Nabavke autobusa 2008. – 2017.

Autor maky, Siječanj 18, 2008, 22:26:06

maky

Evo ovdje možemo pisati o daljnjim nabavkama autobusa našeg  prijevoznika.
Prošle godine nabavljeno je 8 MAN Lion`s City i 9 MAN Lion`s City LL autobusa te 3 Irisbus  Proxisa.
Direktor je objavio ambiciozan plan o nabavi 100 novih autobusa u roku od 4 godine.
Ugovori za 50 novih autobusa već su sklopljeni i očekujemo ih, pa usudio bi se reći, u narednim danima. Do 31.03. će svakako biti ovdje.
Ništa se još nigdje konkretno ne govori što su to točno Prometovci kupili, međutim,  od jednog vozača saznao sam da će autobusi ubrzo doći, ne zna ni on točno kada, te da su kupljeni navodno zglobni Mercedesi, solo MAN-ovi te  ČITAJTE IZNENAĐENJE - zglobni DAF-ovi! Pretpostavljam da je mislio na nešto zglobno sa DAF-ovim motorom, svakako neuobičajeno na našim cestama, možda kakvi Van Hool  ili Berkhof... E sad, ostaje pitanje koliko su ove informacije istinite jer ipak su to samo priče, ali gdje ima dima...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Ivan

Hm, mislim da i Solaris po izboru ugrađuje i DAFove motore...

shef

DAF je standard u Solarisu, vidi ovdje:
http://www1.solarisbus.pl/en/urbino,text,8.html

No nekako sumnjam u to, budući da nemaju zastupnika kod nas, za razliku od recimo VDL-a.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

maky

Ljudi situacija se zahuktava, rok je do 31.03. a još nitko nije ni zucnuo kad dolaze novi autobusi. Zna se samo da su kupljeni. Moram priznat da me to malo zabrinjava.  Nadam se da će uskoro.  Ako ekipa iz ZG-a zna možda koju više pa da se zaleti netko do MAN Importera ovih dana...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Neda meni vrag mira...
Spominjali smo nekakve DAF-ove i Van Hool AG300 se vrtio kroz priču kao korisnik DAF motora. Postoji li uopće zastupnik za Van Hool u Hrvatskoj? Ako ne postoji, onda sam siguran da ih nećemo ni dobiti. A uostalom, ionako su ovo sve priče "rekla-kazala" nitko ništa nezna, što je apsolutno nevjerovatno!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#5
Napokon!!!!

Gledam direktora Prometa u jednoj emisiji i napokon saznajem detalje...

25.04.2008 u 12 sati bi se na Prometovom parkiralištu trebalo naći 40 novih autobusa.

Saznajem da je kupljeno 10 zglobnih Mercedesa, 9 MAN Lion`s Regia, itd, svi u žutoj boji naravno...  :)

Mercedesovi zglobnjaci imaju EURO 4 motore, dok neki autobusi imaju EURO 3. Nabavka je koštala 13 milijuna  eura.

Nije spominjao nikakve DAF-ove, ali još ima nade...

Recite mi, znate li gdje se proizvode Lion`s Regii ?
Rekao je da su ljudi iz Prometa bili u Njemačkoj u Manheimu na pregledu Mercedes autobusa, te također u Turskoj, nije specificirao dal za Mercedese ili za MAN-ove...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

minimoto

LP
Man lion s regio se proizvodi u Turskoj, kao i classic, lion s city se proizvodi u Polskoj. Zna kdo kje se proizvodi lion s coach'
Pozdrav

shef

Isto Turska (oba modela i Coach i Coach Supreme).
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

markost


shef

Dajmo malo kad već pišeš u dijalektu, bar odvajaj rečenice kako treba, stavljaj velika slova tamo gdje treba a ne tamo gdje ne treba, stavljaj razmake, razlika č/ć????
I što znači original?
Man Lion's Classic ili Regio npr. su isključivo turska proizvodnja, nema drugih "originala".
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

tamlover

Citat: netko  u Ožujak 19, 2008, 16:29:20pa normalno da su iz turske to bi se dalo zaključit odma po tome što odjednom dolazi 40 autobusa.40 original nemože nikako doći odjedanput.
Totalno krivo zaključuješ al nije ti za zamjerit. Prvo, ne radi se o 40 buseva istog proizvođača ali kad bi se i radilo, toliko MAN-ovih autobusa moglo bi se proizvesti u nekoliko dana. Svojevremeno je proizvođač radio pod motom 8 i pol vozila na dan - pa računaj.

