Povijest AP Varaždin

Autor tamlover, Lipanj 28, 2009, 12:03:39

sniff

Vrlo moguće, naizgled i sve ide k tome. Mnogo jednostavnije bi im bilo sve objediniti pod istu firmu i zaokružiti većinu Zagorja sa istim prijevoznikom. Ako se i Ap Varaždin zadrži, ime ne bi značilo ništa više od loga na autobusu. Žao je i meni već rashodovanih buseva i degradiranih S315GTHD, 9700 i 9900 i dr., al očito u prošlosti u APu nisu znali poslovati...

Mile7

Izgleda da je nekada AP kupio svaki bus koji se prodavao samo da bi ga imao, sad i ovo malo što je ostalo slijedi kraj, za 747 i 737 se već spominje uskoro, i ovo malo dobroga što je ostalo Irisbusi se prodaje, ma radije bi i da voze samo VDL al da bude natpis barem AP varaždin jer ima pre veliku prošlost da nestane, a 292 me zabrinjava

tramvajac 92

Kupovali i dovodili su ono šta su mogli. Presečki ima para, APVŽ nije imao, jer je bio na rubu propasti, tj. u stečaju, pa nisu mogli baš kupovati buseve. E sad. Jesu li na 747 sredili grijanje? Zadnji put kad sam se vozio, grijanje je bilo loše, skoro da ga i nije bilo. 292 je posuđen od Presečkog, nemaš se kaj brinuti (za sad).

Kaj se tiče voznog parka, još 20ak buseva treba u staro željezo, oni iz prošlog stoljeća generalno, i par Turquoisea. Skoro sam napisao lošijih, ali tu nema dobrog, ima samo novijeg i starijeg.

Mile7

Ako se treba riješiti svih buseva iz prošlog stoljeća nemojte zaboraviti da ima jedan Eurobus koji je 2000. i da je to najmlađi Eurobus (bez L) ali i zadnji koji je od početka AP varaždinov. To je 502 koji se rijetko viđa ali kada se vidi to vrijedi vidjeti, a ja sam imao neopisive sreće voziti se s njim u 2019. Ako jedan Eurobus treba ostati za uspomenu na sve ove koje je AP varaždin imao ili u muzej to je sigurno taj, od preostalih par jedini izvorno naš i tek mu je 19 godina, jedino mi nije jasno zašto toliko rijetko vozi, i nadam se da bar još jednom svrati do Ludbrega

Paško

#64
TAM 260 A 119 na na 0:45, a i kasnije se dobro vidi:



Isti ili sličan #351 nakon 1:00 na ovom videu:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Neki članci koje sam odavno skinuo s arhiva Varaždinskih vijesti, a zaboravio postaviti.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Iz grupe na Facebooku Stari Novi Marof. Naravno, za prva dva autobusa nisam siguran jesu li (kasnije?) pripadali ATP-u Varaždin.

1. Učitelji na izletu u Borlu 1956.g. Ostavština Dragutina Pupića.
2. razglednica Novog Marofa iz 1960-ih
3. #124, Magirus Deutz 230 R 120, Avtomontažina karoserija. Bilo je četiri komada u toj seriji. "Zadnji autobus ide u mirovinu, 1985., podijelio Dado Topolovec."
4. Još jedan Magirus (ovaj put je izvor screenshot Nikole Miloševića - nije obznanio iz čega).
5. #160, TAM 170 A 11 1981., podijelo Dado Žarko Topolovec.
6. Prvi dani vozača autobusa, snimljeno 1979. na mjestu gdje se nalazi Špar. Podijelio Dado Topolovec, a mislim da se i on i nalazi na fotografiji (kao i na 3.).
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Donedavno još i potencijalno aktualna, ali sada definitivno povijesna fotografija Giorgija Grisille iz 2005. godine:
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

S aukcije.hr, novčić u povodu 50. godišnjice firme. Tada su se još zvali ATP.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

1995.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Stigao zglobni Ikarus
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Netko je na našu stranicu na Facebooku poslao ovaj lijepi kalendar. Vidimo Dubravu #313. Inače, to je zapravo bila jedna od samo dvije D14 u ATP-u (druga je bila blizankinja #314).
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Mile7


Mile7

Jedan bus čiji me iznenadni odlazak uistinu rastužio


Izvor: busphoto.eu