Zenicatrans, Zenica

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 20:57:00

tamlover

Zenicatrans - Prevoz Putnika d.d.
Zenica, Bulevar Kralja Tvrtka 13
tel. +387 32 402457
www.zenicatrans.ba




"Preduzece " Zenicatrans . Prevoz putnika " d.d. Zenica osnovano je 21. 03. 1958 god. pod nazivom " Autotrans " Zenica.Neposredno iza toga, preduzece dobiva naziv "Zenicatrans" Zenica, RJ za prevoz putnika i roba u drumskom saobracaju. " Zenicatrans - Prevoz putnika " d.d. Zenica nastalo je iz preduzeca DP " Putnicki saobracaj " Zenica i od tada je osnovna djelatnost bila prevoz putnika u gradskom, prigradskom, medjugradskom i medjunarodnom saobracaju. Sadašnj status dionicarskog društva ima se od 27. 01. 1992 god. sa 83,72% drzavnog i 16,28% privatnog kapitala."

Dakle, radi se o prijevozničkom starosjediocu na prostoru BiH, i svakako zaslužuju malo prostora na forumu. Imaju 260 radnika i 58 autobusa. Njima održavaju:
- 37 opcinske linije sa 560 dnevnih polazaka i dnevnom kilometrazom od 6.544 km
- 4 kantonalne linije sa 44 dnevna polaska i dnevnom kilometrazom od 1.886 km
- 4 federalne linije sa 26 dnevnih polazaka i dnevnom kilometrazom od 936 km

Nekada (1991.) imali su 143 autobusa  :'(

A danas imaju novu web stranicu s jednim zanimljivim videom u kojem je zanimljiv gradski autobus (Berkhof, pretpostavljam).
http://www.zenicatrans.ba

*pored videa, totalno neupotrebljiv ali potencijalan web

...i bilo je lepo i navek TAM bu....

aaaaa

Radi se o vozilima Berkhoff Vanhool i IVECO. Nedavno su kupljeni polovni ali jako dobro očuvana vozila. Bila su vlasništvo conexxion

fifi


ahmoo

Jel ovo na slici MECKA??? Cini mi se da je ovo novina u Zenicatrans-u...Tek je od skora poceo da dolazi u Zavidovice!
:D :) :D ;)

elvis

to na slici je SSANG YONG,korejski proizvod na MB-ovoj sasiji i sa MB motorom od 350 ks.godina proizvodnje 1996. ovi busevi su nabavljani iz UNHCR-a na licitacijama.  ;)

fifi

Danas na relaciji Zavidovici-Zenica njihov turquise


CroHerc

jesu li možda oni imali nekog mitsubishia od 20 ikoje mjesto bjeli ili je to neki drugi prijevoznik koji ima ssang yonga 
koliko znam ovi korejci imaju oko 40 sjedišta i kožna su

aaaaa

Citat: CroHerc  u Listopad 21, 2008, 15:19:21
jesu li možda oni imali nekog mitsubishia od 20 ikoje mjesto bjeli ili je to neki drugi prijevoznik koji ima ssang yonga 
koliko znam ovi korejci imaju oko 40 sjedišta i kožna su

Ja znam da su imali Hyundaia a za Mitsubishia pojma nemam.

fifi


busfan

Ovaj njihov Trensstar ima zadnja vrata iz druge osovine, ne znam da li je to naknadno ugradjivano

Kamera na tel kasni, pa sam prestigao vrata, ali ih ima ;D


Linija Beograd-Bugojno

busfan

Sangyong Transstar, ima bolja slika gore elvis je napisao o cemu se radi. A ima jos jedan u temi ko prodaje autobuse u bih, samo kod ovog mi je cudno sto ima zadnja vrata a drugi nemaju ???

aaaaa

Citat: busfan  u Ožujak 12, 2009, 18:42:02
Sangyong Transstar, ima bolja slika gore elvis je napisao o cemu se radi. A ima jos jedan u temi ko prodaje autobuse u bih, samo kod ovog mi je cudno sto ima zadnja vrata a drugi nemaju ???

Pa jel moguće da s ovim održavaju "međunarodnu" liniju???

elvis

nijedan od tih buseva nema fabricki ugradjena druga vrata,to je sve naknadno ugradjivano

neko je pitao koliko sjedista imaju,imaju 46+1 sjedista

busfan

Citat: aaaaa  u Ožujak 12, 2009, 22:09:26
Citat: busfan  u Ožujak 12, 2009, 18:42:02
Sangyong Transstar, ima bolja slika gore elvis je napisao o cemu se radi. A ima jos jedan u temi ko prodaje autobuse u bih, samo kod ovog mi je cudno sto ima zadnja vrata a drugi nemaju ???

Pa jel moguće da s ovim održavaju "međunarodnu" liniju???

Odrzavaju je i sa Isuzuom, a Spedicija turist cesto posalje staru MB 303 dvokrilnim vratima. A i linija izgleda nije nikakva, uglavnom nema vise od 5-6 putnika, rijetko kad 10ak  :-\

ahmoo

Neki dan vidio sam crvenu 0303 jel to neki novi dosao ili je samo neki od onih starijih isao na generalku?? Ako moze neko da ga uslika :D
:D :) :D ;)