Gradske i prigradske linije - prijedlozi

Autor antifriz55, Listopad 07, 2008, 18:10:39


Teutonic

Ja ovo zaista ne razumin,danas 14:00 Šibenik-Srima-Vodice-Tribunj-Sovlje,
Sivi AV 120,na prvi izgled dobra ideja za zamjenu starom 260a116 m,ali nije.
Ja ne razumin zašto AV 120 šalju na ovakvu liniju ako imaju 3 niskopodna regija visokog kapaciteta koji su autobusi najbolji za prigradske linije sa mnogo ljudi,za svakoga je bolji Regio jer em šta ima više mjesta,em je niskopodan pa ljudima od 70+godina nije problem ulazak ni izlaz,a u eurobusu se od gužve ne vide zadnja vrata ni tko izlazi na njih što je pošlo pogubno po mnoge (zapinjanje noge,ruke,glave).
Ne samo da je bolje za putnike nego i za vozača jer Srima-Sovlje je i gradska linija (staje na svim Vodičkim gradskim stajalištima + Srimi i Tribunju),a ni meni da vozim bilo koji visokopodni autobus nebi bilo drago stajati svakih 300 metara  ::|  >hammer<  glavauzid.
Za ostale polaske na ovoj liniji je dovoljan gradski autobus ili neki prigradski manjeg kapaciteta.
Za ovu liniju bi bio najbolji Regio ili neki tro-osovinac,kao Mercedes Integro /3,kakvih ima dosta u Liburniji.
Ali naravno,nije njih briga za vozače i putnike,nego za novac kojega gube,a imali su neke izvrsne međugradske i prigradske linije,i jako dobre autobuse (u zlatnom vremenu).

Servis

Daj promisli malo prije nego nalupaš post.

Regio koji je relativno nov i očuvan (i nije to niskopodni bus) treba ići na dulje linije. Izraubane rage od AV120 i nemaju gdje drugdje ići nego na lokal jer poslat dalje je lutrija. To što je u suštini taj bus visokoturistička klasa je u toj priči najmanje bitno.


Teutonic

Novi prijedlog prigradskih linija:

