Kako jedan čovjek može zaustaviti njih 200

Autor STIB, Listopad 03, 2008, 20:50:24

brunok

onda smotaš i prikolicu ostaviš da bude svinuta i čekaš dok ne maknu auto, pa nek pišu šta oče

conecto

Citat: tamlover  u Srpanj 04, 2009, 17:08:26
Da je htio mogao je to smotati iz desnog traka ali tako bi i sam bio u prekršaju. Ne mislim da je htio posramiti vozača jer s mjesta iskrcaja putnika možda nije ni vidio Vectru pa da tamo pričeka dok se makne, a kad je krenuo više nije bilo nazad - zeznuo je i Citelisa, stao i čekao...


...a možda nije bilo mjesta ni na izlaznom stajalištu kao što je Kvaternikovom trgu čest slučaj. Na početak ugibališta je smješteno stajalište linije 204 gdje mali kačamali stoji skoro uvijek jer vozi oko 15 minuta, a onda 30 minuta tamo stoji. Iza njega mogu stati dva zglobna busa (npr. ovaj 217 i još 215 koji je možda bio tamo ili dolazio) naravno ako i u tom ugibalištu nema automobila. A najčešće ih ima zbog kioska Tiska, pekarskih proizvoda, Lutrije i izrade ključeva.
Osim toga, da li je vozač uopće s tog mjesta mogao vidjeti Vectru koju je vjerojatno pokrio Citelis dok stoji na stajalištu linije 201.
I na kraju, vozač pri izlasku iz tog ugibališta ima za gledati masu drugih stvari jer se između nekoliko križanja na kratkom dijelu mora direktno prestrojiti u lijevi trak kako bi se okrenuo na tom mjestu.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tamlover

Hehe, conecto i društvo, jeste li namjerno propustili komentirati slučaj sa 109 koji sam opisao? Ne bih volio da ovdje ispadne kako su profesionalni vozači imuni na pogreške i gluposti. Pogotovo kad imamo živi primjer a ne neki imaginarni.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Shole

Citat: tamlover  u Srpanj 04, 2009, 17:08:26
.....
Al evo i drugog primjera, nažalost bez fotke. U ovom slučaju ZET-ovac je nakratko zaustavio barem 20 ljudi...
Stajalište Selska-Jadranski most, smijer Črnomerec, linija 109. Hahar dolazi s mosta, staje na stajalištu i bespotrebno ostavlja dobra 2-3 metra od stajališnog displaya te time ostaje velikim dijelom guzice u krajnjoj desnoj traci Selske po kojoj za njim s mosta dolazi kolona automobila. Trubljenje, opasno prestrojavanje, gubljenje vremena - za pišljiva 2 metra vozačkog umijeća i kulture.
.......

Nisam išao za tim jer smo zaglavili u priči o Vectri.  A šta reć, naravno da nismo imuni, i kao i ostali "normalni" vozači i nas ima idiota, solidnih, normalnih, kao i pravih gospodina sa manirama i rječnikom akademika.   Vjerovatno ovim redom kako sam nabrojio ide i brojčano stanje istih. 

Zašto je 109 tako stao, to samo on zna.  Uopće ga ne pokušavam branit, al možda je recimo bio neki komad na stanici pa je htio stat točno ispred nje jer bi inače ušla na srednja.

421

Citat: FitzTN  u Srpanj 04, 2009, 11:02:38
I siguran sam da se ovo moglo zranžirat...ali imam dosta iskustva sa Zetovim vozačima autobusa i bar 95% ima način vožnje ili ide lagano ili nejde nikako...ne bi nikad probali ništa nego rađe čekaju...imaju oni vremena, (od)rade svoje sate i doma... :)

Obožavam ovakve komentare:volio bih Te vidjeti za volanom busa, pa da ja komentiram poput tebe.
Svi znaju sve u ZG i HR: svi političari, vozači,predsjednici države,svi najpametniji.
A vozač je gotovo uvijek u dilemi;ići ili stati.
Ako krene i napravi okrznuće ili štetu-bude kažnjen zbog toga uz komentar tipa:Zašto nisi čekao,zašto si pokušao proći...
Vjerojatno se poslije ovog čekanja  na prolaz našao neki "biser" s  pitanjem zašto bus  kasni.
Ako prođe , prođe-njegovo umijeće i kvaliteta.
Iskustvo me uči da je bolje pričekati jer jedini dežurni krivac uvijek je vozač.
I, da,čekanje je također dio posla uključen u radno vrijeme i naprosto obožavam doći na "kontra" vrijeme naročito dok me  kolega čeka na  smjenu.
Nekome od prometnjaka,ZETa,policije i putnika će (napokon?)doći do ušiju ti problemi koji nas muče.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

