Okretišta i terminali

Autor tomobrad, Prosinac 01, 2007, 19:34:23

sniff

215 rasteretiti Citata G, ionako ne poštuju vozni red, jedan za drugim prazni idu ?

MAN truck bus

Citat: 545  u Siječanj 10, 2019, 17:07:58
4 Iveco Crossway svakih 20 minuta.
Pa nek voze i u Ivanju Reku i Dumovec.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
Tako bi već funkcioniralo.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Volzhanin

@545 kaj si ti s bikom sijeno jel? Skinuti zglobni sa 269? Ili 231? Pišeš kao da ih nisi vozio ili si ih vozio van vršnih opterećenja ili blagdanima...ili se nisi ni vozio njima...
236 ista stvar, autobus je pretrpan...sreća pa su (većinom) studenti razumni pa naprave iza mjesta da se vrata zatvore
I kad bi se tako šakom i kapom stavljali autobusi trebalo bi ih 400 barem...a tada bi možda sve funkcioniralo bolje pa bi možda i gospodin @citaro platio kartu...slažem se s njim da je sve u kaosu i razumijem putnike koji s jedne strane grada na drugu putuju 3 sata zbog nepovezanosti i neredovitosti prijevoza...

421

U svim svojim opcijama nakon ushita zbog okretišta, zaboravili ste stajalište IKEA.
Sad linija 216/276 postaje komplicirana, pa ćete kroz malo vremena opet njurgati oko disponiranja  bus123 bus123 na pojedinim VR.
Dva slijepa crijeva (Ivanja Reka i IKEA) uz postojeće vozno vrijeme nisu sretno rješenje što će se uskoro vidjeti u praksi.
Samo se nadam da zglobni  bus123 neće biti ozlijeđen u predjelu podvozja motornog prostora prilikom prelaska preko nadvožnjaka iznad obilaznice u oba smjera bude li tamo disponiran.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

#304
Skinut zglobni s 269, što sve neću pročitat na ovom forumu, pa tko je jednom u životu prošao kroz Sesvete radnim danom trebao bi biti svjestan o čemu priča... Tek je prije par godina dobila nužno pojačanje jer ljudi jednostavno ne stanu u bus.

Ugl, APP i dalje barem 3 zglobna dnevno nepotrebno stavlja na 114,119,120 ili 124, a s dolaskom Crosswaya nije bilo rashoda dok su u Dubravu došli kao vatrogasna mjera, mislim da APP-u ne bi posebno falilo ako recimo 3 Citara G jednostavno premjeste.

Iako mislim da bi za 276 bilo bolje da dobije 4. solo nego zglobne jer i ovako vozi prerijetko (dok se recimo prilično fekventna 263 sad sa dva okretišta možda može preuredit za zglobne i prorijedit)

MAN truck bus

Pa tako bi to čak i funkcioniralo bolje.
Primjerice da su 216/1 i 216/3 do Dumovca samo polasci, a 216/2 i 216/4 samo do Ivanje Reke.
276 za Dumovec nek ide na :00 i :30, a 216 na :15 i :45. Vuk sit koza cijela.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

marin

Citat: Ivan  u Siječanj 11, 2019, 08:25:31
Skinut zglobni s 269, što sve neću pročitat na ovom forumu, pa tko je jednom u životu prošao kroz Sesvete radnim danom trebao bi biti svjestan o čemu priča... Tek je prije par godina dobila nužno pojačanje jer ljudi jednostavno ne stanu u bus.

Ugl, APP i dalje barem 3 zglobna dnevno nepotrebno stavlja na 114,119,120 ili 124, a s dolaskom Crosswaya nije bilo rashoda dok su u Dubravu došli kao vatrogasna mjera, mislim da APP-u ne bi posebno falilo ako recimo 3 Citara G jednostavno premjeste.

