Polet - povijest

Autor peron24, Svibanj 02, 2018, 14:50:13

peron24

Evo nekoliko starih novinskih članaka iz digitalne arhive tjednika "Vinkovački list"
Na prvoj slici vidimo autobus kojeg je početkom ratne 1993. Vinkovcima donirao prijevoznik iz austrijskog grada Graza. To je gradski autobus iz 1971. godine koji ima 28 sjedećih mjesta. U članku se navodi zanimljiva činjenica da su u Vinkovački Polet stizale donacije iz Splita, Rijeke i Varaždina. Tada je Polet ukupno imao 37 autobusa u prometu
Članak je objavljen u broju od 09.02.1993
Na drugoj slici iz siječnja 1995 vidimo TAM Avtomontažu VK-144-F.

peron24

#1
Zanimljiv članak iz siječnja 2001 o ukradenom Poletovom autobusu MB O303 u Slovačkoj. Kao ilustracija je stavljena slika od MB O305, trebao bi biti VK-739-AB.

Paško

Citat: peron24  u Svibanj 02, 2018, 14:50:13
U članku se navodi zanimljiva činjenica da su u vinkovački Polet stizale donacije iz Splita, Rijeke i Varaždina.

Promet Split poklonio je Ikarus IK-108 #590.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

peron24

#3
U prosincu 1989. Polet je kupio dva nova autobusa TAM 190 A 110 P Autokaroserija. Slika nije neke kvalitete ali je jako stara. Usput imamo članke o putovanju u Egipat u organizaciji Poletove turističke agencije i susretu sa Djedom Mrazom u Vinkovcima
Vinkovački list 12.01.1990.


peron24

Slika sa konca 1988. iz Vinkovačkog lista br. 51/88. Na kraju godine objavljeno je financijsko i poslovno izvješće. Nije naveden ukupan broj jedinca voznog parka ali spominje se da je te 1988. godine kupljeno 12 novih autobusa i dva šlepera. Dva autobusa su solo gradska, dvije harmonike, sedam lokalnih i jedan turistički. Od gradskih na slici vidimo TAM 260 A 116 M Autokaroserija sa okruglim svjetlima.

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

VK-851-S, podrijetlom iz Saarlouisa.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

tomo

Možda sad već i ovo može u povijest... ???

Vk01

Jedna velika slika poletovih legendi ovdje u desnom donjem kutu viri i graf harmonika koju nikada nisam vidio s ovakvim farovima. Slika je preuzeta iz novina

Paško

Ako ga nikad nisi vidio s takvim farovima, kako znaš da je zglobni, a ne solo? ;) Uglavnom, ja sam ga vidio. Evo ga na Krpanovoj fotki, VK-464-AC:



Na gornjoj slici lijevo od njega je isti takav VK-694-AB, a VK-171-AN između njih je Sanos S315 ex Promet Makarska.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Vk01

Nisam ga vidio uživo to mislim, dok sam onog drugog grafa harmoniku viđao nekada je vozila Vinkovci- Županja, a ovakvu harmoniku s takvim farovima mislim to se rijetko viđa prical isu mi vozzaci da su bile dvije takve jedna drugacija od one koju znam pa sam shvatio da je to ta

Paško

Evo i ostalih starih fotografija koje je Krpan postavio na Phototrans, redom iz 2001., 2003. i 2005.





Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#12
16.4.1993.
Dolazak Setre SG 180 ex Stadtwerke Ulm. U Vinkovcima je dobila registracije VK-692-K i vozila do 2000. godine. Takvih zglobnih Setri u nas je bilo jako malo - poznata mi još jedna u Čazmatransu koja je došla iz Slavonskog Broda i jedna u APP-u.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Još malo iz novina
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!