Citat: tamlover  u Srpanj 04, 2009, 17:08:26
Da je htio mogao je to smotati iz desnog traka ali tako bi i sam bio u prekršaju. Ne mislim da je htio posramiti vozača jer s mjesta iskrcaja putnika možda nije ni vidio Vectru pa da tamo pričeka dok se makne, a kad je krenuo više nije bilo nazad - zeznuo je i Citelisa, stao i čekao...



E, pa dragi moji, pomirimo se. Zagreb je pun nekulturnih vozača, seljačina koje ne vide dalje od svog nosa, svemogućih idiota i kamikaza. Nažalost ni ZET ih lošom selekcijom nije ostao pošteđen. Još je gore u taxi udruženju koje je nekad bilo ogledalo vozačkog umijeća i kulture a danas je šaka primitivnog jada.


Morao ga je vidjeti bez obzira s kojeg stajališta je krenuo.Dok je došao do stajališta 201 ili 202, a naročito ak na stajalištima nije bilo buseva.
Namjerno je zakrčio promet iz protesta prema Vektrašu.
ZETova selekcija je sada malo drugačija i uvjetovana je politikom.
Kao što Stib reče, ne mogu se i NEĆU pomiriti s ovakvim stanjem nego ću se boriti poput kolege na KT.
Uostalom nije rijedak slučaj kad vozači automobila koriste stajališta linije 201 i 202 kao prečicu za polukružno okretanje, a dosta "bisera" ulazi u kontra smjer iza kupališta gdje vrtimo buseve do odlaska na perone za 237,215,217 216/276!i još se čude ako ih na to upozoriš.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Berlingo

Pa ja sam svojim dostavama po gradu objasnio da nisam svetac i naravno da svi mogu pogrjesiti. Shole je jos lijepse objasnio.A za slucaj linije 109 nisam htio nista komentirati jer ovdje je rijec o parkiranoj Vectri i busu koji (ne)moze proci.

conecto

Citat: tamlover  u Srpanj 05, 2009, 18:14:28
Hehe, conecto i društvo, jeste li namjerno propustili komentirati slučaj sa 109 koji sam opisao? Ne bih volio da ovdje ispadne kako su profesionalni vozači imuni na pogreške i gluposti. Pogotovo kad imamo živi primjer a ne neki imaginarni.

Koji živi primjer? STIB je otvorio temu fotkama iz nekoliko kuteva i svi ovdje možemo vidjeti što se dogodilo kao da smo bili tamo. Ti to nisi učinio tako da da tvoj primjer ipak ostaje imaginaran.
Ipak znam o čemu govoriš i neću govoriti da toga nema. Osim razloga koji je naveo Shole, moguće je da je vozač htio gledati karte i natjerati putnike na prva vrata. Ili je jednostavno biser bez osjećaja, ali ne možeš tako uopćavati kao da se odnosi na sve profesionalne vozače. Kad mene negdje snimiš da sam to napravio onda me ovdje prozivaj.
Ako baš želiš, otvori temu "Kako 200 ljudi može zaustaviti njih 20". I možeš li ikako izračunati omjer situacija koliko puta autobus remeti promet na sličan način u odnosu na to koliko puta od parkiranih ili zaustavljenih osobnih automobila autobus ne može normalno ući u stajalište ili iz njega izaći. Iz moje svakodnevne perspektive omjer je 100:1, pogodi na čijoj strani...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Max-d

Evo jos jedan primjer kako neki vozaci misle da su sami na svijetu(a da je bilo jos metar naprijed?).

tamlover

Citat: conecto  u Srpanj 05, 2009, 23:26:13
Iz moje svakodnevne perspektive omjer je 100:1, pogodi na čijoj strani...

