Nabavke novih autobusa

Autor goran666, Listopad 07, 2008, 19:39:01

goran666

GPP nabavlja 20 novih niskopodnih autobusa, spominje se da ce mozda autobusi biti plinski.

http://www.youtube.com/watch?v=YLSkTjOV9dE&eurl=http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=15601

Ivan

Jako zanimljivo :), napokon će i Osijek imati niskopodnjake, već sam mislio da ih niti ne zanimaju...

Samo smiješan mi je malo ovaj prostor gdje su vodili konferenciju za novinare, izgleda kao velika napuštena kuhinja...  :D


mate

ja se nadam da do ovog nece doci... >:(
posto sam tam dosta cesto...budem probao saznat da li je to 100 % sigurno...

Ivan

#4
Je li što sigurno? Pa nije ovo nikakva obavijest o tome što su kupili. Članak je pisan u kolovozu, a tek prije dva tjedna su rekli da će objaviti natječaj, ovo je samo reklama za Kineze (koja je kakti samo članak, ali očito su malo pretjerali sa hvaljenjem).


maky

Vozila kineskog i makedonskog proizvođača ipak ne dolaze u obzir  ;D

Hehe, ajde, koliko god volim Sanose, mora se priznat da je njih više pregazilo vrijeme, a i brate ovi novi su rugobe...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Srđan

U cijeloj priči mene brine di nam je prika KRPAN...
alooo "niskopodni" (kakva je uostalom cijela slavonija :-))
JAVIII SEEE :-)

kico101

Citat: Srđan  u Siječanj 19, 2009, 17:54:57
U cijeloj priči mene brine di nam je prika KRPAN...
Viđen jučer na riječkoj liniji 32 u Conectu. ;D
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar


Ivan

Citat: ikar  u Siječanj 25, 2009, 23:55:55
Meni tu nešto smrdi... ZET-ovih NG272 koji su navodno prodani ima 12 komada
Lol, to je i meni palo na pamet... Samo kažu da misle potrošiti 3 milijuna eura, što je inače dosta za 12 novih i dobro opremljenih solo Lion's Cityja ili Citara (250.000 € po komadu), bio bi stvarno težak slučaj korupcije da za tu svotu kupe ove stare 15 godina koji, u stanju u kakvom jesu, vjerojatno ne vrijedi puno više od 25.000 po komadu... ;D

Krpan

Teško da će tih 12 NG272 doć u Osijek jer kad je GPP imao 8 zglobnih nisu znali di će s njima. GPP do sada nije kupovao rabljene autobuse tako da nevjerujem da će sada počet, ali opet sve je moguće. Navodno će kupit  12 novih-novcatih (solo????) "jeftinjara". U GS-u su pisali o nekim kineskim, ali po mom mišljenju moguće je da će nabavit BMC Belde 220 SLF.

Ivan

Citat: Krpan  u Siječanj 26, 2009, 09:31:49
Teško da će tih 12 NG272 doć u Osijek jer kad je GPP imao 8 zglobnih nisu znali di će s njima. GPP do sada nije kupovao rabljene autobuse tako da nevjerujem da će sada počet, ali opet sve je moguće. Navodno će kupit  12 novih-novcatih (solo????) "jeftinjara".
Kako nisu, pa nisu li svi SL 202 i O 405 polovni?

Kako kekobus kaže na ZG podforumu, vjerojatno ne bi išlo svih 12 tamo, a i dosta su stari tako da ako idu, sigurno su samo privremeno rješenje, da i kupe malo viška neće boljeti glava, mogu ići i brzo u rashod pa za dijelove i slično...


Citat: Krpan  u Siječanj 26, 2009, 09:31:49
U GS-u su pisali o nekim kineskim, ali po mom mišljenju moguće je da će nabavit BMC Belde 220 SLF.
Ovaj clip gore kaže da kineski i makedonski ne dolaze u obzir, ne znam zašto bi onda uzeli neke jeftine turske, i to još BMC kad se mogu nabaviti barem Conecti LF... No, rekoh već, odlučili su dići 3 milijuna kredita, a 250 tisuća po komadu je sasvim dovoljno za Citaro ili Lion's City...

Krpan

O405 i SL202 su donirani od Pforzheima (koji je ujedno grad prijatelj Osijeku) 1995. god. kao i bečki Graf Stiftovi, stuttgartski O307 te ZET-ovi Ikarusi jer je u ratu velik broj GPP-ovih vozila nastradao.

Ako NG272 budu dolazili u GPP, neće ih doći više od 4 kom.





ivo

sa zet-om je već potpisano za 12 starh autobusa