Setra

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:32:40

elez

#435
Ne virujen, oni su pod EvoBus odnosno Daimler AG kapom, a tu je u gradskom segmentu najjaci Citaro (koji je ujedno i jedan od najprodavanijih gradskih buseva). Sumnjam da ce im Mercedes to dozvolit, a ako i dozvoli onda ce to bit neka "luksuzna" gradska izvedba.
Ja bi osobno volija vidit S515 NF al po meni šanse za to su 1%.  pivkan
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

sniff

Ne vjerujem da se tu dozvoljava, prije se procjenjuje po potrebi tržišta dal' će raditi ili ne novu Setru.

Dreamwalker

Citat: Lion's Driver  u Srpanj 13, 2019, 16:07:28
Šta mislite? Oće li se krenuti u proizvodnju Setre petice NF? UL ajmo reć ima u izvedbi MD  umnik2

Ovo je tvoj crtež? Ako je, odličan je i vrlo realan.

Ja mislim da hoće, ali da ćemo još malo pričekati na nju. MD model je nekakav ekvivalent 315/415 GT, nikako UL modelima.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

lussin

A i NF modeli su djelomično zamjenjeni LE bussines modelima

Lion's Driver

#439
Naravno u grupaciji EvoBus Citaru ne može nitko "dodat vode" ali zašto ne napravit i Setru u gradskoj izvedbi.

Moj crtež nije nažalost nego sam na blef gugla Setra 515 NF  ;D

Ne znam kako LE može zamjeniti "515NF"? LE je samo kod serije 4 kao poluniskopodni autobus i u nijednoj seriji više nije

XDonald

Da, a 415 LE je u rangu Citara LE ili Crosswaya LE, a NF je nesto sasvim drugo, a najblize Citaru Ü.

Sigurno cemo pricekat jos, ali s obziron na dosadasnje iskustvo sa generacijama kod Setre, otprilike svakih 10-12 godina izbace novu generaciju. 2001/02 su izbacili seriju 400 HD, a 2012. seriju 500. Ocekujemo li za par godina i seriju 600?  ;D

Nije mi jasno kako MD kao ekvivalent GT modelu nema vrata do krova nego samo do ruba prozora, zna li neko?

Lion's Driver

315 i 415NF postoje i sa dvokrilnim prednjim vratima ne zaboravimo. Češće jesu sa običnim prvim vratima. Samo eto, kod Setre je 315 NF uvijek samo NF kakva god izvedba bila, imala dvokrilna vrata sa manje sjedala ili obična vrata sa više sjedala.

MD kao što Dreamwalker kaže vjerovatno i je zamjena za nekadašnji GT-HD, eto vrata su primjer. UL/GT-UL kao prigradski imaju zadnja vrata do krova, najčešće dvokrilna  a MD ima do ruba prozora ili malo iznad ruba kao i GT-HD i nisu dvokrilna.

Dreamwalker

Citat: Lion's Driver  u Srpanj 13, 2019, 21:56:41

MD kao što Dreamwalker kaže vjerovatno i je zamjena za nekadašnji GT-HD, eto vrata su primjer. UL/GT-UL kao prigradski imaju zadnja vrata do krova, najčešće dvokrilna  a MD ima do ruba prozora ili malo iznad ruba kao i GT-HD i nisu dvokrilna.

Ne ne. Nisam rekao da je zamjena za GT-HD nego za GT. To nije isto.

Setra S 500 HDH == 400 HD(H)
Setra S 500 HD == 400 GT-HD (osim 511 HD koja je zamjena za 411 HD)
Setra S 500 MD == 400 GT (pogledajte slike na internetu. Vrata na MD jesu samo do stakla, ali po visini i izgledu je to ekvivalent sa 415 GT. 415 GT danas ima Arriva, Darojković i Čazmatrans pa pogledajte i te slike)

Setra S 415 GT i S 415 UL nisu isti autobusi. Postoji razlika. S 415 UL se danas još proizvodi i to u Turskoj. GTjke više nema jer ju je zamjenio MD model. Za modele 51x UL i 515 NF ćemo vjerojatno malo pričekati. Ne bi me čudilo da te modele izbace skupa sa S 600 HD jednog dana.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

smogovci.bbb2

Izvor: YT SETRA Bus Production
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Osoblje

Ove dvije slike dobili smo na FB od gospodina Mašića kojem se ovim putem zahvaljujemo. Na slikama su autobusi firme Štampalo iz Tomislavgrada koja je i danas jednim dijelom aktivna u Njemačkoj.

1. slika: Prvi autobus u firmu je stigao 1991. godine, a bila je to Setra S 215 HD sa slike koja je nastala 1992. godine. Setra je kasnije prebojana u bijelo i brendirana.
2. slika: Tadašnji vlasnik pozira ispred svoja tri autobusa: 2x Setra S 215 HD i 1x Setra S 315 HDH. Slika je iz 2004.
*Većina fotografija postavljenih s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*

C2

Je li moguće da se UL Setre više ne proizvode? Bio sam na službenoj Setrinoj stranici u rubrici MultiClass vidim samo LE modele, dok su tamo nekada bili UL modeli.

lussin

Već ih neko vrijeme nema, kao i MD modela

EUROBUSZG

Proizvodi se MD

lussin

Nisam to rekao, nego da ih nema u ponudi na stranici od Setre

lussin

Izgleda da smo dobili odgovor na pitanje nestanka UL modela, novi Intouro će osim u osnovnoj biti dostupan i u K, M i L izvedbama