Domovinski rat

Autor brzi, Srpanj 31, 2008, 10:57:35

brzi

po internetu već duže pokušavam tražiti slike vozila iz Domovinskog Rata...s obzirom da postoji jedna zanimljiva stranica,domovinskirat-online,a tu se i galerija nalazi,potražio sam tu.Dakle evo što se može naći od slika autobusa,a nebi bilo loše kada bi smo i rekonstruirali koji je čiji:
1.autobus za prijevoz namještaja;bio veoma popularan za vrijeme bivše države,kupovale su ga sve tvornice namještaja:



2.Man i legendarni O303,koji mi se sviđa zbog sheme bojanja.Smeđe i bijela kava,s Njemačkim natpisom,će me uvijek podsjećati na prve primjerke uvoza istih:



3.pogled na Obrovac i kolodvor,u daljini se vidu nekakve olupine autobusa...čijih?Danas je kolodvor bez tih autobusa,napušten i devastiran...



4.u okolici Knina,bijeli autobus,nastradao...



5.Tam od Polet Vinkovci?



6.Zagrebački Transporti?



7.Riječki Tam i Tam 190,kakve su nekada imali HPT-e,a ovaj je iz Splitske ispostave:



8.Sanos od Izletnika:



9.Tam od HV u prigodnoj boji:



10.AP Varaždinov konvoj:





11.Tam,od koga?



12. MB O305 ili O307,od nepoznatog vlasnika:



nadam se da bude zanimljivo  ;)


erobuss

Nedostaje Rojs  :D... Imao sam negdje sliku njega na Plitvicama za volanom, čim pronađem stavljam  ;D ;D ;D

Tomek

Rojs je drugi s lijeva ispred TAZa ZG Transporta  ;)

netko

Preuzeto sa:http://www.libertasdubrovnik.com/gallery/stare/index.html
Za ove slike mislim da se radi o DOmovinskom ratu: ;)
Šteta.Manovi Su 220 i Tam. :'( :'(






Možda nek Dubrovčanin zna o ovome. ;) :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

brzi

Citat: Tomek  u Srpanj 31, 2008, 11:56:32
Rojs je drugi s lijeva ispred TAZa ZG Transporta  ;)

a što su Zagrebački Transporti bez njega  ;)

erobuss

Citat: Tomek  u Srpanj 31, 2008, 11:56:32
Rojs je drugi s lijeva ispred TAZa ZG Transporta  ;)

Od šljema nisam prepoznao onolikog čovjeka  :D

erobuss

Kolodvor (AS Mostar) u ljeto 1992.


shef

Oni plavi autobusi u Obrovcu su od Zagrebačkih transporta. Negdje u jednom časopisu imam sliku olupine TAM-a 190a11 za oznakama ZGT koju vade iz korita Zrmanje. To je bilo prilikom prve Renaultove akcija reciklaže olupina.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

mate

Evo jedne slike koje sam ja koristio u svom maturalnom radu...pa sam ju nasao a vezana je uz ovu temu...inace radi se o AK Karlovac...



p.s.Brzi jel mozda mozes skuziti registraciju onog MB O303 s druge slike...? ;)

brzi

Citat: mate  u Srpanj 31, 2008, 14:43:36

p.s.Brzi jel mozda mozes skuziti registraciju onog MB O303 s druge slike...? ;)


SB-Slavonski Brod...ti poznat?  :)

mate

#10
Citat:SB-Slavonski Brod...ti poznat?

pa zbog toga sam i pitao...ja kako sam uspio vidit...mozda je rijec o SB-5xx- ...al nisam 100 % siguran...
provjerit cu da li su ovi autobusi jos aktivni i tko im je sadasnji vlasnik... ;)

man134

#11
Citat: netko  u Srpanj 31, 2008, 12:11:49
Preuzeto sa:http://www.libertasdubrovnik.com/gallery/stare/index.html
Za ove slike mislim da se radi o DOmovinskom ratu: ;)
Šteta.Manovi Su 220 i Tam. :'( :'(






Možda nek Dubrovčanin zna o ovome. ;) :D
prva slika,tam je danasnji gbr 57 nisam tocno siguran ugravnom izmedju ova dva busa pala je granata..
a ova dva su gurnuta tenkom ispod puta man mislim (gbr 47 tadasnji) i tam 146
na zadnjoj slici,man pala mu je granata po sredini autobusa i vozac je bio unutra vozacu nije nista bilo,lokacija kantafig pokraj danasnjeg autobusnog kolodvora...

brioni

zet je dao mislim 2 busa ali oklopljena
Oprostite ako ima pogrešaka

Tomek

Dva ili tri Ikarusa iz ZET-a su bili pretvoreni u oklopna vozila, ali ZET je i poslao 30-ak Ikarusa i TAM-ova isto u rat od kojih se nisu svi vratili nego su bili uništeni po bojištima.

man750

od svih LIbertasovih autobusa na slikama kasnije je vozio samo tam sa prve i trece slike (g.br.186).
Svi ostali su rashodovani. Gubitak je bio vise od 20 autobusa.(sto uništenih ,sto ukradenih)
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -