Vozni park (2)

Autor Bari, Srpanj 13, 2015, 19:35:29

shef

676 se vratio. Ako sam uspio dobro vidjeti RI-2009-C
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Boki651

#226
Nakon dugo vremena, igrom slučaja, došao sam u priliku voziti se u Conectu 2 i nakon dugo vremena mogao osjetiti što znači riječ standard. Kvaliteta njega i bilo kojeg gradskog Iveca u riječkom voznom parku je neusporediva. U 20 minuta koliko sam se vozio (g.br. 738) nije bilo niti jednog jačeg udarca u salonu, sve što se čulo bilo je maksimalno ublaženo. U salonu ne klepeće, ne lupa, stakla se vrlo malo tresu, strop isto tako, nema gubitka topline. Grijanje je radilo, a vozač kad ga je isključio od nikuda nije strujala hladnoća, a vani je bilo tek malo iznad nule.
S druge strane na liniji 7a svakog dana "uzdanice" Citelis i Urbanway, koji se natječu u kojem će više lupati, a stakla se tresu kao da će ispasti iz okna. I dok mi je za Citelis i prvu seriju Urbanwaya jasno da su već rastureni, nikako mi nije jasno za drugu seriju Urbanwaya, koja je u prometu od ove godine. Busevi su već rasklimani, škripe, lupaju, a o propuhu i hladnoći koji u njima vladaju da i ne pričam. Ne samo u njima nego i u prethodnicima i Citelisima. Čak i pored grijanja, od nekuda struji hladan zrak. A kad grijanje nije upaljeno ruke se moraju držati u džepovima.
Novi  Urbanwayi prometuju od ove godine, a već su u raspadu. Dovoljno govori o njihovoj kvaliteti, barem kad su riječki u pitanju. S druge strane Conecto 2 duže je u prometu od druge serije Urbanwaya pa opet u njemu ništa nije rastureno, lupanje u salonu svedeno na minmum, grijanje perfektno kao i toplinska izolacija.
Znam da je kriterij kod nabave bio najniža ponuda, ali ova Iveco gradska nabava totalni je promašaj. Nadam se da se neće ponoviti slično.

tramvajac 92

Znači nije samo u ZG loše grijanje u Citelisima. Mislio sam da je to samo do naših, ali očito nije.

Shole

Ma oni to imaju automatski podešeno i u tom je problem.  Vjerujem da bi se dalo bolje namjestit ili čak napraviti ručno.

tramvajac 92

Zadržat ću se na solo, kod njih na klimu nemam primjedbe, fino hladi i sve, ali grijanje.. nije jača strana. Citelis meni ionako nije najdraži bus (a nikad neće ni biti), ali je to jedini bus di sam vidio zamrznuta stakla. Ne ujutro, na prvom polasku,nego popodne...

lussin


Bocko

Primjetio da su u Citarima 1G malo drugačiji zvukovi zatvaranja vratiju i da se puno brže odvijaju. U brojnima postavljeno novo LED STOP svijetlo u galeriji.

shef

629 kompletno ofarban nanovo
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Boki651

Ne znam da li se pisalo, ali one tvrde "nepoderive" stolice u u 651 zamijenjene udobnim, ali "ranjivim" Fainsa stolicama.

LD470

Izgleda da se jakoooo dugo nisi vozio u njemu.

NP-549

Citat: shef  u Ožujak 31, 2018, 20:39:50
629 kompletno ofarban nanovo

Samo je malo bolje opran. Odavno već nijedan bus nije cijeli farban. Zadnji su bili 583 i 599 pred nekih 5 godina

Boki651

Citat: LD470  u Travanj 01, 2018, 02:43:51
Izgleda da se jakoooo dugo nisi vozio u njemu.

Potvrdno :)

Boki651

Nakon dugo vremena vozio sam se u 602. Bus uz Rujevicu pored stadiona ide bez problema, neki Citelisi se više muče

kico101

Vjerovali ili ne 639 se vratio. :)
RI 2957-E.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic