BMW vs MERCEDES

Autor Slavuj, Srpanj 12, 2009, 12:42:59

aaaaa

Između BMW-a i Mercedesa definitivno Mercedes. Skoro je  u emisiji automagazin bila usporedba mercedesove S klase i BMW 7 kao dva najluksuznija modela kod pomenuta dva proizvođača i zaključak poslije svega je bio ..."još dugo godina BMW će kaskati za Mercedesom kada su u pitanju i tehničko tehnološka ali i estetsko funkcionalna rješenja"....

Shole

"Sto ljudi, sto ćudi",  ili  "O ukusima se ne raspravlja"

St!pe

Bože ga sačuvaj...hhhh
Kad bi ja imao para ka blata izbor bi bia jednostavan -Lamborghini Reveton.
Kada bi ima malo manje para izbor bi pao na Evo 9.
Kada bi ima još manje para kupio bi lipo očuvanu Lanciu HF Intergrale.

U obzir dolaze i 8C, Pagani Zonda, Mercedes Brabus Rocket, Brabus Bullit.....
Općenito sam obožavatelj Brabusa.(Brabusa!Ne Mercedesa kao takvog!)

U muzeju bi držao Miuru,Countacha,F40,300SL Gullwing.......... ;D

Dakako sve ovo ću imati kada budem miljarder...
Ako izgleda predobro da bi bilo istinito vjerovatno vam se pričinja.

busfan

Citat: aaaaa  u Srpanj 13, 2009, 16:55:05
Između BMW-a i Mercedesa definitivno Mercedes. Skoro je  u emisiji automagazin bila usporedba mercedesove S klase i BMW 7 kao dva najluksuznija modela kod pomenuta dva proizvođača i zaključak poslije svega je bio ..."još dugo godina BMW će kaskati za Mercedesom kada su u pitanju i tehničko tehnološka ali i estetsko funkcionalna rješenja"....


Kao prvo ja nisam neki strucnak da priznam, ali Mercedes ipak bolje drzi cijenu u odnosu na BMW ili Audi i kod nas i u Njemackoj.  Ja bi bio prezadovoljan i sa W203 220CDI redizajn, kakav Brabus, BMW M5, to da dobijem dzabe sta ce mi kad trosi vise nego autobus ;)
Vec 5godina imam W202 200CDI i da kucnem u drvo zadovoljan sam ;)

aaaaa

Citat: busfan  u Srpanj 13, 2009, 17:33:50
Citat: aaaaa  u Srpanj 13, 2009, 16:55:05
Između BMW-a i Mercedesa definitivno Mercedes. Skoro je  u emisiji automagazin bila usporedba mercedesove S klase i BMW 7 kao dva najluksuznija modela kod pomenuta dva proizvođača i zaključak poslije svega je bio ..."još dugo godina BMW će kaskati za Mercedesom kada su u pitanju i tehničko tehnološka ali i estetsko funkcionalna rješenja"....


Kao prvo ja nisam neki strucnak da priznam, ali Mercedes ipak bolje drzi cijenu u odnosu na BMW ili Audi i kod nas i u Njemackoj.  Ja bi bio prezadovoljan i sa W203 220CDI redizajn, kakav Brabus, BMW M5, to da dobijem dzabe sta ce mi kad trosi vise nego autobus ;)
Vec 5godina imam W202 200CDI i da kucnem u drvo zadovoljan sam ;)

to je c klasa jel tako? Koje godiste ?

maky

Nedjeljom s vremena na vrijeme odem na jedno okupljalište u ST-u gdje se ekipa okuplja. Ovo sam prošle godine snimao M5 e34 kako je počeo vrtit i onda me prijatelj nazvao na mobitel pa mi je prekinulo. Naravno da sam poludio...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

busfan

#21
Citat: aaaaa  u Srpanj 13, 2009, 17:47:11

to je c klasa jel tako? Koje godiste ?
Jeste, 99god redizajn

aaaaa

#22
Citat: busfan  u Srpanj 13, 2009, 19:07:11

Jeste, 99god redizajn

da da znam o kojemu se radi..fino auto. Kod mene je c 220 CDI 2006.  facelift  i odlično auto. prilično brz i startan siguran mala potrošnja i ono što je nabitnije za nas ne krade se :) :) :)

busfan

Citat: aaaaa  u Srpanj 13, 2009, 19:27:25
Citat: busfan  u Srpanj 13, 2009, 19:07:11

Jeste, 99god redizajn

da da znam o kojemu se radi..fino auto. Kod mene je c 220 CDI 2006.  facelift  i odlično auto. prilično brz i startan siguran mala potrošnja i ono što je nabitnije za nas ne krade se :) :) :)

Svaka cast za izbor ;) I ja polako trazim takav model, samo izbjegavam Avantgarde. Iako je puno ljepsi , ima sportsko podvozije koje nije za nase puteve. Uzeo si ga novog ili? Ja bi iskljucivo licno uvezao iz Njemacke i to iz ovlastene MB autokuce pa kolko kosta nek kosta samo da znam sta sam uzeo ;) Kad vidim sta se ovde radi nemam ni u kog povjerenja. Skoro se ovde prodavao jedan 220CDI 2004 reidzajn za 24000maraka, to me ne moze niko uvjeriti da je sve uredu. Jer realno to je dobra cijena i u njemackoj, a gdje carina, pdv, njihova provizija,..... ???

aaaaa

Citat: busfan  u Srpanj 13, 2009, 21:54:46
Citat: aaaaa  u Srpanj 13, 2009, 19:27:25
Citat: busfan  u Srpanj 13, 2009, 19:07:11

Jeste, 99god redizajn

da da znam o kojemu se radi..fino auto. Kod mene je c 220 CDI 2006.  facelift  i odlično auto. prilično brz i startan siguran mala potrošnja i ono što je nabitnije za nas ne krade se :) :) :)

Svaka cast za izbor ;) I ja polako trazim takav model, samo izbjegavam Avantgarde. Iako je puno ljepsi , ima sportsko podvozije koje nije za nase puteve. Uzeo si ga novog ili? Ja bi iskljucivo licno uvezao iz Njemacke i to iz ovlastene MB autokuce pa kolko kosta nek kosta samo da znam sta sam uzeo ;) Kad vidim sta se ovde radi nemam ni u kog povjerenja. Skoro se ovde prodavao jedan 220CDI 2004 reidzajn za 24000maraka, to me ne moze niko uvjeriti da je sve uredu. Jer realno to je dobra cijena i u njemackoj, a gdje carina, pdv, njihova provizija,..... ???

Vozilo kupljeno prije godinu  i po dana u auto kuci u Širokom brijgu međutim prije kupovine odradili smo sve moguće provjere od interpolove potrage do "kepps" programa za Mercedesova vozila i sve je bilo OK. Cijena nije tajna 36000 KM sa carinom i PDV-om. Za današnje uslove to je skupo međutim prije godinu i po dana to je bilo prilično povoljno. Što se tiče opreme nema jedino parking senzore i navigaciju. Ostalo je sve tu. Da i mjenjač je klasični 6 brzinski. Moj prvi izbor bio je E klasa 2003. godište međutim nešto se zakompliciralo a bila nam je žurba tako da je ovo ispalo i iskreno nisam se pokajao ni malo. Doduše prelazim vrlo malo kilometara godisnje (negdje oko 10000) jer imam jos dva auta. Prije 10 dana sam radio servis i u odnosu na VW servis mu nije toliko skup koliko sam ja očekivao da ce biti.

busfan

Odlicno si izabrao, dosta se raspitujem za taj auto i uglavnom su svi prezadovoljni. Inace su sve zadnje serije najbolje. Isto tako sam cuo da prve serije E klase(W211) imaju problema, tako da sigurno nisi pogrijesio ;)

