Jetliner 2012

Autor lerotai, Srpanj 19, 2012, 13:36:32

lerotai

da malo pokrenem ovaj dio forum-a :)

evo slike novog JETLINER-a....
baza je trendliner koji se (kako izgleda) nece vise proizvoditi.





kako izgleda trebala bi prezentacija biti na ovogodisnjoj IAA na sjeveru njemacke...

hope you like it :)
no sikiriki

Paško

#1
Hm, oživljavaju brend kojeg nema već 15(ak) godina. Ne izgleda loše. Ne pristaje mu baš ime Jetliner (jer iz starog Jetlinera je na kraju nastao Tourliner nakon drugih modela).

Kakav se inače pokazao Trendliner u odnosu na Lion's Regio?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

actros

sve mi ovo izgleda kao neki novi marketinški trik  :-\
wikipedia (na njemačkom jeziku) kaže da če se novom jetliner-u kostur raditi u poljskoj, nakon čega če se opremati u njemačkoj  :D
nebi bilo sumljivo da bus toliko ne sliči trendlineru koji je sestrinski model lion's regiu (razlika je u prednjem braniku i kračim bočnim staklima, te još nekim sitnicama) a trendliner i lion's regio proizvode se jedino u turskoj  ???
ako su ga več nazvali jetliner onda su trebali zadržati zakrivljena bočna stakla (kao kod citylinera) po čemu je orginalni jet bio poznat  ;D

shef

Citat: lerotai  u Srpanj 19, 2012, 13:36:32
baza je trendliner koji se (kako izgleda) nece vise proizvoditi.

Ovo može biti samo zamjena za Trendliner budući da se isti ne proizvodi još od 2009. Izgleda kao nečija Photoshop igra, malo od jednog, malo od drugog.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

tramvajac 92

Po meni i ljepše izgleda od iza od Trenda..

SARI

Iskreno, meni se osobno Neoplan u zadnjih par godina izgubio u dizajnu... ::|

Imali su jedan smjer još od početka '90ih, koji je evoluirao i kada je trebalo napraviti prekretnicu, nemam osobno osjećaj da su je napravili nego su ostali negdje  na pola puta... nešto poput Mercedesa nakon 0404...

franky

Ma sve je to kriv MAN, odnosno njihova vladavina nad Neoplanom, bar tako mislim.
No, opet oni su prije ove zadnje serije autobusa samo maske mjenjali, npr. cityliner...
A ovo je čisti primjer pojeftinjenja proizvodnje, odnosno pašta u drugom pakovanju, detalji interijera, kiel sicevi, sve što je meni poznato je Manovo
o mehanizaciji neću, ali mogu samo mislit (bar sam tako vidio u ovim novijim Neoplanima)  ;D ;D ;D
>rigoleto< 

NP-549

Da malo oživimo i ovu temu.  Evo jednog na parkingu u Muenchenu