Nesreće i oštećenja Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 30, 2007, 22:18:57

Urbino LE

I iz cijelog moga posta ti se za to vataš. ::|

Ne znam za inženjere prometa, nema taj faks u Splitu. Ali recimo inženjer strojarstva, a mišljenja sam da njih čak i više treba u ovakvim firmama, će otrgnit muda što se kaže dok ne postane magistar inženjer strojarstva i nema plaćanja ispita. Druga je stvar što mladi inženjer neće imati od koga naučiti posao kada je posao što bolja marćapija.

Inače danas se u Promet kao vozač najčešće dolazi preko veze, mislim da to govori kako su plaćeni. Nisam htio doći na tu razinu ali takvo je stanje. O nekim boljim pozicijama da ne govorim, čast iznimkama koji su to od ranijih znatno lošijih vremena. U globalu su za naše pojmove odlične plaće u tom poduzeću. I takva je situacija u većini gradskih poduzeća i svi se žele uguzit i uturit u njih, a istodobno su ta poduzeća gubitaši. Moj zaključak je da su plaće previsoke. Pa nedavno su u jednom državnom poduzeću plaće išle 15% dolje i nisu gubitaši, a stanje je takvo da običan radnik sa svime(put, marenda) nema 4000kn. Da na to padnu vozači u Prometa mislim da bi ih preko 80% skupilo svoje papire. Ali nigdje u normalnom svijetu plaće kod tako loše vođene firme, koji je takav gubitaš, ne bi bile tako visoke.

Dreamwalker

Urbino LE, jel su vozači krivi što je JGP firma bilo kojeg grada u minusu??? Ja mislim da ne. U gotovo svakoj firmi oni s najmanjim obrazovanjem drže firmu koliko toliko s prihodima, tj. donose novac u firmu. Da nema vozača, tko bi donosio novac??? Jedan uhljeb iz uprave koji sjedi u fotelji??? Mislim da ne. Vozači s obzirom na broj poslova koje moraju raditi u isto vrijeme, s obzirom na količinu stresa moraju imati visoku plaću. No ima i drugih primjera. Imamo recimo neku školu u kojoj nastavnik ima recimo npr. 8000 kuna plaću, računovođa 7000 kuna plaću, a jedan domar radi za minimalac. Ako nastane kvar na el. instalacijama, može li nastavnik obavljati svoj posao??? Ne može. Bez domara, nastavnik nije nastavnik jer ne može držati nastavu.


Želim reći da dok god će se u svijetu plaćati školovanje, a ne rad, neće biti dobro. Iskustvo ne možeš platiti ni kupiti, ono daš 5000 Eura i imaš grifa za nešto raditi. Diplomu možeš kupiti, biti netko i nešto i primat plaću iako ništa ne radiš. Ako vozač radi traljavo, nanosi štetu firmi. I dok god će biti viška ljudi u administrativnim poslovima, a tvrtka da je gubitaš, serviser, vozač, kontrolor ne smije imati nižu plaću jer su to ljudi koji donose novac u firmu, novac kojim se plaćaju preskupe diplome.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Josip-Split

jel možda gb 183 ima nekakvu nesreču ili?  ??? jadan zalipljen sa prednje strane i makli mu masku  :-\

grga15

Ja mislim da je on nastradao u Vinovu... na polasku linije br.86 u 11h  bus123

STress

#274
Ode MAN (g.b. 191) na bolovanje...

Citat:Pukom srećom nitko od putnika u Prometovom autobusu br. 37 nije ozlijeđen u prometnoj nezgodi koja se u Starčevićevoj ulici preko puta zgrade Croatia osiguranja dogodila nešto prije 14 sati.

Kako smo doznali od svjedoka nezgode, zglobni Prometov autobus dolazio je Sukišanskom cestom i ulaskom u Starčevićevu naletio je na crveni VW polo čiji je mladi vozač neoprezno unatrag izlazio između stabala na glavnu cestu.

Iako je jedan od putnika vozaču autobusa viknuo "pazi" i iako je vozač pokušao izbjeći sudar, bilo je kasno te došlo do udara u zadnji dio VW pola.

Od siline udara, autobus se zanio te je prednjim dijelom srušio četiri zaštitna stupića i "uletio" na zemljani dio parkinga kod "Croatia osiguranja".

Sreća je bila i što baš na tom dijelu parkirališta, iako je ono uvijek popunjeno, baš tad nije bilo automobila već samo jedan koji je prošao bez štete.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/250300/Default.aspx

Gohur

#275
Ovo mi je isprid zgrade bilo,po zvuku se cinilo ka da su se 2 auta poprilicnom brzinom sudarili  :-\
svaka cast soferu sta je uspija izmanevrirat i "provuc se" izmedu parkiranog renola i minibusa na parkingu

lussin


STress

Je li ovo naš troosovinac?  ;D

Citat:Hrabri vozač "Prometa", kako nam javlja naš čitatelj Bože Martinović, jučer je oko 6.15 u Livanjskoj ulici, u samom središtu grada, spretnom i brzom reakcijom ugasio požar koji je zahvatio stražnji kraj njegova autobusa.

Junak se zove Ivan Vukan, a, na sreću, u trenutku nesreće u autobusu koji prometuje na liniji broj 18 nije bilo puno putnika. Nakon što je požar ugašen, stigli su i vatrogasci...

– Taman sam dolazio na mjesto "nesreće" i vidio što je vozač autobusa napravio. Motor autobusa se, naime, zapalio, a on je izišao s aparatom i smireno riješio stvar.

Iako je bilo samo nekoliko putnika kada se dogodio požar, vjerujem da bi isto napravio i u vrijeme najveće gužve – pohvalio je "Prometova" vozača Martinović koji je cijeli događaj zabilježio fotokamerom.

Da je vatra oštetila autobus javnog gradskog prijevoznika, potvrdio nam je i Edo Meštanek, direktor "Prometa":

– Sve je u redu, nije bilo ozlijeđenih jer je naš vozač odlično postupio. Svi naši djelatnici su obučeni za ovakve izvanredne situacije. Ni autobus nije pretrpio veće oštećenje.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/254497/Default.aspx

COVIK

Nije "troosovinac" a da je on bija to bi puno brže ugasija jer za one koji ne znaju on je u glavi vozač a u duši vatrogasac  yahoo yahoo yahoo
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

Josip-Split

Jel gb 171? Neznam di je navedena ulica al vidia san 171 kod trafo stn iznad prime ..morali su ga šlepat u garažu, imam sliku al nije dobra  :-\

RegioBus


Josip-Split

Citat: RegioBus  u Kolovoz 20, 2014, 13:18:57
Zasto on na l.18? ???

On je na toj liniji več duuugoo ,još otkad su se omišani rješili tih papinih  ;D

prometnik

a dasta ce se zapalit nego turcin
kupi kartu spasi Promet

Paško

Noćas je kamenovan g.b. 217 na noćnoj liniji, razbijena su dva stakla, jedno s lijeve i jedno s desne strane... Zna li netko više?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

torrente3

Gamad se vozi mukte ,puse i piju u busu i jos na kraju razbiju stakla ,koja divota ,kakve promet ima koristi od tog,samo stetu i gubitke