Slavuj

Citat: Shole  u Srpanj 13, 2009, 16:10:25

Ma nebi valjda !? !? !?  Pa kod nas to voze još samo cigani.  Čak su i janjevci prešli na novije

E stari moj danas je skuplja ta kocka M3 nego E46 M3. Taj auto je najbolji vozacki M/// ikad proizveden (izuzev M3 CSL kojem skidam kapu)
To možda i voze cigani ali meni je zao tih auta koji su dobri a i siguran sam da cigani ne voze M3. da ovo kazete na BMW forumu sto ste tu rekli bi vas odmah banirali(bez uvrede). tamo ima kockica koje su sređene i pažene kao rijetko koji auti u RH a to je sve s ljubavlju ;)

Slavuj

Citat: busfan  u Srpanj 13, 2009, 22:39:10
Odlicno si izabrao, dosta se raspitujem za taj auto i uglavnom su svi prezadovoljni. Inace su sve zadnje serije najbolje. Isto tako sam cuo da prve serije E klase(W211) imaju problema, tako da sigurno nisi pogrijesio ;)

Mercerdesove prošle generacije su imale jako velikih problema s hrđom. puno ljudi su oduslali od te marke zato sto su skupo platili automobil a hrđao im je kao jedan stojadin. jednom me bio pokupio taksista sa proslim modelom S-klase i bas sam ga o tome pitao i rekao je da je vec mjenajo dvoja vrata zbog toga.

busfan

Citat: Slavuj  u Srpanj 14, 2009, 09:24:20
Citat: busfan  u Srpanj 13, 2009, 22:39:10
Odlicno si izabrao, dosta se raspitujem za taj auto i uglavnom su svi prezadovoljni. Inace su sve zadnje serije najbolje. Isto tako sam cuo da prve serije E klase(W211) imaju problema, tako da sigurno nisi pogrijesio ;)

Mercerdesove prošle generacije su imale jako velikih problema s hrđom. puno ljudi su oduslali od te marke zato sto su skupo platili automobil a hrđao im je kao jedan stojadin. jednom me bio pokupio taksista sa proslim modelom S-klase i bas sam ga o tome pitao i rekao je da je vec mjenajo dvoja vrata zbog toga.

Nisu to toliki problemi, ali svakako im ne ide na cast. Ali moj npr. ima 210 000km, jos na motoru nista nije radjeno, originalna lamela jos, amortizeri(a ako si bio u BiH onda ti je jasno kakav je kvalitet u pitanju ;D...) osim par bezveznih problema sa elektronikom koji istina nisu jeftini za ovih 5god bas nista ozbiljno. Hvala Bogu ;)
Sto se hrdje tice posle ove zime se pojavilo na unutrasnjem rubu na dvoje vrata malo  :-\

aaaaa

Citat: Slavuj  u Srpanj 14, 2009, 09:20:22
Citat: Shole  u Srpanj 13, 2009, 16:10:25

Ma nebi valjda !? !? !?  Pa kod nas to voze još samo cigani.  Čak su i janjevci prešli na novije

E stari moj danas je skuplja ta kocka M3 nego E46 M3. Taj auto je najbolji vozacki M/// ikad proizveden (izuzev M3 CSL kojem skidam kapu)
To možda i voze cigani ali meni je zao tih auta koji su dobri a i siguran sam da cigani ne voze M3. da ovo kazete na BMW forumu sto ste tu rekli bi vas odmah banirali(bez uvrede). tamo ima kockica koje su sređene i pažene kao rijetko koji auti u RH a to je sve s ljubavlju ;)

Skoro sam imao priliku vidjeti BMW 318 91. godiste prvi vlasnik i vozilo izgleda savršeno. Kakav je izašao iz fabrike takav je i dan danas Da ne znam koje je godiste bez problema bi se moglo reci da je star dvije godine. Na njemu je apsolutno sve fabričko pa čak i gume. prešao je negdje oko 100 000 i bio sam svjedokom da su vlasnika inače starijeg čovjeka par puta "muntali" da ga proda međutim on to nije htio ni da čuje...