Slike autobusa 2018.

Autor XDonald, Siječanj 01, 2018, 06:57:31

XDonald

Dobro jutro svima lipi moji i zivili mi 101 g.

XDonald

225, 308, 297, 300, 230, 259, 270.

Paško

#206 - rijetko se viđa da ne radi displej na Conectu G
#194 vratio se nakon ležanja zbog zapaljenja. Cijeli stražnji kraj mu je mijenjan (vidi se nova boja, nedostatak znakova, aljkavo zalijepljen garažni broj), ali ostala je grozna prastara reklama. Očito je srasla s njim.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

XDonald

#3
A jos rjeđe se viđa taj 206 na 18ki 😂
#259, 205, 273, 249 (hvala AnteRegio), 177, 274, 180.

Paško

#4
Bio je red C2 uhvatiti na svom prvom radnom danu. #310 vozio je besplatnu liniju HNK - Lora s polaskom u 17, 18 i 19 sati. Moram reći da je sama linija jako loše promovirana. Za nju ste mogli znati jedino ako ste pročitali neki od članaka o prinovama u Prometu. Najgore je što čak ni dosta vozača za nju nije znalo pa putnike na nju nisu mogli usmjeriti. Da bi stvar bila gora, Prometova internetska stranica imala je prekide u funkcioniranju popodne. Sam #310 stvarno je odlično uščuvan. Unutrašnjost zbog ljudi nisam slikavao, jedino je tu slika vozačkog dijela. Čak je i kabina oblijepljena kvadratićima. Vidilo se da je dosta ljudi primijetilo da se radi o "novom" autobusu, a dočekao sam i par penzionera koji su njime bili fascinirani: "A oće li ovaj lipi, moderni autobus ostat i nakon prvenstva?" Hoće.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

vozilo SSC

XDonald jedan mali fotografski savjet, poravnaj horizont na fotografiji. Puno ljepše će izgledati, ovako "bode oči". :)


Bayern

#310

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk


XDonald

#7
Displeji - tuga i žalost.
Iznutra imaju drukciji krov od nasih Citara.
Imaju staklene pregrade na tockice.
Rukohvati su malo drugacije izvedbe.

Paško

Evo još slika #311. Ostao je i u kvaru ujutro, ali to je brzo riješeno. Nek mi netko objasni koji vrag njemu služi reklama? U Spaladium areni više se neće odigrati nijedna rukometna utakmica. Reklamom Promet šalje dobre vibracije rukometašima? Reklamiraju birtije u kojima se gledaju utakmice Hrvatske? Znamo da što više reklama stoji na autobusu, to mu više šteti pa bi ju trebalo skinuti. Nadam se da neće ostati čak i nakon svjetskog prvenstva, no s Prometom je očito sve moguće. Nenamještenja displeja je kriminalno. Postoje li elektroničari u firmi? Nek se bace na posao!
Na ostalim slikama:
#181 s malo opituranim prednjim krajem (iza Mercedesova znaka je prije bilo žuto)
#209 i 307 u garaži. Bojim se da #307 čeka duže ležanje u garaži. Pretpostavljam da nešto ne valja s mjenjačem, što je posljedica njegova stajanja i lošeg održavanja u Njemačkoj. Fali mu komad desno od garažnog broja jer se trenutno nalazi na #272, koji je svoj komad razbio. Valjda će mu ga vratiti kad naruče novi takav dio.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Dreamwalker

#9
Ovu sliku #307ice treba dobro zapamtiti. Ona je ogledalo stanja u firmi, i nemojmo se zavaravati da je kupnjom 9 C2ojki stanje nešto bolje. Bus koji je došao prije godinu dana u dobrom stanju, evo na što liči. E takvi će biti i ovi Citari C2 vrlo brzo. Samo je pitanje koliko će oni moći izdržavati neodržavanje. I može ne znam tko sufinancirati nova vozila, zbog neodržavanja, to neće biti dobro.

A može se reći da Promet zadnjih godinu dana nema nikakvu unificiranu shemu po kojoj je prepoznatljiv.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

XDonald

#10
Od kad su dosli je #308 puno pouzdaniji od #307. Puno bolje je bio #308 ocuvan i kad su stigli, a u prometa se stvar dodatno pogorsala neodrzavanjem. Inace, #311 je na trici vozila ekipa od #270, a #310 na 17 je gotovo sigurno vozila ekipa od #255, jer su oba dva out. Bolje da njih voze nego Sanose ili O345G, dok se ne sloze posade C2 i novi rasporedi u rotacijama.

MAN Lion s City

#11
MAN Lion's City gbr. 222 na liniji 31 Vranjic  :)






XDonald

#12
Evo zasad #310 i 314 (kojeg nismo imali, kao ni vece g.b (315-318)). Uskoro jos o njima.

Edit: evo #315 i 316


MAN truck bus

Odlične fotke @MAN Lion's City. Pazi ironije Lion's City, a ima Citara na profilnoj. rofl
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"