Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

MILCHO

#315
Na www.imcdb.com naletih na ovo:


Mislim da je ovo Alfa 1000AU

jure

#316
Citat: conecto  u Siječanj 10, 2010, 14:01:14
Evo jedne stare slike iz monografije fotkane u APD negdje oko 1983. (zaključak prema tipu vozila na slici). Svašta se ovdje može vidjeti: u prvom planu MAN 750 HO, MAN 890 UO (ovaj sa širim stražnjim vratima), TAM AS 3500 M, TAM 190 A 11 M, TAM 170 A 11 T, Ikarus IK-115, MAN SU 220 (sa i bez crvene crte)...




Pitanje Conectu:
Nije li četvrti, a ne treći, na desnoj strani TAM AS 3500 M? Vidi mu se samo krov...

conecto

Nije!
TAM AS 3500 M ti je ovaj gb 702 kojem se vidi prednji dio i desni bok do polovice (vidi se malo dalje još jedan čitavi).
Taj "četvrti" za kojeg pitaš je noviji model TAM 170 A 11 M (u vrijeme kad je slikano 80-ih godina to je jedan od 601-604), sličan onom 190 A 11 M kojem se vidi prednji dio pokraj tog drugog AS 3500 M.
"Četvrti" je ipak 170 A 11 M (a ne ni AS 3500, ni 190 A 11 M) što se vidi po bočnim prozorima koji idu skroz do krova (za razliku od AS 3500 M) i ima kraće zadnje desno staklo iza trećih vrata (za razliku od 190 A 11 M).
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Prvo vozilo za prijevoz osoba s invaliditetom u ZET-u gb 5007.

Slike su stare oko dvije godine pa ih zato stavljam u ovu temu, a osim toga, već nekoliko mjeseci 5007 više ne izgleda ovako, prelakiran je u bijelu boju, bijelim je zatvorena i većina prozora i izgleda užasno  >hammer<



A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

421

...i služi za prijevoz stajališnih oznaka  i signalizacije za tramvajski podsustav  pogona Trešnjevka.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

sokre

Citat: 421  u Listopad 30, 2010, 20:04:53
...i služi za prijevoz stajališnih oznaka  i signalizacije za tramvajski podsustav  pogona Trešnjevka.

Ako je to istina, trebalo bi napraviti novu temu "Vjerovali ili ne".

jure

#321
Citat: conecto  u Listopad 30, 2010, 18:35:41
Nije!
TAM AS 3500 M ti je ovaj gb 702 kojem se vidi prednji dio i desni bok do polovice (vidi se malo dalje još jedan čitavi).
Taj "četvrti" za kojeg pitaš je noviji model TAM 170 A 11 M (u vrijeme kad je slikano 80-ih godina to je jedan od 601-604), sličan onom 190 A 11 M kojem se vidi prednji dio pokraj tog drugog AS 3500 M.
"Četvrti" je ipak 170 A 11 M (a ne ni AS 3500, ni 190 A 11 M) što se vidi po bočnim prozorima koji idu skroz do krova (za razliku od AS 3500 M) i ima kraće zadnje desno staklo iza trećih vrata (za razliku od 190 A 11 M).


A koji je ovaj na mom avataru? Vozili su još krajem 60-ih.

jure

#322
Izgleda kao da postoji ista oznaka AS 3500 M za dva različita modela Avtomontaže i Autokaroserije Novi Sad!?
http://i248.photobucket.com/albums/gg173/neki_2008/stare2.jpg   Avtomontaža
http://i248.photobucket.com/albums/gg173/neki_2008/stare51.jpg    Avtomontaža
http://www.autobusi.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=5230.0;attach=2886;image    Novi Sad

Majstor

Istina 5007 stvarno služi kao nekakvo vozilo servisa











Samo mi sudite pošteno !

Mirta


Iz mini-monografije o Remetincu 1965. u izdanju OO SSRNH Remetinec. Ne znam ime autora.

Gradnja Sigeta



Nikad ne reci:"Nikad!".

Bari

Evo kako 5007 izgleda danas (mali OT u temu)
KREPAT MA NE MOLAT !

Tomek

Prekrasna pjesma, puna ZET-ovih prometala, no ono što me najviše zanima je na 1.28 -- jel to O305 ili možda kakav Magirus? Recimo da je snimano oko 97.?


conecto

ZET je dobio tamo negdje 1992.-93. od Mainza kao donaciju dosta Magirusa, svi su bili u APP i navodno nisu bili baš dugog vijeka (u ono vrijeme su bili za nas "svemirski" i prvi rabljeni busevi u ZET-u nakon dugo vremena), ovaj u spotu je prebrzo proletio tako da je teško reći...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tamlover

#328
Prvo, pjesma Ruža crvena nije iz 1997. iako su Agrameri tada izdali album na koji su uvrstili i tu pjesmu jer je godinama bila popularna. Radi se o prvoj polovici 90.-ih, možda čak i bliže početku desetljeća - provjerit ću datum izdavanja pjesme.

Kad sam zaustavio video čini mi se da autobus ima turistička sjedala i nekako mislim da se ne radi o ZET-ovom autobusu. Šteta što se bolje ne vidi onaj plavi bus koji je proletio sekundu prije dolaska ovog iz krupnog plana. Rekao bi se da se radi o nekom starijem TAM-u al to je čisto onako bez nekog detaljnog promišljanja.

edit:
Pri kraju videa preko mosta ide Čeh s brkovima sprijeda. Ne mogu se sjetiti kada su točno maknuti brkovi s tramvaja, al mi nekak zvoni da ih nakon 1994. više nije bilo (?). To ćeš ti Tomek znat ziher.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

goranxxx

Pošto sam u to doba bio opsjednut ZET-ovim busevima mogu reć da je među tim busevima poklonjenima od grada Mainza bio jedan ili 2 busa sa visokim zicevima... nisu baš bili turistički al puno udobniji od ostalih ;)
SETRA 417 HDH