Libertas - razno (3)

Autor dulib, Prosinac 01, 2007, 19:46:56

kriticar

#60
Citat: narancasti  u Siječanj 23, 2008, 20:38:04
da li tko zna gdje vozi gb 144
veceras sam ga vidio parkiranog u komolcu sa tablom ŠKOLSKI PRIJEVOZ
čuo sam da vozi iz onog dijela u zaleđu Komolca(Knežca,Šumet u najblžu školu (mslim da je to N. Mokošca,al ti nisam sasvim siguran)
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

narancasti

Citat: kriticar  u Siječanj 23, 2008, 21:23:25
Citat: narancasti  u Siječanj 23, 2008, 20:38:04
da li tko zna gdje vozi gb 144
veceras sam ga vidio parkiranog u komolcu sa tablom ŠKOLSKI PRIJEVOZ
čuo sam da vozi iz onog dijela u zaleđu Komolca(Knežca,Šumet u najblžu školu (mslim da je to N. Mokošca,al ti nusam sasvim sguran)
neznam bas da je to N.Mokošica jer ga nisam nikako viđao

narancasti

stara tabla linije 1 PILE - KANTAFIG


dulib

pa toj staroj liniji nista ne fali, kad bi se nasla starija, s natpisom PILE - KOLODVOR jos bi bolje odgovarala

narancasti

Primjetio sam da vozaci ne mjenjaju natpise na displejima pocetne stanice  da im uvijek stoji isti natpis 

man750

danas,a povodom feste Svetog Vlaha prijevoz Libertasovim autobusima je besplatan do 1700 sati.
Svi Dubrovčanima i onima kojima je Dubrovnik na srcu čestitam festu.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

narancasti

Citat: man750  u Veljača 03, 2008, 13:25:16
danas,a povodom feste Svetog Vlaha prijevoz Libertasovim autobusima je besplatan do 1700 sati.
Svi Dubrovčanima i onima kojima je Dubrovnik na srcu čestitam festu.

ispravak do 18:00 sati  ;)

narancasti

danas sam na gb 99 na liniji 1 vidio tablu PILE - IGRALISTE

man134

jucer se uljevalo gorivo na onoj pumpi preko puta remize vjerojatno u kvaru libertasova pumpa

man750

prenosim tekst intervijua sa direktorom Libertasa objavljen u Dubrovackom listu od 11.07.2007
bez svog komentara.


133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

narancasti


man134

znaci da ce remiza seliti ili je to samo prica u novinama..

Garage

Bilo je o tome govora na starome forumu.
Sve je spremno za preseljenje još prije par godina, u Komolac, ali Jambo nije htio pristati ili nešto slično... Uglavnom se njegovo ime povlači kao odgovorno što je remiza još uvijek u sred grada gdje je trebao niknuti shoping centar (zato su i počeli rušiti Radeljević, kako bi se nadovezao na nove zgrade koje su trebale biti građene na mjestu današnje remize).

I samome Libertasu je dosta preskučenog prostora i neriješene imovinsko-pravne lokacije sadašnjeg parkirališta (zauzimaju veliku površinu, a Gradu fali parking na tom mjestu pa se automobili parkiraju od Tehnomobila do suda).
Ali, s druge strane, Libertasu odgovara status quo jer nema "slobodnog hoda" autobusima od remize do polazne stanice, a koji će nastati kad se presele u Komolac (zamisli koliko kilometara će morati prijeći npr. linija 5 kako bi krenula s Babinog kuka).
Lud-zbunjenog u svakom slučaju. Čini mi se da se to neće tek tako razriješiti.

man134

#73
moje misljenje je da remiza ostane gdje jest bez obzira sto je grad,ipak je to centar grada,ako remiza pođe odavlen gdje jest niknu ce kakva zgrada ili neki poslovni prostori ITD,gdje ce netko dobro zaraditi,a ovo sto se prica da ce biti placa samo prica ako se ne varam,libertasu fali mjesta to je najveca "bol"..

Garage

Ma zašto da u poslovnom dijelu grada bude parking i garaža javnih gradskih buseva? U svim većim gradovima je remiza već odavno izvan centra grada (znam provjereno za Split, Šibenik, Zadar i Rijeku).
Busevima nije mjesto u gradu jer zauzimaju prostor za aute, a pošto se nije išlo na urbanistički plan zabrane vožnje automobilima, nešto treba micati.
Libertas isto jako dobro zna da ne može više s resursima stare remize i da bi bilo pametnije odseliti.
Samo, ponavljam, predugo to traje i tko zna kakve su igre iza kulisa.