Mapa vozila

Autor shef, Ožujak 15, 2021, 07:21:57

shef

Citat: sta-da  u Lipanj 06, 2020, 18:51:42
Na stranici https://busri.alwaysdata.net/ sam napravio kartu sa lokacijama autobusa uživo.

Karta je slična kao ona stara ericsson aplikacija koja više ne radi, samo što podatke o lokacijama autobusa uzimam sa portala otvorenih podataka Grada Rijeke gdje su već par mjeseci dostupni.....

I tako je odlična stvar, kao i sve u ovom gradu, otišla u kupus jer već tjednima stranica luduje, a nitko očito nema volje da popravi...
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

kico101

Baš malo gledam. U izvornom popisu na stranicama Grada sve štima, ali zbog nekog razloga na karti se stalno mijenjaju lokacije. S obzirom da se danima ništa ne popravlja, moguće je čak da je i namjerno ubačen bug, jer uvijek ima nadobudnih koji prate da li je neki bus krenuo minutu ranije, pa prijavljuju i slično. Nažalost, kao što to često bude, popuši ona šutljiva većina kojoj je to odličan izvor informacija za planiranje putovanja, a frikovima poput mene izvor za privatnu statistiku. No, kao što si rekao, najvjerojatnije se radi samo o "boli me ona stvar, jer nisam odgovoran" u gradskoj upravi. Ti stručnjaci, jednostavno, nisu u stanju razumjeti da je održavanje nečega barem jednako važno, kao i postavljanje/otvaranje/uvođenje itd.

No, do izbora će proraditi, vjerojatno još funkcionalniji i bolji. ;D
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Boki651

Da, primjetio sam da busevi skaču po karti bez ikakvog reda. Vjerojatno neki bug. Zbog toga u zadnje vrijeme gledam aplikaciju za mobitel Rijeka Bus.

DWProski

Budući da je to dio mog zanata (;D), bacio sam pogled na podatke - izgleda da imaju predefinisane koordinate i autobusi se kreću isključivo između njih. Valjda će uskoro popraviti.

kico101

Ocekivati da ce Grad rjesavati ovakve stvari je ravno ocekivanju da ce u slijedecih godinu dana u Ri izgraditi jednu tvornicu. Znaci nula bodova. Zabrinjavajuce je da ce se i u ozbiljniji projekt najave dolaska autobusa ulupati ( cije god ) pare, a funkcionalnost ce potrajati kao i svi ostali veliki rijecki projekti poput uzletista za hidroavione, gradskih bicikala, elektromobila na lukobranu, zapustenih i zaraslih setnica ( osobito dio uz Recinu ) itd.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

kico101

#5
Bas me zanima kad ce  se netko u nekom skrivenom odjelu Grada, sjetiti da popravi koordinate na aplikaciji.  Ide para, a ne mora se delat.
Btw, poslao sam mail na odjel gradske uprave. Cekam odgovor. 5ti dan. Stici ce. Do izbora. Valjda.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

DWProski

Čini mi se da je API popravljen. Busevi se više ne teleportiraju po karti.

(p.s. očekujte i web-aplikaciju od mene relativno uskoro, trenutno sam samo implementirao prikazivanje buseva na karti, ali ću uskoro implementirati (čitajte: preurediti iz mojih drugih aplikacija) i detaljniji prikaz za svaki bus i vezane podatke za dolaske na stanicu.)

kigor

Odlicne vijesti. Za vidit najavljene novosti

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


kico101

Svaka cast na entuzijazmu.
Proradilo i ovo od Grada.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Ne znam što se sve može postić sa ovim podacima kojima imate pristup, ali čini mi se da ovdje fali polazak autobusa po liniji.  Npr imam namjeru ić na šesticu kod Slavice, a ne mogu nigdje vidit kad dolaze na tu stanicu samo šestice.  Šta mene ko običnog putnika namjernika za Turnić briga kad ide 32, ili 1A jer isto staju kod Slavice ko i moj bus

DWProski

#10
Recimo, ovako sam ja to implementirao u izvornoj inačici (za Ljubljanu):

Na svaki od ovih polazaka se može kliknuti i onda pokaže podatke o busu koji dolazi:

Svi ovi tabovi se ažuriraju otprilike svakih 7-10s.

Malo mi se ne sviđa ovaj API, puno podataka koji bi se mogli obraditi na serverskoj strani, mora se obrađivati na klijentskoj. Ručno moram kopati kroz nekih 11MB podataka kako bi našao o trenutnom polasku autobusa, i onda kada treba konstruisati ove ostale podatke, moram opet kopati kroz taj isti fajl, itd. itd. itd. Još pored toga me živcira što nije logičan sistem ID brojeva stanice, jer u Ljubljani je poprilično jednostavno obrnuti smjer stanice (jer stanice koje idu od centra imaju neparan ID, a stanice koje idu prema centru imaju paran ID, npr xxxxxx01 i xxxxxx02 su parovi stanica), a na podacima za Rijeku nisam siguran da to drži.

Naravno, moja aplikacija nije toliko prilagođena za tipičnog putnika, već za nekoga koga ta materija zanima, ali svejedno je korisna i njima.

kico101

#11
Samo ti delaj i ovako. Meni odgovara. Tko mi je kriv kad sam freak.  ;D
Ali i ovo sto Np kaze drzi vodu.
Jos kad bi svi busevi bili pohvatani. Recimo 113, 201, 681, 740, 825, a ponekad i jos neki.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

sta-da

Ajde konačno da su popravili lokacije.

@DWProski
Da bas su lose napravili taj api, u mojoj aplikaciji moram stalno po tom ogromnom fajlu kopati za svaku promjenu, mozes tamo u autotrolej.js pogledati kako sam to napravio, ali toliko je konfuzno da ni sam više na razumijem taj kod  ;D


DWProski

#13
Beta je oživjela: https://vekejsn.github.io/ri-tracker/index.html

Trenutno pretraga radi samo za autobuse (moram skontati kako razlikovati stanice u A i B smjeru), dinamično se ažuriraju podaci za autobuse, ali podaci o dolascima na stanicu su statični (moguće je kliknuti na polazak da prebaci na prikaz autobusa na istome).

Primijetio sam također da ima dosta polazaka za koje nisu dostupni podaci i to teško da mogu popraviti jer manjkaju u samom izvoru.

@sta-da bacio sam pogled i hvala ti što si me spasio potencijalnog beskrajnog lupanja glavom od zid sa "keširanjem" tih podataka na lokalni server, umjesto čekanja 30-45s da API odgovori sa svim podacima.  hi

kico101

Prenosim odgovor koji sam upravo dobio od odjela Gradske Uprave:

Problem s pozicijama autobusa u realnom vremenu je riješen, problem se manifestirao zbog zapunjenosti transakcijskih logova na serveru.

Sada uredno radi.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.