Setra

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:32:40

evobus-man

I na kraju kolike su cijene?  :-\

evobus

Generalni zastupnik Setre za BiH se nalazi u Ulmu, Lijanovići su zastupnici za Mercedes čiji je brand i Setra isto kao i svaki drugi uvoznik u BiH.  To što je njihova zastava kraj salona nema veze sa prodajom  :P. Išli su preko tog zastupnika u Ulmu. E cijena, cijena je kako se dogovoriš :) kreće se za gt hd - 250 000 Eur plus davanja, a za BiH tržište bi trebali cijene biti oko 235000. S 415 HD 280 000 za sva tržišta, 417 - 330 000, 431 oko 400 000. Sve su netto.

evobus-man

Hvala na odgovoru!! Pozdrav :)

elvis

Dok su cijene takve malo ljudi ce se odluciti za Setru,novi MAN Lions Coach je 220 000,a Lions Top Coach 250 000,Setra bez WC-a za 235 ili MAN sa WC-om  za 220,naravno ne igra ulogu samo WC,na MAN se ne placa carina nego carinska evidencija koja je bitno manja...to se odnosi na sva vozila koja se uvoze iz Turske,zato se vecina vozila u posljednje vrijeme uvoze upravo iz te zemlje

evobus-man

Da bogdom imamo sklopljen bilateralni sporazum sa Njemačkom bilo bi vjerovatno puno ljepše i za privatnike i  krajnije korisnike! Cudi me da Setra nije za tolike godine uspjela napraviti neku vrstu programa za kupovinu njihovih autobusa mozda poput vlastitog leasinga ili u saradnji sa nekom bankom... :-\

elvis

I ja bih volio da imamo,bila bi mnogo drukcija slika voznih parkova preduzeca iz BiH,do tada vecina ce se drzati MAN-ova,ISUZU-a,OTOKAR-a,Turskih Neoplana i sl....tu su naravno i Kinezi koji svojom cijenom takodjer stvaraju konkurenciju i traze mjesto na trzistu

elvis

Molim te javi Elvisu, a vezano za temu Setra u BiH, ne plaća se nikakva carina. Od 1. siječnja 2009. isto je uvezao auto iz Njemačke (EU) ili Turske (pod uvjetom da je NOVO) carina je 1%. PDV je 17%.


Ovo je Tomeku poslao prijatelj na PP,nisam znao za ovaj propis,a u svakom slucaju hvala na informaciji ;)

evobus

#187
Točno, ekipa iz Setre se potrudila baš radi toga propisa jer su neki kupci iz BiH kupovali u Hrvatskoj. Bilo je suludo kupovati u BiH i plaćati tolika davanja još dok nije bilo PDV sustava cijena je rasla i do 100 000 Eur više  :o . Ipak mislim da je ta cijena ok, jer imidž koji se dobije vrijedi tih 15-ak tisuća a i iz iskustva znam da ima prijevoznika kojima je san imati novu Setru ;) Pa i osobna auta su skuplja jedna od drugih, svatko ima svoju klijentelu. A mislim da se to vrati i kroz održavanje jer je Setra pouzdanija. Sorry ako nisam objektivan  :P

doBUS

Neznam,po mom misljenju je onda bolje uzeti MB Tourismo on je najslicniji Setri 415 GT-HD,a cijena za BiH je koliko sam cuo 200.000 eura sa svim davanjima ;)

evobus

Pa nisam baš siguran, ja sam svojim očima gledao  ponudu od 220000. Možda može niže do 215 000 nikako ispod. Znam da je kolega tražio ponudu i rekao ako Setra bude skuplja do 20000 eur da ju kupuje.

Tomek

S417GTHD i S419UL

navi


Torino.6.8.2010

telige

#192
http://www.flickr.com/search/?ss=2&w=33928144%40N07&q=Newcastle+Upon+Tyne+setra&m=text


Ovo je raj za ljubitelje Setri:
228 DT    1 komad
328 DT    8 komada
431 DT   16 komada

i 4  " obične" Setre, sve fotkao jedan tip u jednoj ulici u Newcastlu.

U idućem linku  ih ima sa svih strana:
http://www.flickr.com/groups/setra/     
Nema me.

mate

S315 GT-HD i S415 GT-HD


navi





auto klub 91.god.