Povijest (stare fotografije, podatci itd.)

Autor markost, Ožujak 12, 2008, 18:19:12

Paško

Trogir između 1959. i 1962. godine. Autobus je Leyland Tiger TS8. Promet je kupio šest komada od firme Ribble u lipnju 1959. godine. Fotografiju ustupila Tončica Pavičin, objavio Antonio Miše. Bolja rezolucija ovdje: https://www.facebook.com/groups/605241072892601/permalink/3751337984949545/
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Red vožnje za liniju Rijeka-Zadar-Split iz 1959. godine. Promet je bio jedan od prijevoznika koji ju je održavao. (aukcije.hr)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Iz vijesti na SD o presudi o SG 220 fotografija Vojka Bašića iz 2011. godine. Interesantno je vidjeti neke autobuse iz više perspektive, recimo Sanos i njegov starinski princip povezivanja zgloba s ostatkom autobusa. Interesantno je i da #118 ima bijeli krov, a #119 žuti. Na drugome pretpostavljam da je takav od prvog pituravanja, a na prvome ne znam. Ne znam u kakvom je bojanju stigao #118, samo da je opituran u ovu narančastožutu ("šporku", koju je Promet često koristio) prije prve registracije.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

Izgleda da kod starih autobusa u originalu nije bilo pravilo da cijeli krov mora biti u istoj boji.
???
Da se primjetit je da kod #687 krov dosta krpan, a kod #680 ima svega jednu točkicu. ;D
Sanosu krov izgleda netaknut osim ako one točkice nisu zakrpe.
Kod #118 je bijela izgleda povlačena nanovo (ne u komadu), a Neoplan izgleda totalno isfušaren. Njemu je izgleda rađen cijeli krov i ostavljen u toj boji zakrpe.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

Split 3 1979. i Mercedesi O317K. Danas tu prolaze Mercedesi O530G. :) Foto Bepi Greget
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Doček Gorana Ivaniševića 2001. godine:

na aerodromu od 12:50 #167:



a u gradu od 50. minute u glavnim ulogama #151 i #158:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

sarac

Pozdrav, novi sam na forumu pa isprike ako je bilo, al imam jednu zamolbu puno bi mi značilo.

Ako ko ima sliku starog prometovog busa sa Eurobike reklamom.
Hvala i pozdrav

Paško

Pozdrav. Ima ih more jer je taj autobus, garažni broj 65, vozio sve do 2016. godine. Evo npr. par iz 2014. ovdje: https://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=19387.45

Jedna starija, iz 2004: http://phototrans.eu/14,713829,0,Mercedes_Benz_O305G_65.html

Inače, reklama je zapravo stigla još iz Njemačke i bila za Kalkhoff bicikle. Kasnije je samo preko Kalkhoffa zalijepljen logo Eurobikea.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

FB, Split kroz povijest
Otvaranje MIS-a 15. 9. 1979. i Prometov TAM AS 3500, vjerojatno iz serije #400-403, ali ne nužno.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pokaz iz 1989. godine. Ime sam uklonio.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Ajmo - #549 ima najmanje dva obilježja koja sam dosad na starim fotografijama vidio samo na njemu. Koja?
Slobodna, 19. 5. 1994.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

josipgrgin


netko

Garažni broj kod prednjeg displaya. 1/2.

Kakva je ovo slika?
Original ili je zamračeno nešto. Zbog onog komadića tablice šta je na slici.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

1/2
Nije zamračeno ništa nego tablicu prekriva pomaknuti komad lima.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

NP-549

Otvorena je portela od lijevog fara.


Čudno mi je da nema žmigavca iznad fara