Mercedes Benz O'405 N2 i Mercedes Benz O'405 GN 2- "Kockice"

Autor MAN truck bus, Ožujak 27, 2016, 19:49:14

MAN truck bus

Ne izlaze jer nema potrebe za izlazom. U slučaju da bi baš zafalilo vozila izašle bi van, ali prije su dio povijesti nego aktivnog voznog parka. Aktivne jesu, ali na papiru.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Volzhanin

Aktivne jesu u smislu da još imaju tablice na sebi a 2 ili 3 samo važeću registraciju...da će više vidjeti ceste i linija - sumnjam...zbijene sve u dva reda...sa većine izvađeni Atroni, validatori, akumulatori

421

Otvaram raspravu, jer slijedeću Snježnu kraljicu jedna će kockica dočekati preuređena u pokretnu kuću na kotačima umjesto 710 koji ide u zasluženu mirovinu.
Koji gbr će to biti?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Citat: 421  u Siječanj 07, 2019, 14:51:34
Otvaram raspravu, jer slijedeću Snježnu kraljicu jedna će kockica dočekati preuređena u pokretnu kuću na kotačima umjesto 710 koji ide u zasluženu mirovinu.
Misliš u C.I.O.S.?!
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

@smogovci.bbb2
Obzirom da sam proveo mnogo lijepih trenutaka u njemu i ostalih iz generacije, a nakon IKARUSA te SUova i SGjaca, poštujem ga što je tebi teško razumjeti.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Ja te samo pitam što podrazumijevaš pod "zaslužena mirovina", odlazak u C.I.O.S. ili se nešto drugo planira
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Volzhanin

U CIOS ide, sigurno će ga 512 zamijeniti jer već dugo stoji izdvojen a što se tiče vanjštine u najboljem je stanju...motor lako prebace ako njegov nije dobar

leonardo123

Citat: 421  u Siječanj 07, 2019, 14:51:34
Otvaram raspravu, jer slijedeću Snježnu kraljicu jedna će kockica dočekati preuređena u pokretnu kuću na kotačima umjesto 710 koji ide u zasluženu mirovinu.
Koji gbr će to biti?
nnee nnee, 2020. 'Kada krenu radovi na žičari Sljeme vidjet ćete me u bageru kako kopam', rekao je Bandić, prenosi N1. Dodao je da radovi traju već dvije i pol godine i najavio da će se žičarom moći voziti od 2020. godine.

Izvor: https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/milan-bandic-objavio-kako-uci-voziti-bager-kada-krenu-radovi-na-zicari-sljeme-vidjet-cete-me-kako-kopam-zicarom-cemo-se-voziti-od-2020-godine/8238653/

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

Citat: smogovci.bbb2  u Siječanj 07, 2019, 15:37:29
Ja te samo pitam što podrazumijevaš pod "zaslužena mirovina", odlazak u C.I.O.S. ili se nešto drugo planira
Tako sam i ja shvatio prilično jednostavno pitanje...
Odgovor je bio  ???
Ne kužim sve razine emocija na forumu zadnjih tjedana.

Usput, ne bi li možda NG312 bio bolji za čuvanje? O405GN su prilično jako istrošeni i zadnjih godina su imali osjetno veće probleme. Mislim, na kraju je vjerojatno najbitnije stanje šasije, ali nemam dojam da su se i tu iskazali.


Što se tiče žičare, Mile je u svom uobičajenom modu, realno od "radova" u 2,5 g. samo je porezano drveće i donekle raskrčene staze do budućih stupova, no to je sve još u sferi šumarstva... Iako nažalost projekt i ide naprijed (bez zaokružene perspektive što s parkingom i tramvajem dolje i najbitnije s kojim sadržajem gore da napuni kapacitet 1200 put./h, i za tko zna koliko više novaca od prvotnih planova).
Nevjerojatno je da netko još vjeruje njegovim rokovima ;D , nakon Branimirove rastegnute od 6 mj. na 10 godina i Radničke koja je trebala biti gotova prije Domovinskog mosta a ne 15 godina poslije, i metroa kojeg svakih par mjeseci počinje kopat sutra a projekt ne postoji (osim par nepreciznih točkica u GUP-u, realno, konkretni projekti za metro od odabira trase do kopanja se rade jedno ili više desetljeća).

tramvajac 92

Je, ali ionako neće taj voziti u redovnom prometu, ide van sve skup tjedan dana godišnje. A i ako im uvale NG312 bi bilo njurganja kako su im uvalili smeće itd.

Dreamwalker

#237
Citat: Ivan  u Siječanj 08, 2019, 07:54:15


Usput, ne bi li možda NG312 bio bolji za čuvanje? O405GN su prilično jako istrošeni i zadnjih godina su imali osjetno veće probleme. Mislim, na kraju je vjerojatno najbitnije stanje šasije, ali nemam dojam da su se i tu iskazali.



Mislim da ne. Ovisno o tome kakva je sudbina MANa #153, NGjaca još ima 11 (bez 153) ili 12 (sa 153). Svi su uredno friško registrirani i predstavljaju dobru rezervu. Nema smisla nijednog od njih "klati" ako postoji ikakva druga solucija jer oni uredno mogu voziti, po mojoj procjeni, bar još 2 godine. Kod Mercedesa je druga situacija. U njih nema puno smisla išta ulagati pa će i oni, koji bi u drugim okolnostima još išli na produžetak registracije, nakon isteka registracije biti povučeni. Samim time, ako još koja kockica i ima solidnu limariju i šasiju (kao što ima 512) i trenutno zbog isteka registracije ne vozi, onda je bolje da se iskoristi pa zamjeni za 710 koji je vjerojatno u dosta lošem stanju.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Portos


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Portos

Citat: Dreamwalker  u Siječanj 09, 2019, 19:25:34
...zamjeni za 710 koji je vjerojatno u dosta lošem stanju.

Taj 710 je 14.5.2006. bio u jako lošem stanju i parkiran vani sa ispuhanim gumama pokraj isto takvoga 711. 18.5. sam bio u servisu APD zbog pisanja seminara o ZET-ovom servisu te sam ga vidio u radioni, radili su na njemu. G.Smolčić, tadašnji upravitelj servisa, mi je rekao da bus još nije za otpis te da će ga srediti i da će ponovno voziti. Uskoro je sređen i provozao je, 711 je izrezan. 710 je ubrzo nakon toga imao težak čeoni sudar u Velikoj Gorici, ali je ponovo popravljen i živ je i danas.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.