Iako mislim da bi za 276 bilo bolje da dobije 4. solo nego zglobne jer i ovako vozi prerijetko (dok se recimo prilično fekventna 263 sad sa dva okretišta možda može preuredit za zglobne i prorijedit)
Na 119 već mjesecima voze solaši (jučer jedan LE i jedan Citelis), na 114 je jedan cijeli tjedan bio solo, čak i više od toga, na 120 redovito isto barem jedan od 3 solaš, na 124 valjda kak kad ima to vozi. Samo mi nije jasno, u APP isto zna bit stiska sa zglobnima da ne izađe recimo na drugi navrat jedan 115, pa kak onda voze zglobni na 124, nema logike.

jakov5

Citat: marin  u Siječanj 11, 2019, 12:29:09
na 114 je jedan cijeli tjedan bio solo

Ali je zato pred par dana bio zglobni 742 na 113 >hammer<
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

545

#308
Tu uvijek ima volje za nepotrebnim  pričama gdje u stvarnom životu ih ne smije/ili ne može biti. Pa se kompleksi liječe ovdje.

1989. U voznom parku bilo 498 autobusa, a gužve su bile 5x veće, nego gdje su ljudi visjeli na vratima. Nitko nije jamral. Bil si sretan da ti bus dodje.

Znači da bi uz sadašnjih 400 autobusa još 150 novih stanje bilo bolje.

Hrvatska se nikad neće moći usporediti sa Švicarskom i inim europskim zemljama zbog mentaliteta koji prevladava ovdje...

Da su svi tako pametni kako se ovdje predstavljaju, radili bi u ZET-u i onda bi tek vidjeli da očekuju nesto abnormalno. S bilo koje strane gledišta (autobusi, nabava, linije, vozni redovi, itd.. )

Ja stojim kod toga i dalje da 269 ide 1 vozni red manje. Od Glavnog kolodvora/Borongaja do Sesveta vozi vlak.
Zatim 268 je isto opterećena linija.
Za Veliku Goricu takodjer vozi vlak svaki sat.

Kombinacije. Ako mogu ljudi na liniju 311, mogu/moraju hodati 2x dnevno 5 km, zašto bi sad bila iznimka 216/276??

Ljudi na linijama 269,216/276 više vrijede od 311??

Dok ovi s Borongaja spavaju, ovi iz Ključić Brda hodaju u Cerovski Vrh na bus koji ide 3x na dan.

Ne znam koliko od vas jede sijeno ali trebali bi se i Savske vode dosta napiti.



Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

MAN truck bus

@545
Linija 311 je vozila do Lijevih Štefanka, pa su rekli da im je ZET preskup i uzeli Autoturist, a Autoturistu se neisplati voziti, pa sad neće voziti.
Čovjek stalno teži tome da mu bude bolje, a ne gore. Zašto se vraćati u 1989. kao pojedinci u '91.?
Ne vidim smisla uspoređivanja prigradske 311 i gradske 216/276. Niti po dužini trase niti po vremenskom periodu vožnje.
Zašto bi onda trebalo brinuti o 110 i povećati kapacitet kad ljudi na 169 imaju 8 polazaka dnevno?
Zašto su ljudi iz Botinca bitniji od onih iz Kupinca?
Zašto bi morala 110 ići svakih 20 minuta dok 169 ide svakih par sati?
umnik2
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

545

#310
Iz Kupinca se dodje i u Klinca selo pa imaju bus. A Dodji ti iz Cerovskog vrha/Ključić brda u Zgb! Cca. 50km.

Što se tiče 110, on ne vozi stalno svoju liniju. Kao 269!

Mijesas kruške i jabuke, a ujedno si sebican.

Vlak za Botinec i Kupinec ne vozi.
Za Sesvete i Sesvetski Kraljevec i Veliku Goricu da.
Ionako su svima ZET-ovci trn u oku, posebno 268. Šta se voze onda a njim??


Kako težiti boljem, kad na ključnim pozicijama u ZET-u, kojim se bavi ovaj forum nisu pravi purgeri??

Mtb premlad si shvatis kako bi trebalo neke stvari jer se baziras na onome što ti drugi kažu. Šteta!


Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk

Ivan

#311
Opet stvarno nisam gledao tko je pisao o 269 samo uzgred spomenuo misao s prošle stranice dok sam odgovarao na druge postove konkretnije, sad kad se sjetim s kim pričam puno mi je jasnije.

