Rijeka City Card - novi sustav naplate

Autor Bocko, Siječanj 09, 2013, 18:15:37

Bocko

Na portalu grada je:
Na inicijativu Grada Rijeke, a u suradnji s Lučkom upravom, u narednih mjesec i pol dana lukobran bi trebao biti obogaćen novim sadržajem.

Ideju o iznajmljivanju bicikala isključivo za vožnju lukobranom provest će Autotrolej, čime će ujedno početi i upotreba smart kartice pomoću koje će se bicikli iznajmljivati.


Drugim riječima tek od travnja se uvodi. Ipak se bliže izbori, moraš imati nešto s čime češ se hvaliti.

Znači za sada još ništa od ove kartice, za sljedeći mjesec sam već dobio staru papirnatu, valjda se i ovaj rok neće probiti i odgađati kao što je slučaj sa punionicom i novim autobusima.

NP-549

1.3. starta novi sistem ali testni period.  Neće se naplaćivat karte po novom sistemu već će se samo pratiti kako rade ostali djelovi sistema. Praćenje autobusa putem GPS-a,  smjene na vozačkom računalu ....

Bocko

#32
Ali mislio sam da će makar neki korisnici dobiti smart kartice, studenti recimo. No ajde, možda dođe i novi web uskoro.

Edit:
Što je s panik tipkom?
"Što se tiče panic buttona, ti će uređaji biti nabavljeni i ugrađeni u sklopu uvođenja plaćanja vožnje city card-om-Smojver za Novi list u 2011."

primavera

Da se nadovezem danas su u zadnjih sedam autobusa djelatnici "Pente" ugragili čitace!Sada je šta se tiče autobusa sve ugrađeno! :)

shef

Osim 418 za koga je rečeno da ide u rashod, pronašao sam još jednoga koji vozi, a nema ugrađenu instalaciju:

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole

Trebalo bi pogledat  468, on mi je sumnjiv

Boki651

Nisam siguran, ali mislim da ima ugrađenu instalaciju. Neki dan sam se u njemu vozio, ali ne mogu 100 posto tvrditi.

LD470

ali 535 je imao provučene kabele  ???

šteta šta odlazi, prirastao mi je srcu toliko godina na 32  :-[

shef

Sustav danas probno krenuo u rad, validatori rade većinom u novijim busevima (to znači onima kupljenim u ovom stoljeću), dok u starijima tek rijetki - bar koliko sam vidio.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

zvone16

Citat: Shole  u Ožujak 03, 2013, 13:56:36
Trebalo bi pogledat  468, on mi je sumnjiv

Danas ujutro sam ga vidio i imao je ugrađenu novu opreme za karte
ZvoneXp

LD470

danas smo ja i frend printali karte na 500. zanimalo nas je kako će funkcionirati aparati na opatijskim linijama pošto tamo postoje dva zonska sustava, a upisuje se u aparat zona do koje putnik ide. recimo ako putnik iz lovranske drage kupuje kartu do opatije. on po opatijskom zonskom sustavu putuje do prve zone a po riječkom do treće. dali će on morat kupit drugu zonu ili treću?

Bocko

Citat: shef  u Ožujak 04, 2013, 19:47:04
Sustav danas probno krenuo u rad, validatori rade većinom u novijim busevima (to znači onima kupljenim u ovom stoljeću), dok u starijima tek rijetki - bar koliko sam vidio.
Nije pravilo. Više su u nasumičnima uključeni.
Tako u 716 ne radi, ali u jednom starom ( ne znam gb napamet) je uredno radio.
Više je do sreće. BIla je gužva u autobusupa nisam mogao slikati, ali imaju neke 4 opcije za pritisnuti.

shef

Citat: primavera  u Veljača 26, 2013, 20:22:54
Da se nadovezem danas su u zadnjih sedam autobusa djelatnici "Pente" ugragili čitace!Sada je šta se tiče autobusa sve ugrađeno! :)

Ovo definitivno ne odgovara stanju na terenu, danas se vozio u 592 i nema ugrađen sustav, a on sigurno nije kandidat za rashod, tako da...
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

primavera

#43
Citat: shef  u Ožujak 07, 2013, 12:52:44
Citat: primavera  u Veljača 26, 2013, 20:22:54
Da se nadovezem danas su u zadnjih sedam autobusa djelatnici "Pente" ugragili čitace!Sada je šta se tiče autobusa sve ugrađeno! :)

Ovo definitivno ne odgovara stanju na terenu, danas se vozio u 592 i nema ugrađen sustav, a on sigurno nije kandidat za rashod, tako da...

Na 592 je sredinom 12.mjeseca. provučena te krajem istog mjeseca i ispitana sva  instalacija te montirano računalo.Nemam info šta se dešava ali je centralno računalo u njemu!
Probati ću doći do odgovora ako uspijem,ali mi se čini da svi nešto taje,te jedan drugoga >hammer<

NP-549

Bez računala su  535, 592, 623, 632 i 638.  Zašto ?