Razno (2)

Autor Paško, Kolovoz 29, 2016, 16:53:17

Dalmatinski anonimus

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/532821/u-splitskom-prometu-spremni-su-za-snjezni-dan-evo-koje-ce-gradske-i-meugradske-linije-prometovati

U splitskom Prometu spremni su za 'snježni dan': evo koje će gradske i međugradske linije prometovati

U slučaju obilnijih snježnih oborina na području Splita, odnosno proglašenja "snježnog dana", iz "Prometa" obavještavaju da će u tom slučaju prometovati samo posebna autobusna linija na relaciji Brda – Mertojak (okretište ispod nadvožnjaka na obilaznici) – Brda.
Vozila javnog prijevoza polazit će sa zadnje stanice linije broj 3 na Brdima i dalje: Sarajevska – Ulica Domovinskog rata – Livanjska – Zagrebačka – Pojišanska – Poljička – Zbora narodne garde (okretište ispod nadvožnjaka) – Poljička – Zvonimirova – Zagrebačka – Domovinskog Rata – Solinska – Brda. Autobusi će polaziti svakih 15 minuta od 5 do 23.45 sati.

Ostale "Prometove" linije prema Omišu, Solinu i Trogiru te prigradskim područjima odvijat će se sukladno uvjetima na cestama prema postojećem voznom redu. Ovisno o stupnju očišćenosti gradskih ulica, uspostavljat će se autobusne linije broj 6, 9 i 17, a potom i ostale gradske pruge.

podgora

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/533792/ledeni-horor-u-prometovom-busu-putnici-negodovali-zbog-nehumanih-uvjeta-a-onda-je-vozac-usred-voznje-stao-da-pokupi-otpali-brisac-s-ceste

'Ovo je užas!'
01.03.2018. | 16:06
Ledeni horor u Prometovom busu: putnici negodovali zbog nehumanih uvjeta, a onda je vozač usred vožnje stao da pokupi otpali brisač s ceste
'Ovo je užas!'

Piše Željana Matijević

Foto Željana Matijević
Podijeli na Facebook-u Podijeli na Twitter-u Pošalji na email

Podne je i još cvokoćem, jedva tipkam ovaj tekst, iako su sve klime u redakciji uključene. Noge od koljena nadolje ne osjećam, skakućem od stola do stola, od kolege do kolege, pokušavam suvislo prepričati jutrošnji ledeni horor u "Prometovu" busu broj "60", polazak iz Omiša prema Splitu u 10 sati.
Dakle, u 10.20 sati na Šćadinama, dijelu Podstrane, ušla u bus, dvostruki, stari, prastari; vozač mladi, s kapom na glavi, navučenom do obrva... Vidim, nije dobro! Ledeno! Vani snijeg, ma baš vijavica, studeno mi je!
Ne želim stajati kuco pored zdrave pameti, protestiram, zovem (021)407-091, primaju na znanje, kažu: "Žao nam, ali što se može, popravit će se, neće biti ubuduće" - kazuje mi gospodin iz Ureda Prometa, dok pogledom pratim vozača, koji kod "San Antonia" izlazi iz busa, da bi skupio brisač koji je otpao.
"Ovo je užas!" - sad već protestiraju i ostali putnici, među inima i mladi strani par iz Walesa, što se ukrcao kod "Lava". Ondje sam htjela izaći ugrijati se u Pizzeriji "Fabio" i sačekati "Dalmatinca" ili Boga dragoga, ali avaj, zatvoreno, vidim nema svjetla! Idemo dalje prema Donjem Strožancu, ulazi skupina mladih, hladno je i njima, pa iako sam zimogrozna, vidim nisam jedina!
"Hladno je, osjećam se jako loše, nisu humani uvjeti, stvarno. Nemoguće se naviknuti na ovo. Vozim se skoro svaki dan i većina buseva nema grijanje - ljut je na uvjete u "Prometovoj" šezdesetici i Toni Tomaš (35).
Trudim se posnimati muku, dok prastari bus jezivo drnda, a putnici glasno negoduju.
Spas sam pronašla tek na Pazaru, zadnjim snagama ubacila se u "tricu", poznanik unio torbu, skoro i mene. Ugrijala se u "trici"! Hvala, "Prometu"! Od kojega čekam odgovor na mail...
Za kraj šlag: Ista ova situacija, isti polazak, isti šofer, već se dogodila i dan prije, u srijedu, 28. veljače, nije bilo snijega, ali je bilo minus pet. I tada sam negodovala, zvala Ured Prometa, rekli "neće se ponoviti".
Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Dalmatinski anonimus