Nekad je, moram baš reći, opako i otrovno kako neki ljudi vide svijet.
I onda još druge prozivati za frustracije i sebičnost.
Dok svi drugi od iskusnih vozača do stanovnika do ljudi koji prate vide preočito da ne ide guranje 2 l vode u bocu od 1,5.
Skoro da je bolje takav otrov ignorirati, no odgovorit ću bar još ovaj put.

Sesvete rastu po preko 20% između popisa stanovništva, da, to što nekome nisu "pravi Purgeri" ne znači puno jer plaćaju prirez a i starosjedioci se voze istim linijama, i i dalje je u cijeloj g.č. prijevoz relativno loš s obzirom koliko treba do centra, a linija 269 pokriva i što vlak ne može u kvartovima poput Kr.Novaka koji su puno rasli, i između stanica Sesvete i Kraljevec ima 5 km, i od stanice u Kraljevcu do centra kvarta ima više od kilometra. Još dok je bilo trzavica na relaciji ZET-HŽ, lin.269 s voznim redom iz 99. nikako nije mogla progutati što je morala oko 2010. i jednostavno je i zadnje pojačajnje došlo samo kao olakšanje a ne rješenje.
Tako da od centra Sesveta pa do juga Kraljevca 20-ak tisuća ljudi ovisi samo o liniji koja je rjeđa od puno puno drugih koje pokrivaju manji broj ljudi, i još mora voziti i dio ljudi za centar Sesveta iz grada...
Da vozi sa solo, mislim, nevjerojatno...
Ne živim tamo niti me obuhvaća epitet dojdeka, ali pokušavam biti objektivan oko cijelog grada a ne sr.. po svim kvartovima i statusima osim svog.

Stanje s vlakom u VG je loše, o njemu mogu ovisiti samo stanovnici Gradića i Kurilovca jer je veza s centrom i ostatkom cijelog područja jako loša... A liniju 268 subvencionira VG, to je zasebno pitanje ali ne može ih se samo izbaciti iz sustava dok se je odradi ugovorey koliko god i ja mislio da ZET ne treba ovako ići u prigrad, dok je kako je, stvsr je kompliciranija od toga da se s 268 uzme bilo što ako treba Zagrebu, pogotovo jer i područja uz V. Holjevca jako rastu a nove linije na području su organizirane kaotično i sve i dalje ovisi o godinu za godinom sve više reduciranoj 268 dok zahtjevi rastu. Sve to supa treba preuređenje, ali samo skidati? Nemoguće, a da kažem "sebično", bolje ni ne početi.


Vlak vozi i skoro do Botinca u Remetincu, "samo" 1,5 km dalje.  Dakle "ima" vlaka i u Botincu? Pa je svatko drugi na forumu sebičan i neznalica...

A to što bus ne vozi stalno svoju liniju, ima i 269 specijalnu kombinaciju, to nije kriterij, pričamo o vršnim brojevima.l i koliko ljudi je potrebno i moguće prevesti a ne specifičnostima voznih redova.

Problem s vlakovima je da su neintegrirani i dok se to ne popravi tramvaji i autobusi su osnovica za JGP u gradu. To je toliko velika priča koja se zaista ne može reducirati na to da bilo koji kvart na 5 km od vlaka ne treba bus...
I ja mislim da se puno više može prebaciti na vlak pogotovo na duže trase, ali ne na ovakav način da se ignoriraju konkretne potrebe i glumi da je povezanost kvartova koji nisu direktno vezani vlakom dalje busom busom nebitna... russian_roulette

Inače stanje broja vozila početkom 90-ih je bilo u doba kad je ZET pokrivao puno veći teritorij, koliki je bio samo pogon Samobor... Ne možemo to uzet kao mjeru sadašnjih potreba.


Situaciju s 311 uopće ne možemo miješati s ovime, to je stvar odluke općine Pokupsko, toliko o znanju o nadležnostima JLS i odgovornosti za raspoređenja resursa.
I bus za Cerovski i Ključić (zadnja st. na liniji) nije uopće ukidan nego je borba oko vožnji za L. Štefanke.
A linija 311 je u svojoj najdužoj formi bila duga nekih 33 km a ne znjilijun.
th-down

545

S obzirom da ti kao predstavnik ovog "foruma" si uzeo maha svojom bahatoscu i nametanju "svojih mišljenja", ne uvažavajući katkad tuđa, ne mogu ništa drugo reći nego da si sličan većini svojih podanika koji te prate i klimaju glavom te podržavaju godinama jer kud jedna ovca tud i druge.

