Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

mansg313

Malo ZET-ovaca iz fotogalerije I.Bačeka slike su nastale 2003-2004 godine

Granešinski Novaki lin. 230

Dolazak prvih Citara u ZET 2003 godine...











519 na 210








sokre

Kopao sam po računalu i našao ove slike.. Nisu posebno stare, ali se vidi da se tek počeo graditi Avenue Mall, dok je Muzej suvremene umjetnosti sve poprimio konturu..

A posebno su mi drage slike Mace Maradone u tada novom Citaru. Možda bi bilo dobro otvoriti temu pod imenom `Celebrityji u ZET-ovim vozilima`.  ;D






421

#212
O405 N 1999 - 2009 nabavljeni za Vojne igre u ZG.
Malo kasnim na  10 godišnjicu isporuke O 405N, ali nije loše vidjeti kak je to bilo.
Slike su skenirane, prva je iz Mannheima s  tvorničkog parkirališta, druga s GP Macelj, treća doma u APD.
Nažalost ovo je i prilika da se prisjetim nekoliko kolega kojih  više nema među nama, a bili su na ovoj isporuci, tako da ovaj spomen posvećujem njima.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Classic

Jedan od APD-ovih SG 220 AM na 217 u pozadini...skinuto sa www.zeljeznice.net, drazenb67...

buSHunter795

#214
Nije mi jasno kako vam je ovo promaklo:
Mjesto: Plakat pored Muzeja suvremene umjetnosti
dakle...malo sam išo 109-kom i naiđem na ovo:


MAN 750HO...
Registracija ZG 191-812, a garažni mu je 16  :o :D

Portos

Ovo je 750HO, 890UO nije imao sjedala straga a motor mu također nije bio straga nego iza prednje osovine.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

conecto

Evo jedne slike iz monografije u radionici APP, u zraku jedan od "turističkih" MAN 750 HO, neki kažu da ih je bilo oko 10 komada. Očito je fotkano odmah po otvorenju garaže, sve nekako uredno, a isto vrijedi i za bus na kojem se vidi da je još nov - u oči upadaju lijepe rad-kape.

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#217
Zar nije bila već negdje na forumu ova slika malog Mercedesa-Auwärter L 613 (ja je više ne mogu pronaći). Vozili 80-tih na liniji Trg Republike - Becićeve stube, garažni brojevi 1 i 2, slika iz monografije ZET-a. Navodno stigli bez sjedala koj su ugrađena u ZET-u (visoka). Kod otvaranja vrata izašla bi i dodatna stepenica.

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#218
TAM 170 A 11 s Avtomontaža karoserijom, proizveden 1981., garažni broj 427 iz APD (kasnije nakon renumeracije 553, a još kasnije otišao u APVG). Vidi se na desnoj gornjoj strani vjetrobrana pomalo nespretno postolje za tablu linije. Bus je tu još prilično nov, već su nestale maglenke ali ima bar rad-kape. Tada u APD bila 4 takva (425-428 kasnije 551-554), a 1982. pridružio im se noviji model 190 A 11 (drugačije tabla, prozori, jači motor) gb 555 koji je tokom rata završio u 2. gardijskoj brigadi.

U pozadini se vide parkirani zglobni MAN 890 UG u garaži Dubrava (sada tamo stoje zglobni Citari)

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Evo jedne stare slike iz monografije fotkane u APD negdje oko 1983. (zaključak prema tipu vozila na slici). Svašta se ovdje može vidjeti: u prvom planu MAN 750 HO, MAN 890 UO (ovaj sa širim stražnjim vratima), TAM AS 3500 M, TAM 190 A 11 M, TAM 170 A 11 T, Ikarus IK-115, MAN SU 220 (sa i bez crvene crte)...

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Ova dva su prerano postali dio prošlosti i to na isti način - izgorjeli.

425



123

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

I ovi mi se na forumu čine slabo zastupljeni - MAN SG 242. Iako su nabavljeni kao rabljeni zanimljivo da su displeji progovorili hrvatski... Garažni broj 213



A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole

Jel imaju 5 stolica ili je ova desna ustvari jedan redi ispred?  Naši imaju 4 i "kutiju"

Tomek

Bilo ih je na forumu podosta, nažalost više ih neće biti.. Inače kupljeno je 9 komada SG242(212-220) i jedan SL202(93).. Bili su svi jednaki, tada prvi rabljeni sa displayima. Kupljeni su u 9 mjesecu 1998. Kad su stigli bili su ko novi, vozači s kojima sam pričao su mi rekli da iako su busevi 1987. godište da su bili u boljem stanju nego ZET-ovi zglobnjaci iz 94. i 95.
Nažalost, održavanje u APP-u je napravilo svoje te ne da su uništeni, nego su osakačeni. Sjećam se da je negdje 2004. gbr219 vozio jedno 3 mjeseca bez zadnje brzine(mislim 4.) te je u trećoj toliko rondao da mu se zglob raspadao.. Na gbr 220 koji je i prvi rashodovan je 2003. ispala 'prikolica' dok je kretao na stanici u Vrapču.
Najduže su se zadržali 212,216,218 i 219 koji su vozili do početka 2009.
Solaš 93 je pak jako rano rashodovan zbog teškog sudara sa drugim ZETovim busem gbr71 (MAN SL 200).

Tomek

Citat: Shole  u Siječanj 10, 2010, 22:07:08
Jel imaju 5 stolica ili je ova desna ustvari jedan redi ispred?  Naši imaju 4 i "kutiju"

5 stolaca u zadnjem redu ;)