E nije se ona sigurno vozila u #688 na 37-mi jučer iz Splita na -5°C u pa bi vidila šta su nehumani i neljudski uvjeti. Nezna se je li hladnije u busu ili vani, drvena sidala i propušta na sve strane.  russian_roulette

Paško

#273
Predvidio sam ovakav članak zbog uvijek istih scena:

Citat: amfan  u Veljača 28, 2018, 16:20:35
^Jadni vozači i putnici, smrznili su se u tim busevima koji nemaju grijanje.

Problem je u novijim busevima (Citarima pogotovo) koji isto ne podnose ovo vrijeme pa ih moraju mijenjati Sanosi i SG. Zamrzu im se razne instalacije (npr. vrata) pa zbog toga ni neke linije ne voze. Ljudi iz Prometa bi trebali biti pametniji pa ne govoriti da "se neće ponoviti" kad gotovo sigurno hoće i sutra.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elez

Isto tako jutros Sanos na linji 10, bolje ista nego nista. Meni iskreno sanos ne smeta pogotovo kad je vozač sposoban vozit taj bus (doslovno bez trzaja). Pozz
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

josipgrgin

Ako je hladno  vrijeme uzrok kvarova novijih  buseva kao sto su Citari mozda ih radi toga nema bas u njemackim gradovima jer je u njemackoj puno hladnije nego kod nas ili su tamo bolji modeli  mercedesa koji mogu izdrzat ovakve vremeske nepogode .Onda znaci ako dodu novi busevi i budu kao sto su ovi novi Citari onda moramo racunat na to da kad bude temperatura ispod nule neke linije nece vozit a u meduvremenu ce sigurno Sanosi poc u penziju tako da ce bit kolaps u prijevozu jer ce falit buseva za pokrit sve linije

Shole

Šta filozofirate, samo treba isušivače redovito kontrolirat i mjenjat kako nebi bilo vode u sistemu zraka

citaro

Citat: josipgrgin  u Ožujak 01, 2018, 18:36:37
Ako je hladno  vrijeme uzrok kvarova novijih  buseva kao sto su Citari mozda ih radi toga nema bas u njemackim gradovima jer je u njemackoj puno hladnije nego kod nas ili su tamo bolji modeli  mercedesa koji mogu izdrzat ovakve vremeske nepogode .Onda znaci ako dodu novi busevi i budu kao sto su ovi novi Citari onda moramo racunat na to da kad bude temperatura ispod nule neke linije nece vozit a u meduvremenu ce sigurno Sanosi poc u penziju tako da ce bit kolaps u prijevozu jer ce falit buseva za pokrit sve linije

Nda, zato je Svicarska, gdje je jos hladnije od Njemacke, puna citara pa nikad nisam cuo da nisu izasli zbog hladnoce...

qwertz

#278
http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/andro-krstulovic-opara-napao-olega-butkovica-molimo-da-i-ostale-predmete-ubuduce-rjesavate-ovako-hitno-/29890

Citat:Andro Krstulović Opara napao Olega Butkovića: 'Molimo da i ostale predmete ubuduće rješavate ovako hitno!'
Sukob je nastao zbog reguliranja stajanja međugradskih prijevoznika na splitska autobusna stajališta

Nakon što je gradonačelnik Andro Krstulović Opara donio zaključak kojim je želio regulirati stajanje međugradskih prijevoznika na autobusna stajališta koja koristi gradska firma Promet postavljanjem znakova, reagirao je ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković.

Tražio je očitovanje o tom postupku i na temelju čega je promijenjena prometna signalizacija i, prema dopisu kojega je gradonačelnik pokazao vijećnicima, očito je traženo uklanjanje prometnih znakova kojima se brani zaustavljanje drugim prijevoznicima, osim na tri lokacije gdje je dozvoljeno.

Opara je odgovorio ministarstvu da neće ukloniti znakove.