A to što ti znaš o kome je riječ...
Vjeruj mi, ne znas!  Samo po broju 545. Jer kad sam te pozvao osobno da popričamo o stanju poslao si mi pp poslao da si možda pretjerao..

Kukavica ili nešto treće?

S obzirom da je takvo vrijeme moderno, gdje ne znas ko nosi muda. Čini se da je ovaj forum više ženski.

Hvala gospodine administratoru na otvaranju oči, da moje mjesto nije ovdje medju ovcama.

Mtb i sljedbenici njegove generacije nadam se da ćete jednog dana imati svoje mišljenje a ne nametnuto, zbog straha da ne budete banirani ili popljuvani.

Čast izimkama. Kojih ima za jedan Audi 4.





Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


Ivan

Zaista ne mislim da me itko slijedi, svima mogu reći da se ne slažem s njima kao i oni sa mnom, niti većinu ljudi osobno znam...
Žao mi je da očito imam nekakvog rivala s kojim ni ne dijelim razloge ni neke točke za svađu, kad sam se znao zakvačit u raspravama s par članova koji su me imali na piku (a upoznao sam ih i uživo, to ne znači da ne možemo malo ozbiljnije popričat na forumu :) ) znao sam gdje smo se možda ljudski razišli u mišljenju, ali ovo mi je skroz nebulozno.
Valjda jer sam par puta iznio svoje mišljenje o lin. 110 ili 234 (koja nisu bila ni u smjeru redukcije) u koje ne smijem zadirat niti išta znam o njima, to je pisano u kamenu. Ali netko bi skratio za glavu sve "privilegije" dotepenaca u Sesvetama i ima na to pravo kao pravi Purger.


Pa tad smo se prije godinu dana i mogli naći i popričati da mi je zvučalo direktnije kao poziv na kavu, sad uz ove siledžijske fore da bi tu nešto trebali rješavati muški nemam uopće potrebu vidjeti tko stoji iza broja, što da kažem. Nisam se tukao s bilo kim od osnovne škole i nemam potrebu to raditi zato jer sam se s ostatkom foruma složio da je linija 268 ili 269 opterećena i da ne kužim kako netko ide tako daleko protiv logike, dok se svi zgražamo nad uvjetima i za putnike i za vozače.


Citat: marin  u Siječanj 11, 2019, 12:29:09
Na 119 već mjesecima voze solaši (jučer jedan LE i jedan Citelis), na 114 je jedan cijeli tjedan bio solo, čak i više od toga, na 120 redovito isto barem jedan od 3 solaš, na 124 valjda kak kad ima to vozi. Samo mi nije jasno, u APP isto zna bit stiska sa zglobnima da ne izađe recimo na drugi navrat jedan 115, pa kak onda voze zglobni na 124, nema logike.
Znaju zalutati na 119, ne često ali viđao sam ih jednom-dvaput tjedno i otkad su došli Crosswayi.
Što se tiče 120, i 2 od 3 su 2 previše :p , što će na liniji kraćoj i skoro uvijek iza polazaka 123 i 131 veći bus. :D
Koristim silom prilika stalno i 119 i 120 tako da ih često moram gledati...

Ivan

Mala isprika, upalila mi se lampica da ispravim (i) svoj netočni odgovor na zbrku dezinformacija koje su me smotale, Ključić Brdo na lin.302 nema veze s linijom 311 i od tamo u Cerovski nitko ne ide osim izletnika, zadnja stanica je Žužić Brdo, i kako god bilo i kako rekoh, do sveg navedenog vozi ZET, problemi su s L. Štefankima u Općini Pokupsko koja se nije usrećila s Autoturistom.
Krivo sam napisao najveću trasu lin.311, ona je sad duga 33 km, nekad je imala 41 km kad je vozila za L.Štefanke.