Šibenik-Bilice (Stubalj Vrulje)-Skradin                     Polasci svaki sat a popodne svaka 2 sata (govorim samo za radne dane)
-Zaton-Raslina                                                        Isto vrijedi.
-Tromilja-Žitnić-Drniš                                               Svaka 2 sata
-Jadrtovac-Grebaštica-Brnjača                                Svaka 2 sata
-Solaris-Zablaće                                                      Svaki sat,popodne 2 sata.U sezoni svakih 30 minuta a poslijepodne svaki sat.
-Brodarica-Primošten-Rogoznica-Ražanj                 Češći polasci,svaka 2 sata a u sezoni svaki sat.
-Šparadići-Primošten-Pr.Burnji (Trebežić,Draga,Kruševo,Br.Dolac)    3 polaska ujutro i 3 popodne/uvečer
-Vrpolje-Perković-Unešić (dodatna linija koja nije đačka,po meni izvrsna linija jer spaja 3 važnija sela u tome dijelu Zagore)  2 polaska ujutro i jedan popodne (oko 16:40)
-Vrpolje-Boraja-Vrsno-Lepenica (u Vrsno i Lepenicu ne ide svaki polazak)  4 polaska ujutro (2 za Vrs. i Lepen.) a 3 popodne (2 -II-)
-Tarići-Škugori-Biranj-Ljubostinje (kombi linija)          2 polaska ujutro i 1 popodne
-Grebaštica-Sapini Doci (kombi linija)                         Isto vrijedi.
-Dubrava-Biranj-Perković-Sitno                                  4 polazaka ujutro i 4 popodne.
-Dubrava (direkt kombi linija)                                     Između polazaka za gornju liniju.
-Gradina-Konjevrate-Goriš-Brnjica-Pokrovnik-Pakovo Selo      3 polaska ujutro i 3 popodne.
-Konjevrate-Mirlović (bus bi išao po zaseocima u naselju)-Unešić-Planjane-Sedramić (ova linija prometuje trenutno samo šta na tabeli piše do Unešića) 3 polaska ujutro i 2 popodne.
-Drniš-Kosovo-Biskupija-Knin 3 polaska ujutro i 3 popodne
-Drniš-Miljevci-Oklaj-Knin (sve linije za Knin su normalne i đačke) Isto vrijedi,ali prometuju u različito vrijeme da bude bolji broj polazaka za drugi najveći grad županije.
-Skradin-Ićevo-Đevrske-Kistanje-Radučić-Knin               2  polaska ujutro i 2 popodne
-Skradin-Dubravice-Laškovica-Ićevo-Bratiškovci-Plastovo            3 polaska ujutro i 3 popodne
-Skradin-Sonković-Piramatovci-Lađevci                                        3 polaska ujutro i 3 popodne
-Skradin-Vaćani-Bribir-Lišane-Benkovac                                       4 polaska ujutro i 3 popodne
-Srima-Vodice                                                                               Svaka 2 sata (đačka linija,Tribunj bi imao odvojenu)+++polazak u 13:30
-Srima-Vodice-Tribunj-Sovlje                                                         Između polazaka za Srimu i onih za Tribunj.U 5:35 7:15 10:00 12:15 12:45 16:45 19:15 21:10
-Vodice-Tribunj-Sovlje                                                                   8:15 9:30 13:15 14:00 20:00
-Vodice-Tribunj-Murter                                                                   9:00 11:30 15:30 18:00 22:30
-Vodice-Pirovac                                                                           Daleko veći broj polazaka, 8:20 11:00 16:20 18:30 21:45
-Vodice-Dubrava-Pirovac-Kašić                                                    5:40 7:30 10:00 14:00 20:00
-Vodice-Murter                                                                             5:30 7:30 9:30 12:50 14:00 20:00

Ovo moj prijedlog i znam da će većini (nekima) ne biti po volji i opet će te mi reći da govorim gluposti.
Cilj je bio pojačati linije za Vodice,Pirovac,Murter,Skradin,Primošten,Rogoznicu,Drniš i Knin,a uz to i pojačati linije za bliska prigradska naselja kao Dubrava i Vrpolje.

TAM

Citat: Teutonic  u Listopad 09, 2014, 18:48:56
Novi prijedlog prigradskih linija:

-Brodarica-Primošten-Rogoznica-Ražanj                 Češći polasci,svaka 2 sata a u sezoni svaki sat.
-Šparadići-Primošten-Pr.Burnji (Trebežić,Draga,Kruševo,Br.Dolac)    3 polaska ujutro i 3 popodne/uvečer
-Grebaštica-Sapini Doci (kombi linija)                         Isto vrijedi.
Ja ću samo prokomentirati ove linije sa kojima sam upoznat.

Primošten i Rogoznica su već dovoljno spojeni sa Šibenikom jer svi autobus koji idu za Split i Dubrovnik i obrnuto prema Zadru, Rijeci i Zagrebu staju na ta mjesta i to ti ispada svakih sat vremena. Grebaštica, Primošten i Rogoznica su dovoljno spojeni sa Šibenikom, a to koji je prijevoznik većinu nije briga.

Za Primošten Burnji je za sada sve OK. Dva polaska ujutro su više nego dovoljno jedino bi možda mogli ubaciti jedan polazak između 14:00 i 20:00 i ništa više.

A ovaj kombi za Sapini Doci jednostavno nema potrebe
Dani ponosa i slave!
    

Teutonic

Za Rg sam rekao zato jer međugradski staju na raskiržju i naplaćuju im kartu za Trogir,tj Trogir-Šibenik ili Šibenik-Trogir.
Mislim da se čak slažem s tobom da linija za Sapine Doce nije potrebna (iako sada prometuje linija takva).