- Zato što su postavljeni temeljem zaključka donesenog na osnovu rasprave na Gradskom vijeću od kojeg imam potporu - napisao je.

Te žestoko završio prozivanjem Butkovićevog ministarstva:

- S obzirom na žurnost vaše reakcije po ovom predmetu, molimo i da ostale predmete ubuduće rješavate ovako hitno jer su pojedini predmeti bili u rješavanju duže od šest mjeseci, a neka mišljenja koja smo od vas zatražili nikada nismo dobili. U dopisu ste naveli da očitovanje tražite po predstavci građana i neposrednim opažanjem inspektora pa vas ovim putem molimo da uvedete red i u rad inspektora cestovnog prometa na području našeg grada, odnosno županije po predmetima za koja su isključivo oni nadležni, a koja se ne obrađuju poput ilegalnih taksi prijevoznika te nadzora nad radom gradskih taksi prijevoznika.

elez

Da prometni redari rade svoj posa kako bi tribali grad bi bija pun para, jer se i dalje svi prijevoznici zaustavljaju di ih je volja. Dalmatinac i Denis su najgori, stoje na pazaru po nekoliko minuta i svaka stanica u gradu je njihova. Ostali izbjegavaju stanice poput pazara ili općine al na sve ostale (malo dalje od centra) uredno staju i uzimaju putnike. Za ostale gradove ne znam, al čini mi se da ovo ima samo u Splitu.  ::|
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Lion's Driver

Po svom iskustvu znam...na stanice u ST se staje samo radi iskrcaja putnika da ne tabanaju s kolodvora... o ukrcaju nema govora... sve i da oće ja samo kažem "čekaj  Žuću". Tu se sve radi o par sekundi  najvise radi starijih ljudi... Gorući problem su kreteni s autima i dostavnjaci koji i dalje uredno staju svugdje i po 20ak minuta.

qwertz

#281

Dalmacija  Split   
Sindikat vozača i prometnih radnika: "Zahtjev ministra Butkovića smatramo neprihvatljivim, gradonačelnik ima našu punu podršku"
Sindikat vozača i prometnih radnika iz Splita izrazio je punu podršku gradonačelniku oko uvođenja reda u korištenje gradskih autobusnih stanica

Splitski gradonačelnik Andro Krstulović Opara u utorak se sukobio s ministrom mora, prometa i infrastrukture Olegom Butkovićem oko uvođenja reda u korištenje gradskih autobusnih stanica.

Naime, neki prijevoznici obavljaju komunalni prijevoz putnika iako imaju dozvolu samo za obavljanje županijskog prijevoza. Gradsko vijeće tim je prijevoznicima izdalo zabranu zaustavljanja na stajalištima gradskog prometa, što su pojačali znakovima zabrane na svim stanicama u Splitu osim kod KBC Firule, bolnice Križine i kod Jokera.

Iako upoznat sa situacijom, ministar Butković zatražio je uklanjanje ovih znakova, što je ražestilo splitskog gradonačelnika, koji je poručio kako znakove ne namjerava ukloniti.

Sindikat vozača i prometnih radnika iz Splita izrazio je punu podršku gradonačelniku.

– Smatramo zahtjev ministra Butkovića neprihvatljivim, pogotovo što ovakva prometna signalizacija egzistira u gradovima poput Rijeke i Dubrovnika te se itekako poštuje. Nemalo smo iznenađeni izjavom ministra te se pitamo kako iste norme ponašanja ne važe za sve gradove u Hrvatskoj?

Svi radnici "Prometa" i sindikati koji djeluju u istom, daju punu podršku gospodinu Krstuloviću Opari kada je ova problematika u pitanju,  jer ovaj način uzrokuje milijunske štete gradu i "Prometu". A od ministra Butkovića tražimo da postupi prema više puta pisanim zamolbama, sindikata i Radničkog vijeća za učestalijim inspekcijskim nadzorom cestovnog prometa na području našeg grada. – kazao je povjerenik Sindikata vozača i prometnih radnika, Teo Bulić.

Busprometsplit

Imaju oni i većih problema od zaustavljanja autobusa na autobusnim stanicama.

Paško

Nadam se da će zaživjeti.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Intouro