ex - ATP Vojvodina

Autor lav, Prosinac 06, 2007, 18:52:48

erobuss

Ne znam kako oni to voze, ali znam da Globtour vozi za Beograd na sljedeći način.
Bus iz Budve i Dubrovnika dođe do Mostara, a putnici iz smjera Splita sa drugim, a onda presjedaju na linijski za Beograd. Voze preko Nevesinja, Foče i  Valjeva. Svaku večer autobus pun. Iz Mostara do Beograda za 160 KN  :D

arsenal

Jutros u koloni koja ceka ukrcaj na trajekt u Lepetanima bila je i ova "setra S-431 DT" na liniji Novi Sad-H.Novi.

tomo

Nažalost ATP Vojvodina uopće u zadnje vrijeme ne viđam na AK Osijek iako su imali čak nekoliko linija dnevno u kooperaciji sa Panturistom na linijama Novi Sad- Osijek/Beli Manastir - Novi Sad..... Sad prometuje samo Panturist na relaciji Osijek-Novi Sad - Osijek.... Da li su raskinuli ovu kooperaciju ili sve ? znam da su kooperirali i na liniji Split - Sombor  :(

lav

Citat: tomo  u Studeni 16, 2008, 13:39:18
Nažalost ATP Vojvodina uopće u zadnje vrijeme ne viđam na AK Osijek iako su imali čak nekoliko linija dnevno u kooperaciji sa Panturistom na linijama Novi Sad- Osijek/Beli Manastir - Novi Sad..... Sad prometuje samo Panturist na relaciji Osijek-Novi Sad - Osijek.... Da li su raskinuli ovu kooperaciju ili sve ? znam da su kooperirali i na liniji Split - Sombor  :(

ATP Vojvodina je u velikim finansiskim problemima...kupili su 20 novih Setri koje nisu mogli otplatiti sada ih proganja i poreska policija i banka da naplati hipoteku...ma opsti haos

busfan

Citat: lav  u Studeni 16, 2008, 15:12:40
Citat: tomo  u Studeni 16, 2008, 13:39:18
Nažalost ATP Vojvodina uopće u zadnje vrijeme ne viđam na AK Osijek iako su imali čak nekoliko linija dnevno u kooperaciji sa Panturistom na linijama Novi Sad- Osijek/Beli Manastir - Novi Sad..... Sad prometuje samo Panturist na relaciji Osijek-Novi Sad - Osijek.... Da li su raskinuli ovu kooperaciju ili sve ? znam da su kooperirali i na liniji Split - Sombor  :(

ATP Vojvodina je u velikim finansiskim problemima...kupili su 20 novih Setri koje nisu mogli otplatiti sada ih proganja i poreska policija i banka da naplati hipoteku...ma opsti haos

Nije problem sto su Setre kupili vec zato sto su ulozili 20 mil eura u novu stanicu u Novom Sadu,  a stoji prazna jer ih drugi prevoznici bojkotuju. Steta dok nisu usli u tu investiciju bili su medju najboljim prevoznicima u Srbiji :-\

Aleks_Beograd

Sto se ti tice strajaka radnika ATP VOVJVODINA tu ima istine.Svaki dan u Nemanjinoj ulici u Bogradu preko puta zgrade Vlade Republike Srbije stoje 2-3 autobusa ATP VOJVODINA izlepnjeni brdom natpisa o strajku,privatizaciji..bla bla bla...da nepricam dalje...uglavnom su to vozila tipa Mercedes-Benz Conecto i 2 busa Volvo stariji tip onaj....E sad dali ce propasti to ce vreme pokazati.Uglavnom fino su krenuli sa novim Setrama i Mercedesima,imali/imaju jedan od najboljih voznih parkova u Srbiji...Strasna ce ih sudbina zadesiti ako krene nizbrdo...ja ima drzim fige,jer onaj gazda ko se docepa njihovog voznog parka imace sta dobro da uzme....npr Setra 431,Setra 417..Mercedes -Benz Cinecto,Inturo...Vozni par para i para vredan... :o :o :o

busfan

Na autobusi.net ima slika gdje su vec oduzete 2 431DT i 2 Tourisma

Aleks_Beograd

gde tacno na sajtu.Upravo gledam ali nemogu danadjeem nista..? ;D

tomo

ponešto iz voznog parka

lav

Te sve autobuse je pokupila lizing kuća i sada su na prodaju........
Čuo sam da je ATP u stečaju :'(

Aleks_Beograd

Kome padnu u ruke ove Setre i Mercedesi silno ce mu se isplatiti.......potpuno novi vozni park..........

mb0404

Pa sta rade ti ljudi,sta im radi nabavna sluzba,racunovodstvo,statistika,marketing.Oni izgleda pokupe nove buseve i onda traze dje ce vozit i sta ce radit i logicno,firma postaje ne likvidna onda dolaze lesinari i kupe polako.Kad su nabavili ove conecte i turisme???

aaaaa

Ma to je standardna pojava kada je u pitanju privatizacija firmi. Posluj što gore, firmu uvali u dugove a onda se uortači sa par sličnih lešinara i kupi firmu za bagatrelu...tako su radili pojedini direktori....

Aleks_Beograd

Firma je pre nekih 2-3 godine postala uvoznik SETRA i MERCEDESA za SRBIJU.I lepo im je krenula,u znak saradnje SETRA i Mb su im obnovili ceo vozni park.Vredan na milione.I stvarno sve je islo super,radili su medjunarodne linije,linije na teritoriji cele Srbije.I sad odjedanput strajk zaposlenih,pa navodni stecaj...i to sve u roku od nekih desetak dana...jednostavno neobjasnjivo sta se izdogadjalo za tako malo vremena... :o :o :o

mb0404

Lako objasnjivo.Nadjes nekog u radnickom odboru ili tako nesto,obecas mu vecu funkcij recim u upravnom odboru il u nekom sektoru da ce bit direktor,onda taj vrsi pitisak na radnike ili im obeca kule i gradove,onda neki hoce neki nece pa ih malo dozove pameti.Onda ti stane proces reprodkcije,i ti za taj dan po osnovu odrzavanja,amortizacije,isplate toplih obroka,plata,penzionog,rezijskih troskova i slicno kiksas za vrjednost tog jednog autobusa.I sad umjesto da imas prosirenu reprodukciju imas prostu koja polako pada i za mjesec dana nema nista od firme postane ne likvidna....prosto ko pasulj