Tipovi autobusa na linijama 2018. (neuobičajena vozila za tu liniju)

Autor 405GN2, Siječanj 02, 2018, 16:49:01

Ivan

Nevjerojatno, ne mogu zamisliti koji bi bus bio teži za vozača na onim stalnim zaustavljanjima i kretanjima uzbrdo kroz Remete, a i za starije ljude koji posjećuju groblja je isto katastrofa i onda je put još usporen i odmor kraći za vozača koji je već pod pritiskom dvokratne i težeg upravljanja. Zar je stvarno tako teško rezervirati ga za dvokratnu negdje iza Sesveta ili još bolje poslati u VG do može normalno voziti linije po magistrali poput 325 i j...no vratiti Dubravi normalnog Citara... Zaista neshvatljivo.

421

Nevjerojatno, ali istinito, jer je došao i taj sudbonosni dan kad mogu reći:  SLAŽEM SE S TOBOM! pivkan
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

430 ima isti motor kao ostali Conecti ili je i to drugačije?

421

Conecte pogoni OM 457 hLA, EURO3 motor jačine 220kW zapremnine 11980cm3 a prijenos je preko ručnog mjenjača GO 210-6, dok ostali Conecti imaju  VOITH  V. D 864.3 E automatski mjenjač.

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

Solo Citelisi na 134, prilično besmisleno jer subotom cijeli dan ima putnika dok je Zagrebačka zakrčena i autima na putu prema novim naseljima i šoping-destinacijama, iako je i prije subotom uvijek bilo dosta punika tako da ne znam u čemu je fora.

Usput, iako mi je prije bilo glupo vidjeti zglobnog nedjeljom i praznikom, mislim da dolazi vrijeme da zglobni postane svaki dan potreban.

tramvajac 92

Hm i hm. Za subotu se apsolutno slažem, jedino da se ujutro malo stisnu polasci na 20 min (uvažavajući postojeći raspored vožnji) do 10:55, ili eventualno do 12:55. A za nedjelju, e tu je trik. Nekad je solo okej, nekad je malo gužva, ali mislim da se treba stati na kraj stajanju autobusa 2 sata na Črnomercu. Možda, ali samo možda uvesti ekstra polaske.

Zaključno: Subota definitivno zglob, nedjelja ovisi.

MAN truck bus

437 na 276, zamjena za MANa 459 kojem je pukla guma u Ivanjoj Reci. Kasnije slike.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

Citat: tramvajac 92  u Svibanj 12, 2018, 14:28:38
Hm i hm. Za subotu se apsolutno slažem, jedino da se ujutro malo stisnu polasci na 20 min (uvažavajući postojeći raspored vožnji) do 10:55, ili eventualno do 12:55. A za nedjelju, e tu je trik. Nekad je solo okej, nekad je malo gužva, ali mislim da se treba stati na kraj stajanju autobusa 2 sata na Črnomercu. Možda, ali samo možda uvesti ekstra polaske.

Zaključno: Subota definitivno zglob, nedjelja ovisi.
A dobro, zglobni nedjeljom je manja briga, ali kad smo kod toga...

Nisam za povećanje takta čisto da bi nešto vozilo jer može.
Prazne nedjeljne krugove bi kao prvo trebalo popuniti kombiniranjem linija tj. zadataka za vozače, kako je napravljeno sa 101 i 103 i odvajanjem 102, no netko je očito bio tako marljiv da je napravio reformu na početku popisa pa zaspao.  ;D

Recimo sa 134, i 120 ima bedasti krug 1 h kao i 134 s dva busa, treba ih bolje spojiti s 3 busa nego 2+2 koji preko pola vremena stoje, sa i za radni dan a kamo li nedjelju adekvatnim krugovima 50+40 ili 45+45 pa ostaviti isti takt 30.
Treba reorganizirati stajaće vikende jer ovako rade preveliku štetu, može se bolje umjesto da se na ovakvim glupostima gube vozači koji bi skoro svi radije odmor umjesto krnje kratke pa onda ni ne puno bolje plaćene smjene nedjeljom dok većina treba vrijeme s obitelji, a da ne pričamo uopće koliko ih na nekim linijama fali za normalni promet na radni dan... Mala manjina uživa u tome da ovako gubi vrijeme dok onda nema tko voziti prepune 209, 220 i slične kaose radnim danom ujutro, tj. ima tko voziti čudo sa 150 putnika pa nema vremena za osnovne fiziološke potrebe dok putnici bježe od ZET-a na nekim linijama koje pucaju po šavovima.

Portos

NG 312 g.b. 148 na liniji 123 jutros (6:50 u Podsusedu, smjer P.Dolje).

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

marin

Na 120 je sad, bio je zamjena. Mene više zanima zašto je jučer navečer u APP  bio gbr. 650?

atr-zgb

Gb 650 istek periode pa je u App da ga dizalica ne mora šlepat.

sniff


sniff


jakov5

Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

T4B4