Nesreće i oštećenja Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 30, 2007, 22:18:57

Paško

g.b. 113 imao sudar s nečim, oštećena prednja strana.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

maky

Citat: Avtomontažafan  u Ožujak 20, 2010, 13:15:19
g.b. 113 imao sudar s nečim, oštećena prednja strana.
Izmjenio je ljubav sa g.b. 91 prije malo više od tjedan dana...
Više od toga nije potrebno znati...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

djstiv

na dan 30.03.2010 oko 20:40...na gb.191 su razbijena prva vrata...odmah do šofera....nepoznati počinitelj mjesto zločina je odmah napustio....a do razbijanja je došlo zbog neplačanja karte i zahtjeva za napuštanjem busa.....

maky

Citat: djstiv  u Travanj 01, 2010, 00:34:01
na dan 30.03.2010 oko 20:40...na gb.191 su razbijena prva vrata...odmah do šofera....nepoznati počinitelj mjesto zločina je odmah napustio....a do razbijanja je došlo zbog neplačanja karte i zahtjeva za napuštanjem busa.....
Je, nekidan je nastradalo i staklo na Citaru g.b. 266 iz istih razloga. A šta reći...    :-X

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

#94
Citat: maky  u Ožujak 20, 2010, 13:20:49
Citat: Avtomontažafan  u Ožujak 20, 2010, 13:15:19
g.b. 113 imao sudar s nečim, oštećena prednja strana.
Izmjenio je ljubav sa g.b. 91 prije malo više od tjedan dana...
Više od toga nije potrebno znati...
Ma jesi li ti siguran da je to 91, jer kad san ja onaj dan gleda nisan vidia nikakva oštećenja na njemu.
??? ???
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

maky

Citat: Avtomontažafan  u Travanj 01, 2010, 10:58:07
Citat: maky  u Ožujak 20, 2010, 13:20:49
Citat: Avtomontažafan  u Ožujak 20, 2010, 13:15:19
g.b. 113 imao sudar s nečim, oštećena prednja strana.
Izmjenio je ljubav sa g.b. 91 prije malo više od tjedan dana...
Više od toga nije potrebno znati...
Ma jesi li ti siguran da je to 91, jer kad san ja onaj dan gleda nisan vidia nikakva oštećenja na njemu.
??? ???
A očito ti je promaklo, ili si gledao g.b. 92.

100% je bio sudar sa g.b. 91...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#96
Javljeno mi da je jučer g.b. 274 imao sudar. Malo ga je kamion dotakao retrovizorom i otišlo bočno staklo.

Inače, prošli tjedan je kamenovan Regio g.b. 252, isto nastradalo staklo, a i Regio g.b. 253 se okrećao u Skradinu bio i dotaknuo grančicu od stabla i ode staklo.

Ova današnja stakla su za ništa. Stariji autobusi su bili ko atomski bunker za razliku od ovih novih...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Mislim da nije toliko problem u kvaliteti samog stakla koliko u tome da su moderna stakla danas ljepljenja na karoseriju, dok su kod starih SG220, Sanosa i TAM-ova bila u onoj širokoj gumi koja je samo bila ugurana u onaj otvor u karoseriji.  Mogao si lupit u granu ili u nečije ogledalo i staklo bi se samo zatreslo, ili savilo na unutra,  a znalo se desit i da mularija izbije nogom staklo, i ono padne na cestu zajedno sa gumom  i ostane čitavo

maky

Da, ima i tu logike. Čini se kao realno objašnjenje.  Ali to samo potvrđuje kako je danas sve rađeno osjetljivo, za razliku od prije. Počevši od stakala, preko plastika, pa nadalje.
Čini se da je to danak estetici, smanjenju mase, troškova, potrošnje goriva...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Pa neznam baš koliko su uštedjeli na potrošnji (na emisiji štetnih plinova sigurno jesu) kad jedan SG220 troši oko 40 litara i ide recimo solidno, a sa OM427H motorom oko 50 l i ide bolje od novog Citara koji guta 60 i više

maky

Citat: Shole  u Svibanj 11, 2010, 16:20:50
Pa neznam baš koliko su uštedjeli na potrošnji (na emisiji štetnih plinova sigurno jesu) kad jedan SG220 troši oko 40 litara i ide recimo solidno, a sa OM427H motorom oko 50 l i ide bolje od novog Citara koji guta 60 i više
Ma da, to sam pisao onako automatski. Kao neko smanjenje potrošnje, aerodinamika (premda nije bitna na malim brzinama u gradu, ali govorim općenito) i slične stvari. Naši Citari troše od 60 - 70 litara što je suludo. Umjesto da idemo naprijed, mi unatrag...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

Meni su pričali da su Regiji 250, 251 i 253 vozili nekakvu dicu na izlet i da je vozač više gleda u njih nego na vožnju i da je onda udria o retrovizor nekog auta, a šta je gore izgleda da bi se koje od stakala razbilo ionako jer su dica prčkala po čekićima...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

maky

Citat: Avtomontažafan  u Svibanj 11, 2010, 21:06:45
Meni su pričali da su Regiji 250, 251 i 253 vozili nekakvu dicu na izlet i da je vozač više gleda u njih nego na vožnju i da je onda udria o retrovizor nekog auta, a šta je gore izgleda da bi se koje od stakala razbilo ionako jer su dica prčkala po čekićima...
Pa kako retrovizor od auta može razbit staklo na autobusu?!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

conecto

Citat: maky  u Svibanj 11, 2010, 16:31:29
Citat: Shole  u Svibanj 11, 2010, 16:20:50
Pa neznam baš koliko su uštedjeli na potrošnji (na emisiji štetnih plinova sigurno jesu) kad jedan SG220 troši oko 40 litara i ide recimo solidno, a sa OM427H motorom oko 50 l i ide bolje od novog Citara koji guta 60 i više
Ma da, to sam pisao onako automatski. Kao neko smanjenje potrošnje, aerodinamika (premda nije bitna na malim brzinama u gradu, ali govorim općenito) i slične stvari. Naši Citari troše od 60 - 70 litara što je suludo. Umjesto da idemo naprijed, mi unatrag...  ::|

Osim estetike, lijepljena stakla bi trebala doprinjeti boljem pranju vozila (osobito četkama) jer su stranice glatke (iz istog razloga su na novijim busevima izbačene lajsne).
Ali tako velika stakla kao što npr. imaju Citaro i Lions Regio su sigurno samo estetike radi, a staklo je težak materijal pa nije čudo što je npr. Citaro tako težak bus.
Tu je i dio uzroka velike potrošnje, ali danas smo svi već navikli i na klimu, da ne govorim o automatskim mjenjačima, a sve to diže potrošnju.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Paško

Citat: maky  u Svibanj 11, 2010, 23:24:43
Citat: Avtomontažafan  u Svibanj 11, 2010, 21:06:45
Meni su pričali da su Regiji 250, 251 i 253 vozili nekakvu dicu na izlet i da je vozač više gleda u njih nego na vožnju i da je onda udria o retrovizor nekog auta, a šta je gore izgleda da bi se koje od stakala razbilo ionako jer su dica prčkala po čekićima...
Pa kako retrovizor od auta može razbit staklo na autobusu?!
A ni ja ne znan kako je to moguće... Meni su tako rekli.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!