Displeji na autobusima

Autor tomobrad, Prosinac 02, 2007, 20:38:00

Ivan

Ne razumijem zašto u Cacciamalije uopće ne ugrađuju Atrone, ovo je već iritantno... ::|

Izgleda da im inače fali Atrona, uostalom, počupali su ih iz tramvaja serije 201... No uz novce koji su na to uloženi ovakve stvari se stvarno ne bi trebale događati... ::| Idiotizam, sve se radi zbrda-zdola.

STIB

Citat: STIB  u Ožujak 03, 2009, 15:47:32Ja bih ga već davno slikao kad bi na displejima išta pisalo.
Evo dvije slike od danas. Oba displeja su mračna, samo naprijed stoji tabla (koja se baš i ne vidi od brisača...  ::|)



Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

mansg313

Citat: Ivan  u Ožujak 03, 2009, 18:18:17
Ne razumijem zašto u Cacciamalije uopće ne ugrađuju Atrone, ovo je već iritantno... ::|

Izgleda da im inače fali Atrona, uostalom, počupali su ih iz tramvaja serije 201... No uz novce koji su na to uloženi ovakve stvari se stvarno ne bi trebale događati... ::| Idiotizam, sve se radi zbrda-zdola.
OT:Počupali su ih i iz večine Tramvaja serije T4 ali zato je važno da u gb 455 i 457 koji stoje več mjesecima u rashodu da još uvijek imaju na sebi ATRON.Nego pa šta nije prvi dan vozio kokošinjac sa displejem na 204 ???

STIB

Ovo sa displejima na novim autobusima više se ne može opravdavati "uhodavanjem".
Jutros me to skoro koštalo sjedanja u krivi bus.
Naime, na stanici Labudovac svako jutro u 6:40 dolaze jedan iza drugoga i 202 za Kvatrić i 228 za Svetice, redoslijed zna varirati.
Tako je bilo i jutros, ali s tom razlikom da na prvom (gb 453) nije radio niti displej, niti je imao tablu.
Tek gledanjem onoga iza ili pitanjem vozaču moglo se saznati da je prvi bus onaj s kojim trebam ići.

Može li netko konačno ovo dovesti u red?
Nije sve u trošenju novaca za nove autobuse (i zaradi na toj kupovini)!

Isto, naravno vrijedi i za displeje na tramvajskim stajalištima, ATRONe kojih još uvijek nema u 40-tak tramvaja, itd, itd...
>:(  >:(
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

conecto

Ako ne radi Atron ili samo displej vozač mora ujutro uzeti tablu, ovako sam sebi najviše otežava posao, a i putnicima. Samo ne znam zašto za liniju 228 tabli nema, ima neka druga na koju je nalijepljen printani papir "Svetice-Rebro".
Od Cacciamalija g.b. 604 ima ugrađen Atron, stajao je u radioni dobrih tjedan dana dok je to ugrađeno. To je taj koji je vozio prvi dan na liniji 204.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tamlover

Danas opet Citaro na 121 bez displaya.
Može netko doznati što se događa? Ovo izgleda žalosno i sramotno...
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Shole

J.... vas Atron.   Za one obavijesti o stanicama mi je to o.k. ali stvarno su mogli ostavit klasično utipkavanje linije preko šifre za vanjski displej.  Pa ako Atron zakaže, šta sad, neće unutra ispisivat stanice, al barem će vani normalno pisat di ide bus.

conecto

Citat: Shole  u Ožujak 30, 2009, 18:50:48
J.... vas Atron.   Za one obavijesti o stanicama mi je to o.k. ali stvarno su mogli ostavit klasično utipkavanje linije preko šifre za vanjski displej.  Pa ako Atron zakaže, šta sad, neće unutra ispisivat stanice, al barem će vani normalno pisat di ide bus.

Nemoj tako, Shole! Nismo mi birali Atron, sustav u koji je utučeno hrpa novaca a da se za to ne zna kao za ZET-ove kućice ili high-tech WC-e na terminalima.
I mislim da nije greška u Atronu već kao i obično u nama. Taj i slični sustavi savršeno funkcioniraju na Zapadu, kao i novi autobusi puni elektronike koji se kod nas proglašavaju za sr...a! I ne znam zašto kod njih ne pucaju Citari kao kod nas, oni se čak ne mogu načuditi da se to događa.

A displeji kod njih po stanicama su normalna stvar...
A autobus, tramvaj ili vlak dolaze točno u minutu kao što na njima piše...
A na svima njima piše točna linija i odredište...

A vidjela žaba da se konji potkivaju... Pa oćemo i mi to u našoj kao i svakoj pravoj europskoj metropoli...
A mi još muku mučimi kad nemamo ni žarulja za promijenit kad pregori na našem modernom niskopodnjaku...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tram4

Citat: mansg313  u Ožujak 06, 2009, 14:34:15

OT:Počupali su ih i iz večine Tramvaja serije T4 ali zato je važno da u gb 455 i 457 koji stoje več mjesecima u rashodu da još uvijek imaju na sebi ATRON.

455 i 457 ne stoje u rashodu nego čekaju popravak.

plavi ZET-ov bus volim

displej u teškoj komi...barem ovaj na 203 lijepo izgleda
Molim cijenjene članove foruma autobusi.org i njegove posjetitelje da NE KRADU fotografije. Pod krađom mislim na njihovo (pred)stavljanje na druge internetske stranice (s ili bez prethodne modifikacije) kao vlastite i/ili bez navođenja izvora ili autora.

mansg313

On je takav več duže vremena a jedno vrijeme su manje više svi bili takvi pored njega takve imaju još 536,537 i 539 ako se ne varam ;)

421

Displeji sa GK.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

bugi

danas na autobusima manovi novi g.br 473 i drugi nisam zapatio.displeji nisu radili.a na citaru g.br 664 ista stvar.vidio sam ih u ninskoj u sesvetama.to je stvarno koma.

STIB

Citat: STIB  u Travanj 29, 2009, 22:06:09
Izgleda da tom 454 displej ne radi samo kad ide prema Kvatriću.
I odredište Kaptol i odredište Kozjak obično lijepo piše  ???
Na 453 radi uredno i odredište Kvaternikov trg  :D
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

mansg313