Citat: netko  u Ožujak 19, 2008, 16:29:20osim toga 13 milijuna eura nevirujen da je moglo samo gradsko poglavarstvo.morao je biti još netko tu tko bi pomogao.
Kredit, leasing... il si mislio da će Kerum sponzorirat?? ;D

Super vijesti stvarno, posebno me vesele Citari G.
Pa valjda će koji Regio stić i u Trogir a ako i neće valjda će se popravit vozni park s nečim što će bit višak Splitu.


...i bilo je lepo i navek TAM bu....

shef

MB Conecto se nikad nije proizvodio u Njemačkoj. Većina verzija Conecta (osim modela za regionalne prijevoze označenog H) se nije ni mogla kupiti u zemljama zapadne Europe.
Također su se i MAN-ovi SG313 proizvodili samo u Turskoj.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

tamlover

Ja bi ti tako s guštom obrisao ovaj post. Ni točke, ni zareza, ni velikog slova tamo gdje im je mjesto. Nemoj više pisat ako ne misliš pisat kako treba.

Znaš što je suprotno od originala?
Kopija ili pirat. Zar misliš da Split dobija piratske autobuse??? Ne budali bezveze nego pročitaj kad ti neko da objašnjenje i nakon toga zašuti dok ne smisliš što ćeš pametno napsat a ne opet ispočetka lupetat. Ne moramo svi čitat tvoje moždane zavrzlame.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

maky

Neznam ni ja koji bi to trebali biti "falša" autobusi, a koji "original", ali dobro, možda mi jednog dana netko i objasni...  ::|

Šta se tiče Trogira i Omiša, to su gradovi koji nisu sudjelovali u nikakvoj nabavi, niti su izrazili želju za sudjelovanjem, stoga će oni i ostati zakinuti. Općine i manji gradovi su kupili nove autobuse izričito po dogovoru da autobusi koje su oni kupili voze samo za njih, dakle nema nikakvih okolnih linija.
Dugopolje je kupilo 5 autobusa, Kaštela 5, Klis 2-3, Muć 3,...
To su autobusi koji će voziti izričito njihove linije, a Trogirani i Omišani nek se grizu i nek se voze u  Avtomontažama i Mercedesima O305G.

Ne treba ni napominjati da je svih 40 autobusa klimatizirano i opremljeno po EU standardima, samo, pitanje je  hoće li se i putnici ovdje ponašati u skladu sa tim standardima... Jedva čekam vidjet Regie u akciji  :)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Citat: maky  u Ožujak 19, 2008, 19:00:40

Šta se tiče Trogira i Omiša, to su gradovi koji nisu sudjelovali u nikakvoj nabavi, niti su izrazili želju za sudjelovanjem, stoga će oni i ostati zakinuti. Općine i manji gradovi su kupili nove autobuse izričito po dogovoru da autobusi koje su oni kupili voze samo za njih, dakle nema nikakvih okolnih linija.
Dugopolje je kupilo 5 autobusa, Kaštela 5, Klis 2-3, Muć 3,...
To su autobusi koji će voziti izričito njihove linije, a Trogirani i Omišani nek se grizu i nek se voze u  Avtomontažama i Mercedesima O305G.

Bude li situacija kao u Rijeci, općine koje nisu sudjelovale u nabavci dobit će isto druge autobuse, ali ne nove, nego one koji su došli pred recimo 3, 4 ili 5 godina, šta je opet napredak u odnosu na sadašnje stanje sa Avtomontažama, G&S-ovima ili 305-icama.