Privatnici koji više nisu aktivni

Autor Ivan1983, Studeni 04, 2008, 22:24:24

Ivan1983

1.Ex Grabar danas Vukić Promet Trogir

2.Mare Panonium Vinkovci

3.Palma Tours Jastrebarsko

4.Autobusni prijevoz Ljubanović & Petretić Jastrebarsko


Molim kolege forumaše ako netko zna nešto ili ima ikakove informacije o prijevoznicima(2,3,4) da slobodno napišu ili ako je netko od tih prijevoznika još aktivan da premjeste slike u odgovarajuče teme.Hvala ;)

miky

#1
Pere Marinović iz Blata na Korčuli prodao Setru S 315 HD. Više se neće baviti prijevozom putnika. Firma je Bruno tours.

mansg313

Ovog ex Palmatours Magirusa je negdje Manoplan slikao stoji razbijen :'(

B.T transporti

Mare panonium je prodo buseve plavo bjeli siti je kod darojkoviča i prefarban je u sivo prošle godine a crveno bjeli je u BT-transportima vec 5 godina to je onaj bjelo crni neko ga je sliko na kolodvoru u Sl Brodu

shef

Svake godine se u vrijeme festivala "MIK" pojave stare fotke u TV prilozima gdje se vide vozila koja su prvih godina obnovljenog festivala vozili pjevače, sredinom devedesetih. Zato ćemo se prisjetiti još jednog bivšeg prijevoznika. "Brimco" d.o.o. Opatija. Imali su plavo bijeli MB O303 RHS, da bi kasnije kupili novi Ernst Auwärter Eurostar SHD O404. To je onaj koji je kasnije prodan u zagrebački "Bedž" Gdje je O303 završio, ne znam.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

neoplan fahrer

Btw, da se malo nadovezem... Inace setra 217 hdh, od DENI BUS-a je ex. Petretic promet.
Petretic promet d.o.o. je bila firma nastala nakon odvajanja od ljubanovica..(slika br.4.)
>>MI SMO VOZAČI SVUDA U SVIJETU GDJE GOD DOĐEMO - ONI SU ŠEFOVI SAMO U FIRMI<<

busfan

Citat: neoplan fahrer  u Srpanj 04, 2009, 19:58:41
Btw, da se malo nadovezem... Inace setra 217 hdh, od DENI BUS-a je ex. Petretic promet.
Petretic promet d.o.o. je bila firma nastala nakon odvajanja od ljubanovica..(slika br.4.)

A oni su vozili neku liniju za Njemacku?

mate

Hm...ovdje gledam slike na pocetku...
cini mi se da je od Mare Panonium ostala samo turisticka agencija, posto sam vidio razne buseve (ima jedna slika Volva u topicu BT Transporti) s njihovom tablom...ne znam sad tocno, vjerojatno tomo zna vise

neoplan fahrer

Citat: busfan  u Srpanj 04, 2009, 20:19:49
Citat: neoplan fahrer  u Srpanj 04, 2009, 19:58:41
Btw, da se malo nadovezem... Inace setra 217 hdh, od DENI BUS-a je ex. Petretic promet.
Petretic promet d.o.o. je bila firma nastala nakon odvajanja od ljubanovica..(slika br.4.)

A oni su vozili neku liniju za Njemacku?

Da, svakih mislim dva ili tri dana je prometovala linija iz Jaske u Munchen, koju su drzali oni, spavali su gore u Munchenu u stanu od Petreticeve zene.. Danasnji vlasnik njihove setre troosovinke (vec spomenuta 217 hdh - deni bus), je jedno vrijeme vozio kao vozac za petretica, isti taj autobus.
>>MI SMO VOZAČI SVUDA U SVIJETU GDJE GOD DOĐEMO - ONI SU ŠEFOVI SAMO U FIRMI<<

busfan

Citat: neoplan fahrer  u Srpanj 04, 2009, 22:58:40
Citat: busfan  u Srpanj 04, 2009, 20:19:49
Citat: neoplan fahrer  u Srpanj 04, 2009, 19:58:41
Btw, da se malo nadovezem... Inace setra 217 hdh, od DENI BUS-a je ex. Petretic promet.
Petretic promet d.o.o. je bila firma nastala nakon odvajanja od ljubanovica..(slika br.4.)

A oni su vozili neku liniju za Njemacku?

Da, svakih mislim dva ili tri dana je prometovala linija iz Jaske u Munchen, koju su drzali oni, spavali su gore u Munchenu u stanu od Petreticeve zene.. Danasnji vlasnik njihove setre troosovinke (vec spomenuta 217 hdh - deni bus), je jedno vrijeme vozio kao vozac za petretica, isti taj autobus.