Oprosti, nemoj mi nakalemiti napad kad ja nikoga nisam napao  ;D, zapitao sam se samo zašto taj slučaj nisi komentirao. A ovaj omjer...hm, znači li to da na ovom forumu idemo gajiti kult vozača autobusa? Primjer koji sam naveo vidljiv je svakodnevno u različitim dijelovima grada i samo takvi slučajevi pobili bi tvoj omjer (srećom omjer je ipak u korist ZET-a ali ne toliko). Svaka ti čast ako te niko nije imao prilike slikati u nekulturnom ponašanju, no dosta tvojih kolega u ZET-u najgora su reklama za šoferski posao.

Drugo, nisam uopćavao na tom primjeru nego sam rekao da u prometu, pa tako i u ZET-u ima previše nekulturnih vozača.

Ja bih recimo tragao za vozačima koji svojom kulturom, ponašanjem, vožnjom i još ponekom kvalitetom uljepšavaju našu svakodnevicu i možda bih za to otvorio topic.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

conecto

Citat: tamlover  u Srpanj 06, 2009, 23:04:31
Citat: conecto  u Srpanj 05, 2009, 23:26:13
Iz moje svakodnevne perspektive omjer je 100:1, pogodi na čijoj strani...

Oprosti, nemoj mi nakalemiti napad kad ja nikoga nisam napao  ;D, zapitao sam se samo zašto taj slučaj nisi komentirao. A ovaj omjer...hm, znači li to da na ovom forumu idemo gajiti kult vozača autobusa? Primjer koji sam naveo vidljiv je svakodnevno u različitim dijelovima grada i samo takvi slučajevi pobili bi tvoj omjer (srećom omjer je ipak u korist ZET-a ali ne toliko). Svaka ti čast ako te niko nije imao prilike slikati u nekulturnom ponašanju, no dosta tvojih kolega u ZET-u najgora su reklama za šoferski posao.

Drugo, nisam uopćavao na tom primjeru nego sam rekao da u prometu, pa tako i u ZET-u ima previše nekulturnih vozača.

Ja bih recimo tragao za vozačima koji svojom kulturom, ponašanjem, vožnjom i još ponekom kvalitetom uljepšavaju našu svakodnevicu i možda bih za to otvorio topic.

Ne želim da se shvati da itko ikog napada, a u općoj nekulturnoj sredini nitko, ali baš nitko ne može u svakom trenutku biti ili ostati kulturan, ako radi ničeg drugog, a ono iz revolta prema općem stanju.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Berlingo

Evo ja ceko i docekao. Ovo je V.Gorica u utorak.Rep autobusa je na prometnoj traci.O tome je pisao prvo tamlover a onda i conecto (u drugoj temi).Da je to bio Ikarus ja bi ga normalno obisao.Ovako nisam.Izbacio bi se u ljevu traku ali bila je zauzeta.Morao sam ga pustiti.Daje ljevi pokazivac smjera a rep mu je vani! Na drugoj slici je autobusna malo dalje (privremeni obilazak radi auto-ceste) pa je vi sami procjenite.

Max-d

#42
Ova stanica kod groblja u V.gorici je specificna zbog toga jer uz sami rinzol na dva mjesta postoje ulegnuca,jedno je od sahta,a na drugom je utonuo asfalt,zbog toga smo u nemogucnosti sa prednjim peronom proci preko ivicnjaka(jer ode branik na busu))da bi zavukli cijeli bus u stanicu i zato uvijek malo rep ostaje na cesti,a i samo stajaliste je prekratko(mislim na sredisnji dio stanice gdje bi trbali poravnati cijeli bus).Zato Vas ponekad molimo za razumijevanje jer neke radnje nisu namjerno napravljene da bi se ometao promet,vec mozda zbog nekog ili neceg nismo u mogucnosti zavuci cijeli bus u stanicu i maknuti rep!!!

Ivan

#43
Citat: Berlingo  u Srpanj 23, 2009, 02:28:13
Morao sam ga pustiti.
Pdobro, ionako ga moraš pustiti ako je već dao žmigavac.

Treba kao u Ljubljani na ovom žutom znaku na lijevoj strani (ovo stop - bus sa strelicama) napisati još i prema ZOPC članku tom i tom, pa bi se možda malo stvar ozbiljnije shvaćala.

Max-d

Nije bas jedan nego njih cetvero ometa ulaz autobusa u stanicu i siguran izlaz putnika na peron,ovako putnici izlaze iz busa nasred ceste i sve je dobro dok se nesto ne dogodi(pad putnika i sl.)a sto napraviti u ovom slucaju,cekati da se svi maknu?