Slike autobusa u 2019.

Autor 545, Siječanj 01, 2019, 11:52:34

Paško

Ja ću bome komentirat. Vidim sve više novih članova, pogotovo na ZG, koji se ponašaju kao da su popili svu pamet svijeta. Čim se netko požali na to kako pišu ili slikaju, odma se radi protiv njih, tjera ih se sa foruma, bla bla bla. A upravo je suprotno. Stavljanjem ovakvih katastrofalnih slika (a vjeruj mi, prva je takva) ti ne poštuješ rad ostalih forumaša. Pogledaj samo MTB. "Prali" smo ga prije nemilice s razlogom, a sada ne samo da nije napravio nijedan eksces u zadnje vrijeme, nego su mu ionako dobre slike sve bolje i bolje.

Postoje standardi u svemu pa tako i na ovom forumu. Kad voziš bus, nećeš valjda stalno kretati iz treće brzine, zar ne? E, pa tako nećeš ni stavljati onakve slike. Nije problem da si napravio lošu sliku jer se uz malo dobre volje sve može popraviti. Problem je što se ponašaš kao derište.

Ili ćeš igrati po našim pravilima, a mi smo svi oni koji doprinosimo forumu (evo i ja sad više od devet godina, a neki trinaest!)  ili nećeš igrati uopće. Jer kad se više ljudi žali trebaš skužiti da problem nije u nama, nego u tebi. Možda zagrebački moderatori nemaju volje baviti se ovakvim "lekcijama" i razumijem zašto je tako, ali ja još uvijek imam i bit ću nemilosrdan. S tim zaključujem ovu temu i ne želim čuti više žalopojki!
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Portos

Citat: amfan  u Ožujak 06, 2019, 10:40:57
Ili ćeš igrati po našim pravilima, a mi smo svi oni koji doprinosimo forumu (evo i ja sad više od devet godina, a neki trinaest!)  ili nećeš igrati uopće. Jer kad se više ljudi žali trebaš skužiti da problem nije u nama, nego u tebi. Možda zagrebački moderatori nemaju volje baviti se ovakvim "lekcijama" i razumijem zašto je tako, ali ja još uvijek imam i bit ću nemilosrdan. S tim zaključujem ovu temu i ne želim čuti više žalopojki!

Držite se ovoga što je napisao kolega moderator amfan pa neće biti problema.

Imam volje a naći ću i vremena brisati sve fotke za koje procijenim da kvalitetom ne zaslužuju biti javno objavljene.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

421

Citat: driverzg27  u Ožujak 06, 2019, 07:24:40
necu komentirat nista ..
Ja, eto, hoću! good_boy
Momak - volje imaš, tehnika ti je takva kakva jest, pokušaj fotoshopirati prije objavljivanja na cijenjenom forumu, obuzdaj emotivno-jezične izljeve pa ti predviđam dug i miran život u bespućima ove jedinstvene  bus123 bus123 organizacije.
Svi smo doživjeli početak na ovom portalu, netko prije netko kasnije, ali sugestije starijih članova su makar za razmišljanje pa postepenu primjenu.
Zapamti  > život je samo jedan! Nemoj ga uzalud potratiti! pivkan
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Dreamwalker

Nitko na ovom forumu nije zlonamjeran i nitko ne prigovara bez razloga. Postoje forumaši koji su godinama na forumu, uvijek su slušali savjete iskusnijih forumaša i nikad nisu imali problema. Bilo je i forumaša koji su u početku bili problematični, pa nakon preodgoja su postali vrhunski (nazovimo) stručnjaci ovog foruma. Svaki forumaš koji radi kvalitetne fotke ili zna nešto o tehnici ili o bilo čemu će ti pomoći svojim savjetima ako ga lijepo pitaš na PP. Bilo je već milijun postova o obradi slika i kvaliteti slika i stvarno su od koristi ako se spustiš na zemlju i poslušaš. Najgore što možeš je reći "ne mogu, ne želim, nemam" i prkositi moderatorima i pametovati. To se tako ne radi ni u "vanjskom" svijetu, a ni ovdje na forumu.
Bitno je da imaš volju, a sve ostalo će doći kad poslušaš one koji ti prigovaraju ;)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

driverzg27

Citat: amfan  u Ožujak 06, 2019, 10:40:57
Ja ću bome komentirat. Vidim sve više novih članova, pogotovo na ZG, koji se ponašaju kao da su popili svu pamet svijeta. Čim se netko požali na to kako pišu ili slikaju, odma se radi protiv njih, tjera ih se sa foruma, bla bla bla. A upravo je suprotno. Stavljanjem ovakvih katastrofalnih slika (a vjeruj mi, prva je takva) ti ne poštuješ rad ostalih forumaša. Pogledaj samo MTB. "Prali" smo ga prije nemilice s razlogom, a sada ne samo da nije napravio nijedan eksces u zadnje vrijeme, nego su mu ionako dobre slike sve bolje i bolje.

