Neobus

Autor neobus, Prosinac 14, 2007, 18:25:54

neobus

Ovde pisite o "Srpskom Volvou"
Proizvodni program
Gradski

501G- low entry

503G-niskopodni


Prigradski
402P-Minibus

(ja sam za volanom ;) )
406P-standardni

(pored busa stoji g. direktor Neobusa aka moj tata)

Turisticki
402T-Midibus

407T-standardni


Visoko-turisticki

407VT-standardni


Video
http://www.autobusi.net/Download.htm

erobuss

Čujem da su ta vozila vrlo kvalitetna i dugovječna, samo bi trebao 'upasti' neki talijan da ih malo dotjera dizajnerski.  ;)

neobus

Ma kakvi. Oni italijani upropastili one ikabruse ik218 i ik312.
Uopste mi se ne svidjaju. A to da su dugovecna je istina jer je poslednji Neobus iz 1969. isecen 2002. godine a trenutno najstariji Neobusi su u JGSPu Novi Sad i imaju oko 25 godina. Gorivo, malo ulja i vozi! ;)

neobus

Podvozja:
Neobus 501G-Volvo B7RLE 275ks
Neobus 503G-Volvo B9L 310ks :-*
Neobus 402P-FAP sa CUMMINS motorom 220KS
Neobus 406P-Volvo B7R Semi Low Floor 275KS
Neobus 402T-FAP sa MB motorom 220KS
Neobus 407T-Volvo B7R 380ks
Neobus 407VT-Volvo B12B 420 ili 460ks
Nazivi
501G-CITTA LE
503G-CITTA LF
402P-STELLA
406P- LUNA SLF
402T-MERCURY
407T-TERRA
407VT-UNIVERSO


Neobus_PR

Neobus Adéquat, na originalnoj Neobus šasiji, predviđen za prigradski transport, ali svojim performansama i opremom savršeno odgovara međugradskom, pa čak i turističkom prevozu. Ima euro 4 motor proizvođača Cummins, snage 300 konja, uparen s automatskim menjačem Alisson (sa retarderom). Klima uređaj je tipa Carrier Sutrak, grejanje Webasto, sedišta su Vogel seitze, rasveta Hella, poseduje 6 kubnih metara prtljažnog prostora, frižider, mini bar itd.

Cena mu je neverovatno povoljna i kreće se oko 139.000 evra, što je klasična cena gradskih autobusa.

     

Neobus_PR

Ovo je midibus Neobus Stella, dužine 9.5 metara na šasiji FAP, sa motorom Cummins prodat JP ''Vojvodinašume'' za prevoz njihovih radnika.

       

Neobus_PR

Visokoturistički autobus (coach) Neobus Universo na Volvo šasiji B12B. Ovaj konkretno je bio izložen sajmu u Beogradu ''Beotruck 08'', a raniji model istog naziva i agregata sam postavio u temi ''Suboticatrans''. Ista firma kupila je i ovo vozilo, kao i još jedno istovetno, neposredno posle sajma, što se vidi po logo znaku na stranici.

     

lav

#7
Citat: goranxxx  u Studeni 09, 2008, 16:39:15
http://www.neobus.co.yu/midi.htm
pa ne izgledaju tako loše, vidio uživo u slavoniji i šole ih hvali, bolji neg isuzu ;) ;) ;)

Zašto tebi služi internet,da malo surfaš sigurno bi našao novu Neobusovu web stranicu sa novim modelima autobusa

www.neobus.rs

goranxxx

Citat: lav  u Studeni 09, 2008, 17:17:29
Citat: goranxxx  u Studeni 09, 2008, 16:39:15
http://www.neobus.co.yu/midi.htm
pa ne izgledaju tako loše, vidio uživo u slavoniji i šole ih hvali, bolji neg isuzu ;) ;) ;)

Zašto tebi služi internet,da malo surfaš sigurno bi našao novu Neobusovu web stranicu sa novim modelima autobusa

www.neobus.rs
Gle Lave, nemaju svi vremena za surfanje ko neki, ovu stranicu znam otprije i ne surfam inače po srpskim stranicama pa i nisam primjetio ono .yu i .rs, stranica je još uvjek aktualna a i modeli nose samo nova imena, tu i tamo neki redizajn, a ako ti se svađa zbog nekih postova imaš p.p.
SETRA 417 HDH

Neobus_PR

Nije u pitanju samo redizajn, jer je, recimo Aequat potpuno nov model, urađen na šasiji Neobus, zatim Solle i Mercury su nova vozila, u mnoge autobuse je ubačen totalno drugi agregatski sistem itd.

