Samozapaljenja

Autor erobuss, Prosinac 17, 2007, 20:52:01

maky

Ja sam također oduvijek mišljenja da starost autobusa nema nikakve veze sa sigurnošću. Ako je dobro održavano, nema nikakvog straha. Dapače, viđao sam puno lošijih novih autobusa u koje nikad nebi sjeo, nego nekih starijih koji su kao apoteka...
I najviše od svega mi ide na živce što se ljudi uvijek uhvate za godine autobusa kao da je to najbitniji podatak.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Berlingo

Ma ne hvatam se ja niceg. Uostalom uopce nisu vremena da se ide u prijevoznike pa me bas i nije puno briga. Ipak ja ovako mirnije spavam. A nisam stvarno upucen kao vi i volio bi znati vise o tom busu.

shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic


Tomek


elvis

Steta zaista,po logu se vidi da nije davno obnovljen,ali bar nek nije bilo povrijedjenih

mate

I sad ce nasi pametni novinari razapeti Čazmatrans i buseve koje salju na prijevoz, posto tako bude svaki put kad nesto bude lose vezano uz ČTR >:(

hochdecker

jel bi možda trebali napisat tekst pohvale upravi?? ???

Man lion's coach

Pa nije ni receno da mora biti pohvalan tekst, ali se nemora odma blatiti, bice istraga i izvjestaj policije i onda ce se utvrditi uzrok tog pozara

mate

Citat: hochdecker  u Svibanj 10, 2010, 22:41:38
jel bi možda trebali napisat tekst pohvale upravi?? ???

Ovako ja nisam napisao da bi trebali napisati nikakav tekst pohvale upravi ČTRa, nego sam se samo osvrnuo na ono sto je istina, a to je da kad se neka nesreca s ČTRom dogodi (sudar ili samozapaljenje) svi novinari odmah idu napasti firmu (pogledaj malo proslost pa ces vidjet da je istina)... A sad ovo se svakome moze desiti, pa i firmi koja ima najnovije autobuse, samo sto bi se to onda znatno slabije blatilo, jer nije rijec o Čazmatransu

tamlover

Hm, jel to na ovom forumu više ne smiješ napisat nešto negativno o pojedinom prijevozniku? ČZT-u nije prvi put, u tom kraju školski prijevoz je na žlj razini i ovo spada u HVALA Bogu da nitko nije ozlijeđen. Da Čazmatransovim propovjednicima i misionarima na forumu ne padne teško, nije ČZT jedini koji djecu vozi s čim stigne.
A zanimljivo bi bilo čuti misli li netko da novo farbanje i logo znatno unapređuju školski prijevoz.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

erobuss

U novostima HR2 u 22:30 sata info da je zatvorena XY cesta zbog zapaljenja autobusa ? ? ?

mate

#192
Nisam htio da ispadne da sam ja neki "propovjednik i misionar ČTRa", nego sam samo htio reci o onome sto se desi svaki put kad se neka nesreca ČTRu desi (sto mislim da je istina), a dok kad se drugima nesto slicno desi samo se uglavnom spomene bez ikakvih negativnih dodataka

erobuss - evo s weba HAKa citat o kojoj se radi dionici

"Za sav je promet zatvorena županijska cesta Sveti Ivan Zelina-Vrbovec, u mjestu Dijaneš zbog požara na autobusu . Obilazak je lokalnim prometnicama. "

Ako se ja ne varam to je prometnica na kojem je izgorio ovaj ČTRov bus, samo nije mi jasno zasto nekih skoro 10 sati nakon nesrece cesta jos nije otvorena ???

maky

Ne treba pisat nikakve tekstove pohvale, ali to su stvari koje se događaju. Događaju se na novijim, na starijim i na bilo kakvim vozilima. S tim se uvijek mora računati i s obzirom da je to uzeto u obzir kao nešto što se događa, onda i sva vozila moraju biti opremljena minimalno aparatom za gašenje. Velika stvar, zapalio se autobus i šta sad?! Nije nikom ništa i ne treba dizat neke drame. Neka voze djecu onda s osobnim automobilima u školu ako misle da im se tako nikad neće ništa dogodit i da je to najsigurnije (što sigurno nije).
A autobusi kako god izgledali da izgledali i koliko god godina imali, oni svi imaju redovite tehničke preglede, koji su jako česti. I na cestama ima daleko više osobnih olupina koji prođu tehnički sa 50kn u prometnoj knjižici koji su prava opasnost za sve.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

elvis

Citat: tamlover  u Svibanj 10, 2010, 23:12:42
A zanimljivo bi bilo čuti misli li netko da novo farbanje i logo znatno unapređuju školski prijevoz.

Ne bih htio da me se pogresno shvati,htio sam samo reci da je steta utoliko veca sto je izgorio bus na koji su potroseni novci za lakiranje i novi logo...dok trenutno u garazi lezi drugi bus za ciju registraciju trenutno u toj firmi nemaju novaca