Putopis po Zagrebu i okolici

Autor MAN truck bus, Travanj 21, 2017, 07:56:29

MAN truck bus

Prvi dio istina rofl
Evo nadam se u nedjelju da će biti školski autobus. Pa ću slikat sve strane moguće i ne moguće. Probat ću napravit što interesantnije. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Shole

Ne znači hrpa slika da će bit i interesantno.  Mani se prednjeg desnog ugla,  hvataj nešto drugačije, sa čim više okoline......   Bus u prvom planu i ništa drugo smo odavno prerasli. Unaprijedi svoje znanje vezano za fotografiju i prikaži ga ovdje


MAN truck bus

#32
Budem! Hvala na savjetima.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

sniff


lussin

Putopis ti je dobar, slike isto, mogao bi probat mjenjat kadrove, ali lako za to. Kad slikaš sa neke linije, probaj slikat i u vožnji da i onaj ko nije iz Zagreba, npr. ja seljak s Lošinja koji je bio u Zagrebu dva puta u cijelom svom životu, može sebi dočarati gdje se to ide i šta se ima vidit po putu. Sve u svemu nastavi s ovim thumbs

MAN truck bus

Iz ove kantice se stvarno ne može previše slikat,ali evo u nedjelju budem na 272.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

STIB

Citat: MAN truck bus  u Srpanj 07, 2017, 13:08:32
Ali @Stib ja stvarno ne znam kako da od kružne linije poslikam zadnje stajalište???
Putopis je opis nekog putovanja.
Dakle, na liniji 204 bi to bilo (na primjer):
- slike početnog stajališta
- slika kako se bus (dvaput) okreće na rotoru u Petrovoj prije nego krene na Horvatovac
- slika na jednom od stajališta na Horvatovcu
- slika na Bijeničkoj (po mogućnosti da je na istoj slici i neki bus s drugih linija koje tamo prolaze)
- slika na Voćarskoj
- slika kako bus prelazi Vlašku
- slika u Martićevoj (na skretanju u Heinzelovu)

Neravno, za to treba potrošiti malo više vremena (i nekoliko vožnji).
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

MAN truck bus

Malo više vremena trebao bi mi cijeli dan za to,a ne malo više vremena. Ali evo sutra će biti putopis sa 231 kao sto je u temi zetom u druge gradove i sela.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

231 je gradska linija.

Tehnički, da gledamo granice grada Zagreba (kao županije) od prigraskih linija u APD imaš 268, 274, 276 (koji samo prolazi kroz općinu Rugvica) i 290.

421

Citat: tramvajac 92  u Srpanj 08, 2017, 09:54:00
Tehnički, da gledamo granice grada Zagreba (kao županije) od prigraskih linija u APD imaš 268, 274, 276 (koji samo prolazi kroz općinu Rugvica) i 290.
+ 330
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

#40
Citat: tramvajac 92  u Srpanj 08, 2017, 09:54:00
231 je gradska linija.

Tehnički, da gledamo granice grada Zagreba (kao županije) od prigraskih linija u APD imaš 268, 274, 276 (koji samo prolazi kroz općinu Rugvica) i 290.
Ali ako gledaš naselje Zagreb plus recimo naselje Sesvete koje je i urbano i spojeno u konurbaciju bez razmaka kao područje gradskih linija, ostatak "županije" onda ima još dosta linijama po samostalnim naseljima, kratko 216 i 229 i na dužim linijama većina 261-280 osim onih koje su samo u Sesvetama (što su nekad i bili stvarno prigradski brojevi ne samo odmaknuti nego i sa zelenim tablama i iza centra Sesveta je počinjala 2. zona; a realno i danas i još desetljećima će više trebati prilagođeni kratko-polu-prigradski bus poput LE-a s cca 38-40 sjedala nego neudobni i rastrošni gradski s 3 vrata).

tramvajac 92

Citat: 421  u Srpanj 08, 2017, 10:06:38
+ 330
A vozite 330 po novom? Sjećam se da je u vrijeme 305ica vozio jedan zglobni.

@Ivan
Jasno, sve ovisi koji kriterij uzmemo. Ako gledamo tvoj kriterij, onda ih je više, ako gledamo moj, manje je.

421

Citat: lussinpicollo  u Srpanj 07, 2017, 14:28:45
Putopis ti je dobar, slike isto, mogao bi probat mjenjat kadrove, ali lako za to. Kad slikaš sa neke linije, probaj slikat i u vožnji da i onaj ko nije iz Zagreba, npr. ja seljak s Lošinja koji je bio u Zagrebu dva puta u cijelom svom životu, može sebi dočarati gdje se to ide i šta se ima vidit po putu. Sve u svemu nastavi s ovim
Kojeg Lošinja? Otoka, Velog ili Malog?
Dakle seljače s Lošinja, kad se odvažiš doći u ZG, najavi svoj dolazak pa ćemo organizirati razgled grada.
Ovo je početna opcija: http://www.zet.hr/default.aspx?id=1348, srednja opcija je  kava , završna opcija  pivkan.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

#43
Današnji
Linija:231
Relacija:Borongaj-Dubec
Autobus:Mercedes Benz Citaro G II Facelift
Gbr:231
Stanice:
Borongaj
Maksimirska naselja
Ravnice
MLINAR
Štefanovečka
Osječka
Branim-Čulinečka
Ulica Platana
Aleja Javora
Branimirova-A.Javora
Dubec

Počinjemo
Borongaj

Dubec
Detalj
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

Nedelja
Linija:272
Relacija:Dubec-->Moravče
Autobus:MAN Lion's City
gbr:470
Dubec
Moravče
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"