Naravno, ima i redizajna, što je normalno.

sajt www.neobus.rs je jedini zvanični sajt, a onaj stari neobus.co.yu mi uopšte ne održavamo, ražićemo od provajdera da ga ukloni sa mreže.

elvis

mozes li nam napisati koliko sjedista se ubacuje u te buseve,po modelima otprilike???? ;)

Aleks_Beograd

Fali ima troosovinac.....sto Ikarbus i Nibus(Nis Ekspres) odavno imaju....
I naravno malo lepsi dizajn..meni deluju ovako nekako grubo...

stipe protega

Prošlu godinu su potpisali ugovor za proizvodnju 450 kom autobusa za VDL i svi su bili presretni na čelu sa direktorom Radenkom Kostićem i kad su napravili cca 30 kom i isporučili ,nizozemci nisu htjeli da plate nadogradnje i posao stolječa je propao.Zvao sa odmah čim sam ćuo vijest u Novi Sad ,kad tamo Web stranica ugašena , direktor dao ostavku,pa ih pitam što je bilo i nisu mi dali konkretne odgovore,ali čini se da je kvaliteta zakazala.Ima vijest na internetu koga zanima - upiši u google Neobus - vesti - članak holanđani neće da plate autobuse.Baš šteta,ali čini se meni da te evropske kompanije dođu kod nas kupovati goli rad ,ali ti poslovni ljudi Evrope su gamad samo takva.Slali su i nama upite da radimo za njih,ali glavni šef je odgovorio da će on njima poslati podvozje pa neka oni rade za pare koje bi nama dali i nek oni dijele plače od 300 - 400 € radnicima pa da onda vidim kako će iziči na kraj.

Александар

O tome je bilo reči na Autobusi.net, evo šta je njihov PR napisao:
Citat: NEOBUS_PR420.000 evrа nаm duguju zа isporučene аutobuse i rezervne delove, te zа izvršene usluge.

Ugovor je predviđаo isporuku аutobusа frаnko Neobus, dаkle u krugu fаbrike, odаkle se preuzimа po potpisivаnju primopredаjnog zаpisnikа (oni gа zovu PDI), od strаne ovlаšćenog licа VDL-а. Trаnsport do tаmo je posebnа uslugа.
Bez obzirа nа ovo, oni su pokušаli dа nаm nаplаte po 500 evrа zа prаnje svаkog аutobusа koji je po kiši, vetru, prаšini i sl. prešаo 2000 km do Ajndhovenа.
Tаkođe, fаkturisаli su i hiljаde evrа po svаkom vozilu zа neke poprаvke i dorаde iаko su njihovi ljudi nаdgledаli komplet proizvodnju i nа krаju potpisаli gorepominjаni dokument. Nа jednom busu su nаm fаkturisаli preko 22 hiljаde evrа dorаde i oprаvke, što bi znаčilo dа mi njimа plаćаmo dа im nаprаvimo tаj аutobus.
Rаdi se o klаsičnom siledžijstvu i neokolonijаlnom odnosu koji Holаndijа inаče imа premа Srbiji, pа su mislili dа će i ovde proći.

Ali, tvrd je orаh voćkа čudnovаtа, ne slomi gа, а zube polomi...
http://autobusi.net/forum/viewtopic.php?t=9&postdays=0&postorder=asc&start=585

Toliko o VDLu, jedino mi je žao što su iz Ikarbusa oterali Bredu, jer su prvo oni hteli da ih preuzmu, a sada je izgleda i VDL odustao!  >rigoleto<

stipe protega

Ma zanima me koliko je koštalo karoseriranje VDL podvozja,jer sam nešto načuo da su to radili za bijednih 18000 €.
Inače imam informaciju iz prve ruke da su stakla kupovana u Pinklingtona  i to za jedan bus 2385 €,zajedno sa šofer šajbom,a sjedišta su plačana 18 USA Dolara u Kini i to je sve išlo preko Saudijske Arabije,normalno jer je gazda od tamo.Ma dragi moji srbi i hrvati,ma imamo mi znanja više nego svi ovi mudrijaši koji kod nas dolaze kupovati goli rad,jer svi ljudi koji su odlazili u NJemačku iz ovih prostora su pokazali iznad prosječno znanje u auto industriji,ali problem je politike naših država.Ma mi možemo napraviti temeljem znanja sve ono što oni mogu da sanjaju,ali moramo se samo prestruktuirati.U Hrvatskoj samo pozivaju strane investitore da te spase,ali to je isto kao da ja vas zovem u svoju kuću da mi pravite red.Ma oni imaju da nam budu sluge ,jer ti zapadnjaci ništa ne znaju,nego da žive od tuđeg rada.Mi ćemo u Šibeniku napravit svu dokumentaciju pa ćemo mi njima poslati naše ljude da nadgledaju i da rade za naše blagostanje.Još jednom ponavljam , ako neko može da pronađe informaciju ,koliko je ugovoreno karoseriranje Vdl podvozja,s obzirom da su nizozemci slali podvozje za 75000€,a vračali gotove autobuse za ,neznam koju cifruxxxxxxxxx€.