Presečki infrastruktura i rashod

Autor ivog, Studeni 27, 2007, 17:57:49

ivog

Garaža u Velikom Trgovišću. Kao što znate tu je stacioniran velik broj buseva kojima su dani odbrojeni...  :-[





ivog

U Krapini je zbog svađe s jednim privatnikom koji je kupio stari kolodvor Presečki izgradio potpuno novi kolodvor udaljen oko 1km od starog u novoj industrijskoj zoni...

Slike..




Što se to tamo skriva.. ;)







ivog

#3




Portos

#5
Citat: tomekJučer vraćajući Ambassadora vidjeli smo i neke Presečkove autobuse. Većina ih je ili na linijama ili iznajmljena, no par ih je ipak bilo u Krapini.

Evo parking od naprijed i straga




Stari Steyrovi služe za svašta, ovaj je spremište za gume, 10-48



Inače, sam servis je odličan, čist i moderan, spreman za nove Isuzue, Berkhofe i Bove koji dolaze.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

ivog

#6
U magli...



Vidi se da je nedjelja..



Tomek

Garaža u Krapini u nedjelju. Treći bus je Setra S215UL s Presečkovim logom, takvu još nisam vidio


ivog

Uuuu, pa ta ofarbana je već tu duuuugooo...

zlikowszky

#9
10-34 i 10-36 rashodovani...

Citat: ivog  u Ožujak 04, 2008, 19:52:50
Inače, ovaj rashodovani 10-34 je imao sjedala iz Sanosa..
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

zlikowszky

#10
Evo, na molbu Tomeka, bio sam vrijedan i donosim fotke. U Velikom Trgovišću puno je taga već rashodovanog i ispiljenog, a ima još koje čeka na odvoz na otpad, nakon što se počerupa kaj treba. Prvo, puno TAM 260 A 119 je rashodovano, voznih je ostalo tek par komada.
Evo ih:

(Zlatarski) 30-22


(Zlatarski) 30-17 još uvijek ima tablicu, ali mislim da je svoje dao, budući je između dva otpisana...


(Zlatarski) 30-19 i 30-21


(Ex Zagorjetrans) 10-61


(Ex Zagorjetrans) 10 62

Prelazim na tamove koje ne poznajem po modelima,pa će možda oznake bit krive, ali ih raspoznajem kad ih vidim

(Zlatasrki) 30-15 (260 A 116?)



Ovom nisam odgonetnuo g.b. MAN SR 280 je (zlatarski) 30-05

A sad malo Steyri


Pa 10-109


10-34


10-36


10-95

Na kraju, Steyrova braća iz Makedonije

(ex Zagorjetrans) 10-15


(ex Zagorjetrans) 10-17
Jedan od ova dva Sanosa imao je Mercedesov motor ugrađen naknadno.

Setra koja je bila predmet rasprave

je (ex Zagorjetrans) 10-55. Znači druga (10-54) još uvijek vozi

Setra S215 HD

(ex Izletnik Krapina) 10-82

Konačno, jedan za kojeg su se mnogi raspitivali:

Skyliner (ex ctz) 30-16 koji se naklonio nakon godina službe.

Svi ovi busevi još uvijek služe za rezervne dijelove, tako da će biti još čerupanja na njima. Presečki se rješava svih onih za koje procijeni da se po isteku registracije ne isplati servisirati i ponovno registrirati. Prelazi na nove Isuzu buseve, što je po mom mišljenju i sasvim normalno, budući broj putnika opada na lokalnim linijama i linijama koje povezuju manje sredine i Zagreb. U takvim je slučajevima Isuzu odličan auto, a ovi veliki samo nepotreban trošak.

Evo, Tomek, sad imaš domaću zadaću da ažuriraš vozni park.

Nemojte me pitati kako sam ovo snimio. Pes je lajal ko stekli....





Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Tomek

Puno ti hvala na ovim slikama, tablica popunjena.
Jako mi je žao vidjeti kako silni TAM-ovi odlaze u rashod, još prošle godine su bili redovni za Zagreb. Isto tako tužno je vidjeti kako opada broj putnika te se klasični autobusi zamjenjuju midijima, mislim da se to moglo barem malo ublažiti da je u Zagorju bilo barem malo više konkurencije koja bi natjerala Presečkog da ima povoljnije cijene karata. Ovako se večina okrenula automobilima.

Eurobus av120

svi ovi TAM-ovi sa prvih 5 slika iznutra su bili u jako lošem stanju, da ne govorim o užasnom smradu ispušnih plinova, a ovaj bijeli sa 2. slike je imao puno "lufta" na volanu i vozačko sjedalo je bilo jako tvrdo... to je ono što sam čuo od vozača koji su se svađali kad je jedan trebao razdužit a drugi zadužit dotični autobus, uglavnom, bio je jako loš za voženje... u neku ruku mi je drago što više ne voze za zagreb jer mislim da za neku međužupanijsku liniju ima i primjerenijih autobusa od ovih, ali ipak, za neku lokalnu liniju su možda i mogli poslužiti, jedini problem je što je tamo neisplativ budući da je malo ljudi...


goran1208

ima ko sliku sreberne setre koja je u trgovišću??