Autotrans – povijest

Autor 5AR, Prosinac 02, 2007, 16:08:24

man750

Evo jos jedne slike starog busa Autotransa
Ovaj put radi se o tamu  AS3500 popularno nazvanom Vesna g.br.158

scan:by kriticar
Dasni autobus na slici je Dubrava A11 autotransporta Zadar
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

Evo jos jedna ,ovaj put OM titano karoseriran u Avtomontazi slikan u Zadru
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

Jeli mozes procitati g.br.na razglednici?
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

Citat: man750  u Srpanj 08, 2010, 19:18:36
Kriticar  mi je poslao skeniranu sliku Transovih autobusa koji vuku putnicke prikolice. Prikolice su bile u modi krajem pedesetih i pocetkom sesdesetih pa je slika vjerovatno tada i nastala. Marka autobusa je OM ,a sada koji su tip i koji g.br. nije nikome ko je do sada bio u kontaktu sa slikom poznato. Pretpostavlja se da se radi o dvocifrenim g.br.
http://i166.photobucket.com/albums/u88/manoplan/Staribusevi.jpg

Kriticar ipak  misli da bi ova dva mogli biti OM taurus, a da je prikolica Viberti.  Prikolice su imale g.br. PP-1 i PP-2. On zna samo za te dvije, a ne iskljucuje mogucnost da ih je bilo i vise.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

#49
Evo jos jedne slike neizostavne Žabice
Na slici je Transov kombi IMV. 5AR je vec odavno prijavio jednog takvog pod g.br.340 . Sada da li je to taj ili ih je u Transu bilo vise(vrlo vjerovatno jest) u ovom trenutku ne znamo

Desno mislim da je OM orion nama nepoznatog karoseriste(original ??? )  isto od Transa, a lijevo Dubrava A11 Autotransporta iz Zadra
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

#50
Po ko zna koji put Žabica. Ali sto da radimo kad tu najvise mogucnosti za dobre slike Transovih buseva(to vjerovatno kolega Bari zna najbolje)

razglednicu je pribavio kolega kriticar kao i sve koje sam zadnjih dana postavio.
Idemo s lijeva na desno . Magirus deutz karoseriran u Avtomontazi (znamo za g.br.458 ali bilo ih je vise u Transu). Ispred njega Tam AS3500 Janez, nama okrenut OM Titano de Luxe jedan od prvih tipova sa klimom na ovim prostorima(svi Transovi), te na kraju tam AS3500(E) iz Avtomontaze kome se vidi samo zadnji kraj nepoznatog prevozioca
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

#51
Moram staviti jos jednu sa Žabice ,ovaj put crnobijelu. madam se da moj prijatelj shole nece nocas to sanjati(imati nocnu moru zbog stalno jednog te istog kuta snimanja)

Transova VESNA (TAM AS3500) najvjerovatnije crvena reg PU-27-59 g.br izmedju 151 i 157 je lijevo u prvom planu. Jeli to bilo neko preuzimanje jer i 158 je isto crvena PU reg (razlednica sa njenom slikom jucer stavljena na forum). Negdje tih godina Trans je preuzeo Autosaobračaj Pula. Jeli to to ne znamo, ostaje da istrazimo. Ispred nje je autobus koji zasada nije identificiran, te desno Dubrava D5 popularno Raketa. I autobus krajnje desno nije prepoznat. Radi se na tome
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

421

Citat:I autobus krajnje desno nije prepoznat. Radi se na tome
Škoda R 660?
Ispred njega dva FIATA: jedan u teretnoj , a drugi u kombi verziji.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

man750

Citat: 421  u Srpanj 11, 2010, 23:11:24
Citat:I autobus krajnje desno nije prepoznat. Radi se na tome
Škoda R 660?
Ispred njega dva FIATA: jedan u teretnoj , a drugi u kombi verziji.
Ne mogu ni potvrditi ni nrgirati da se radi o Skodi
Jesi siguran da su fiati? Tih godina vec su u djiru bile Zastave(napomena za mladje- kopije fijata)
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

421

#54
Nekak mi se čini da ima kromiranu stražnju ratkapu, al se slabo vidi, a i shema bojanja je slična njihovoj. Ipak je RI pohodilo mnoštvo Čehoslovaka, pa mi je logično da su i oni bili tu na Žabici.
FIAT ( 1952-1960)/ ZASTAVA(1956-1962) hm možda je bila prijelazna godina no teretnjak je definitivno model(F ili Z) 615 ili 615N. Kako su se zvali kombiji?
Kad bi imao koju sliku ZMAJA!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

man750

Citat: 421  u Srpanj 11, 2010, 23:45:07
Nekak mi se čini da ima kromiranu stražnju ratkapu, al se slabo vidi, a i shema bojanja je slična njihovoj. Ipak je RI pohodilo mnoštvo Čehoslovaka, pa mi je logično da su i oni bili tu na Žabici.
FIAT / ZASTAVA- hm možda je bila prijelazna godina no teretnjak je definitivno model(F ili Z) 615. Kako su se zvali kombiji?
KAd bi imao koju sliku ZMAJA!
Kombiji su jos 1962 bili Z1200(T ili  F) za slovo ti vise nisam siguran, a vec 1964/5 nazvan je Z1300 zbog jaceg motora.
negdje 1963/4 bile su i Zastave 620(kao verzija fiata 615)
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Tlimfocit

Jedna iz obiteljske arhive. Vi ćete sigurno znat o kojem se autobusu radi.

Shole

A bit će negdje oko garažnog broja 400, TAM AS3500.  Šteta da nije malčice veća slika, uvijek su na prednjim vratima imali garažni broj.  Znaš di je slikano?

Tlimfocit

Ako se dobro sjećam rećeno mi je da se radi o Novom Vinodolskom.

Shole

Može bit, mada mi je najprije Senj pao na pamet.  Prije će bit da je ovo tvoje.  Hvala na slici!