Postoje standardi u svemu pa tako i na ovom forumu. Kad voziš bus, nećeš valjda stalno kretati iz treće brzine, zar ne? E, pa tako nećeš ni stavljati onakve slike. Nije problem da si napravio lošu sliku jer se uz malo dobre volje sve može popraviti. Problem je što se ponašaš kao derište.

Ili ćeš igrati po našim pravilima, a mi smo svi oni koji doprinosimo forumu (evo i ja sad više od devet godina, a neki trinaest!)  ili nećeš igrati uopće. Jer kad se više ljudi žali trebaš skužiti da problem nije u nama, nego u tebi. Možda zagrebački moderatori nemaju volje baviti se ovakvim "lekcijama" i razumijem zašto je tako, ali ja još uvijek imam i bit ću nemilosrdan. S tim zaključujem ovu temu i ne želim čuti više žalopojki!


onda me makni s foruma i kraj price,ja se trudim i trudim a vi sustavno kritizirate...vjeruj imam pametnijeg posla..bok!
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.


driverzg27

citaro,iz privatnih razloga postove Sniffa necu i ne zelim citat,ali dobro... kao sto rekoh ako ne pase nijedna slika do sad bezveze gubim vrijeme na ovaj forum to sam rekao i dreamwalkeru i amfanu i nek oni odluce dalje kaj ce radit sa mnom....lp
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.

jakov5

#172
Citat: driverzg27  u Ožujak 06, 2019, 17:14:19
citaro,iz privatnih razloga postove Sniffa necu i ne zelim citat,ali dobro... kao sto rekoh ako ne pase nijedna slika do sad bezveze gubim vrijeme na ovaj forum to sam rekao i dreamwalkeru i amfanu i nek oni odluce dalje kaj ce radit sa mnom....lp
Žao mi je ako bezveze gubiš vrijeme ovdje.
Sve što su kolege navele je točno. Nije lako slikati buseve, nije to samo naiđeš i okineš, za sve to treba truda(fokus na sve elemente važne za slikanje, da slika nije ukoso/mutna itd.) i vremena (računanje kada će točno određeni bus biti na poziciji na kojoj se planira slikanje), kao što su i kolege opisale u postovima niže.
Ja isto nemam fotić, ja slikam mobitelom. Ako ti je kvaliteta slike loša dok slikaš vozilo u pokretu, dočekaj vozilo na stanici i slikaj vozilo dok je stacionirano.

Par današnjih:
315 na 118 - 1. u Voltinom, 2. Trg Mažuranića, 3. stajalište Tomislavova
77 na 127 :D - 1. na Črnomercu, 2. stajalište Fraterščica 83 (ako sam dobro zapamtio), 3. Mikulići
156 na 124
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

driverzg27

moja vrlo vjerojatno medju zadnjim slikama.... 463 na 228,Svetice smjer Rebro...posebnost : vozila lijepa kolegica koju pozdravljam ovim putem  byeg byeg rofl rofl
Ne obaziri se na to odakle dolaziš, već gledaj kamo ideš. Nikad ne obeshrabruj nekoga tko kontinuirano napreduje, bez obzira kako sporo.

Citaro04

Linija: 303
Garažni broj: 107

Linija: nepoznato
Garažni broj: 691

Linija: NL32
Garažni broj: 778

jakov5

Ovotjedne
36 na 124 i 158 na 121 - obrezani zbog sjene
86 na 120 - 1. Huzjanova, 2. Kustošijanska
142 na 125, Črnomerec
180 na 115, Ljubljanica
692 na 137, Črnomerec
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

jakov5

78 na 127 - 1. Gorenci, 2. Mikulići-Talani, 3. Črnomerec
306 na 118 - 1. stražnjica s dvostrukim garažnim brojem, Voltino,   2. Voltino sprijeda,    3. Polazak s Mažuranca
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

MAN truck bus

#177
@Citaro04
Nije lijepo krasti! nnee
Fotografija 778 na 32 nije tvojih ruku djelo već je preuzeta sa Facebook profila jednog vozača.
Oteto - prokleto jer gdje se krade tu bogatstva nema.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

mate

323 na 132
760 na 106

tramvajac 92

530 je legendaran - bočni display prazan, iza piše ZET...