Presečki prošlost: Zagorjetrans, Croatiatrans Zlatar, Krapina bus, Pregrada bus

Autor erobuss, Travanj 22, 2010, 23:16:56

erobuss

Za početak Zagorjetrans u Čitluku prije ihihi godina




fakincic

Jedna napomena što se tiče naslova ovog topica:

Mislim da bi bilo ispravnije, umjesto Pregrada bus, staviti, Meštrović Pregrada Tours, jer je Presečki preuzeo tu tvrku, uostalom tako je pisalo i na kolodvoru (kolodvor su sagradili Zagrebački transporti).

Koliko se sjećam, u Pregradi su bili najprije Zagrebački transporti (izdvojeni pogon zagrebačke firme), pa je to postao Pregrada bus, pa Pregrada tours, koji je 1995. kupio Meštrović iz Donje Bistre i, dok nije propalo, ta se tvrtka zvala Meštrović Pregrada Tours

Tomek

Član Nikola u podforum Zagreb stavio danas ovu sliku gdje se vide bivši autobusi Zagorjetransa

3.3.1995.


zlikowszky

Ovaj crveni G&S je ex Croatiatrans Zlatar, odaje ga plava tabla s natpisom linije (ostala iz perioda dok je u Zlataru bio OOUR Zagrebačkih Transporta). Sjećam ga se dok je vozio iz Velike Vesi u Oroslavje za tadašnju obućarsku firmu Astra.

Dočim lijevi žuti G&S ima žutu tablu, što Zagorjetrans mislim da nije nikad imao. Prije bih rekao da je to Meštrovićev bus.
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

atlasovac

Citat: zlikowszky  u Svibanj 10, 2011, 20:25:24
Ovaj crveni G&S je ex Croatiatrans Zlatar, odaje ga plava tabla s natpisom linije (ostala iz perioda dok je u Zlataru bio OOUR Zagrebačkih Transporta). Sjećam ga se dok je vozio iz Velike Vesi u Oroslavje za tadašnju obućarsku firmu Astra.

Dočim lijevi žuti G&S ima žutu tablu, što Zagorjetrans mislim da nije nikad imao. Prije bih rekao da je to Meštrovićev bus.

Ova žuta tabla mi izleda kao Samoborčekova.

ivog

Citat: zlikowszky  u Svibanj 10, 2011, 20:25:24
Ovaj crveni G&S je ex Croatiatrans Zlatar, odaje ga plava tabla s natpisom linije (ostala iz perioda dok je u Zlataru bio OOUR Zagrebačkih Transporta). Sjećam ga se dok je vozio iz Velike Vesi u Oroslavje za tadašnju obućarsku firmu Astra.

Dočim lijevi žuti G&S ima žutu tablu, što Zagorjetrans mislim da nije nikad imao. Prije bih rekao da je to Meštrovićev bus.

Tak je, kolko se i ja sjećam Zagorjetrans je imal slične table ko i Presečki, bijele s crnim slovima ovak malog formata il ove spomenute plave.

Tomek

Žuti nemorate gledati, to je Autoturistov(isti ko i Samoborčekovi samo mu gbr počinje sa 2xx) što se vidi i po grbu grada Samobora sprijeda.

volvobus


volvobus




30-22












30-36,30-37,30-38

volvobus

Evo jedna iz davne 1982.Nekad bio KN 389-56,pa onda KR 930-U i na kraju prije rashoda KR 722-CA.




Slikano 28.11.1982.,a registriran 09.09.1982. prvi puta.

Tomek

TAZ Dubrava Zagorjetransa iz Velikog Trgovišća, godina je 1995., lokacija granica Španjolske i Francuske!

NP-549


volvobus

Citat: NP-549  u Prosinac 08, 2013, 17:47:56
Trst 80-ih



by ZELE
1985 god, KN 446-21 kasnije KR 314-N rashodovan 2004g. inače moj prvo zaduženi bus u mojoj vozačkoj karijeri

Osoblje

*Većina fotografija postavljenih s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*