Hvala na info, a znas li zasto vise ne voze? Malo putnika ili...? Inace do prije par  godina bilo je dosta prevoznika iz BiH koji su tako sa jednom ili dvije Setre 200 ili MB303 vozili Wien, München... Tad sam i ja sanjao da jednog dana kupim autobus pa za Njemacku, ali nazalost to danas vise ne prolazi :(

neoplan fahrer

Citat: busfan  u Srpanj 05, 2009, 10:29:59
Citat: neoplan fahrer  u Srpanj 04, 2009, 22:58:40
Citat: busfan  u Srpanj 04, 2009, 20:19:49
Citat: neoplan fahrer  u Srpanj 04, 2009, 19:58:41
Btw, da se malo nadovezem... Inace setra 217 hdh, od DENI BUS-a je ex. Petretic promet.
Petretic promet d.o.o. je bila firma nastala nakon odvajanja od ljubanovica..(slika br.4.)

A oni su vozili neku liniju za Njemacku?

Da, svakih mislim dva ili tri dana je prometovala linija iz Jaske u Munchen, koju su drzali oni, spavali su gore u Munchenu u stanu od Petreticeve zene.. Danasnji vlasnik njihove setre troosovinke (vec spomenuta 217 hdh - deni bus), je jedno vrijeme vozio kao vozac za petretica, isti taj autobus.

Hvala na info, a znas li zasto vise ne voze? Malo putnika ili...? Inace do prije par  godina bilo je dosta prevoznika iz BiH koji su tako sa jednom ili dvije Setre 200 ili MB303 vozili Wien, München... Tad sam i ja sanjao da jednog dana kupim autobus pa za Njemacku, ali nazalost to danas vise ne prolazi :(
Putnika je bilo tako-tako... To su ti vise manje bili ljudi iz same Jaske koji su radili u njemackoj pa su dolazili doma, a posto je i Petretic bio iz tog djela svi su isli s njim... I da je on podmirivao dugove na vrijeme, tj. placao banki njihovo, odnosno i ostalima vjerojatno bi i dan danas vozio.. Ugl. odgovor na tvoje samo pitanje je, autobus je kod njihove linije bio vise nego solidno popunjen.. ;)
>>MI SMO VOZAČI SVUDA U SVIJETU GDJE GOD DOĐEMO - ONI SU ŠEFOVI SAMO U FIRMI<<

Tlimfocit

prievoznik BARIŠIĆ iz splita se ugasija

kuba

#12
Nekadašnji prijevoznik iz Udbine, Autoprijevoznik Pliva, koji je rasprodao vozni park i liniju Sabljaku, a kod Sabljaka se još uvjek nalazi onaj minibus TAM, dok je ovod TAM-a na slici prodao u Bosnu:


Tomek

Evo par pitanja, nisu baš sva za ovu temu, ali da ne rasipam po svuda..

Jel netko zna dali je Autotransport Zadar krajem 80-ih imao 2 autobusa marke Bova Futura?
Zatim dali se netko sjeća prijevoznika:

OK tours Zagreb(radio sredinom 90-ih)
Vego tours(80-ih)
Cordia trade Zagreb(sredinom 90-ih)


Tomek

Ovako, dobio sam od prijatelja iz Nizozemske, ljubitelja Bove jedan popis, a to je popis autobusa koji su 1990. i 1991. završili u Hrvatskoj.
Naime, Alpha tours iz Hema je u 12 mj. 1990. i u 4. mj. 1991. sveukupno iznajmila 5 Bova Futura hrvatskoj tvrtki koja se zvala kako on kaže VEGO!!!
3 pak komada su završila u Autotransportu Zadar.
Od tih 8 samo je jedna vraćena, a ostale su ostale u Hrvatskoj...
Evo i tablice:
    1.vlasnik                  gbr.         reg.                šasija                              br.šasije          iznajmljena                 kasniji vlasnici:
Alpha Tours      43   BN-11-GG   XL9AA18CF03003055   3055   12-90: Verh. VEGO (YU)       
Alpha Tours      44   BL-95-TL   XL9AA18CF03003205   3205   12-90: Verh. VEGO (YU)  Kekec, Zagreb(YU)-No5 Dubrovnik-Silvija Turist KC888CD
Alpha Tours      47   BK-19-TK   XL9AA18CF03003225   3225   12-90: Verh. VEGO (YU)   Čazmatrans   BJ 586-AV
Alpha Tours      46   BK-07-YR   XL9AA18CF03003226   3226   12-90: Verh. VEGO (YU)   Samoborček  izgorjela   
Alpha Tours      45   BL-92-DT   XL9AA18CF03003237   3237   12-90: Verh. VEGO (YU)     Fijaker(???)      Lori Express   PU 920-FE
Alpha Tours      41   BN-54-YL   XL9AA18CF03003338   3338   04-91: Verhuurd AT-Zadar   Pepi tours   ŠI 301-AJ
Alpha Tours      42   BN-55-YL   XL9AA18CF03003339   3339   04-91: Verhuurd AT-Zadar   Čazmatrans   BJ 183-DM
Alpha Tours      29   BZ-71-XY   XL9AA18CF0J003974   3974   04-91: Verhuurd AT-Zadar   

Uglavnom, pišem to ovdje jer su neke stvari nejasne, neke nam ovdje i fale, a za neke nismo 100% sigurni jesu li pravi vlasnici napisani(Fijaker). Ugl. molim pomoć nekoga tko zna!!!