Kvarovi autobusa (2)

Autor MB FAN, Veljača 06, 2018, 22:17:24

Portos

Citat: 822DoDo  u Ožujak 13, 2018, 11:12:13
Zašto prenosiš njegove dojave? Neka čovjek sâm napiše.

Ne može. Hladi se 30 dana.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

822DoDo

Pa ima sigurno 5 drugih profila...ne znam kak se ne može stati na kraj takvim debilima...
Das Beste oder nichts. MB

Ivan

Super, otkinut retrovizor... Javljajte nam i za otkinuto tipkalo stop i hrđave šarafe za stolice. ::|
Više ne javljam ni kad vidim majstore zabavljene na par sati koji stalno sad imaju terenske intervencije kako vozni park šteka, a ni više šlepanja (pogotovo Citara koja se iz nekog razloga izgleda događaju svaki drugi dan), čemu zatpravat forum kad je to na razini "dojave" 681 vozi na 118...

Dreamwalker

Malo je off, ali koja je svrha baniranja osobe ako se dopušta da ista osoba preko posrednika piše na forumu? Koliko znam, ban je debelo zaslužen.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

MAN truck bus

Mene je dotična osoba zamolila, ako to ne smijem raditi ispričavam se nisam bio upoznat s tim.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

jakov5

Ne znam jel još uvijek vozi, ali gbr. 159 je stanicu St. dom Stjepan Radić na liniji 109  napustio s otvorenim 2. 3. i 4. vratima. Bus nije bio pretrpan, mogla su se zatvoriti, pa pretpostavljam da je neki kvar ???
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

elez

A mozda je vozac zaboravio? To se isto zna ponekad dogodit
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

MAN truck bus

Blokada iskopčana, a vrata u procesu zatvaranja. Ništa novo.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

jakov5

Mislio sam i ja da je blokada, al mi bilo čudno kako je prva vrata zatvorio, stajao 15 sekundi s otvorenim 2-3-4 vratima i onda krenuo
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Ivan

#24
Nije to nikakav kvar, bus s 3 neispravnih vrata nema što svjesno raditi u prometu.

Ima svakakvih netalenata, a to s blokadama je često na granici kriminalnog. Usput, kad voze popodne u smjeru juga ili zapada i sunčano je kako je bilo danas popodne često se dogodi da sunce sija po tipkama i ne vide da je lampica upaljena i krenu otvoreni.
Vozio je npr. kod mene često jedan briljantni vozač koji nigdje ne bi vozio brže od 30, ali na skoro svakoj božjoj stanici bi krenuo prerano i "cuknuo" osjetljiva MAN-ova vrata koja bi onda ponovo zatvarao tijekom vožnje ili bi ih zaboravio dok bi mu ostala otvorena, mislim da doslovno ni na jednoj vožnji na mojih 5 stanica nisam vidio da je odvezao MAN-a 2003.-2009. a da mu se barem jednom ovo nije dogodilo. Dok je istovremeno na svaki auto koji izlazi s parkinga i druge nepredviđene situacije imao "lag" od 2-3 sekunde i reagira naglim kočenjem 100 m prekasno. Ugl da je moja firma čovjeku ne bih dao da vozi tačke a ne bus od 300k € sa sto putnika.

Uglavnom potpuno nepotrebno glupiranje, na skoro niti jednoj liniji ta sekunda duže zbog blokade nema nikakvog efekta, pa ni na 109 gdje na Selskoj svaki semafor zaustavlja bus na minutu.
Prije par godina su se uspjeli disciplinirati na nekoliko tjedana poslije nego je neki pametnjaković otvorenim vratima skoro ubio nekog dedu u Gajnicama, ali uskoro se sve vratilo na isto.

MAN truck bus

Fora je u tome što MANovi naročito NG 313 i NL 263 dosta trznu nakon otvaranja vrata i puštanja kočnice. Zato neki vozači opravdano to rade, ali čekaju dok se vrata ne zatvore do kraja zatim kreću. Naročito je zeznuto kada je sklisko u busu ljudi znaju letjeti na pod kad bus trzne a ljudi se ne drže. Citaro ima zato puno bolju staničnu koja uopće ne trza. Citelis ima također dobru staničnu samo kod njega je velik problem senzor, normalno ne na svim linijama već na određenim linijama kada je gužva.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

822DoDo

Sigurnosni sistemi nisu bezveze na autobusu i trebalo bi sankcionirati one koji ih zaobilaze! Naravno da minuta nije presudna, pogotovo ne kad se uzme u obzir da netko može nastradati zbog toga...
Das Beste oder nichts. MB

MAN truck bus

Slažem se, ali opet netko može nastradati i od tog trzaja autobusa. Tako da je to dvosjekli mač. Opet uzmite u obzir APVG. Na Citarima isključili stanične, izvadili relej, na SL283 također. Na Cityima kako koji dok na NL263 nisu ni na jednom jer su oni ipak malo "kompliciraniji i stariji". Kako tamo vozač može brinuti kad nema druge opcije, šuti i vozi.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

545

#29
189 na 234 zakuhao.. Remetinecki gaj (19:24)

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk