iz Ožlaka/Triblja prazan? Nigdje ne vidim u VR da postoji vrijeme povratka  pa me zanima je li u pitanju  greška u VR ili nije. Jer ako se stvarno vraća prazan, onda je to tužno zaista,  da od 16:40 do 19 iz Ožlaka nema poštenog busa za grad, pogotovo sad kad je sezona. A i taj u 19 je do Šoića samo, kao i svi ostali nakon toga, na zahtjev općine Kraljevica, što je još jedan veći level gluposti
Svaka čast!

MateV

Moguće da je prekidna smjena ili smjena koja promijeni liniju (npr. nakon što autobus dođe u Kraljevicu prazan ide do recimo Hreljina ili Bakra iz kojeg obavi povratak u Ri)

marko745

751 je smjena Mune ili Zvoneća, nisam siguran da se mijenja u Hreljinu/Bakru.

NP-549

#837
Bila je prije prekidna 685 koja je tamo ostajala.
Sad nema tko vozit to pa ide prazan u Rijeku.

Prijedlog izmjene VR poslan je u Kraljevicu, čeka se odobrenje. U 18:00 bi se vraćao pa u 19:50

marko745

#838
Hvala Bogu, mislim znam da vi niste krivi, da općina to dirigira, ali neke su stvari s njihove strane nonsense, to sad vidim kad se češće vozim tamo.

NP-549

Ne méže na Kostrenata