Bregava Trans - razno

Autor erobuss, Listopad 08, 2008, 08:35:34

Man lion's coach

#30
upravo tako ja sam se vozio sa onim Plavim vozacem..

elvis

Danas premijerno na forumu MB Padane,inace radi linije Mostar-Stolac,ali danas je morao na liniju u Sarajevo...malo sam pricao sa vozacem za vrijeme pauze u Konjicu.U Bregavu je stigao 2004.god. iz neke firme iz Tuzle i stalno ga vozi jedan vozac,ima 45 sjedista,malo je kraci od standardnih 12 metara,i uzi od standardnih autobusa,ali kaze da ga do sada nigdje nije izdao...
Mislim da zakljucno sa ovim autobusom imamo uslikan kompletan vozni park,ima jos par autobusa rashodovanih,i drugi MB Padane kojeg su poceli renovirati ali trenutno se na njemu ne radi nista,najvjerovatnije ce ovog ljeta zavrsiti i njega




Man lion's coach

U jako dobrom je stanju kuda sve vozi, to su  putevi gdje i koza lomi nogu  ;D  ;D

elvis

Ja se sjecam ovog autobusa kad je stigao,gazda ga dovezao u Konjic,neki koncert je bio u Sarajevu,a ovaj je bio parkiran medju autobusima Konjic-busa kojima smo mi isli na koncert,jedino sto mogu primjetiti da se promjenilo je ova zadnja karambolka koja je malo udarena,i to da sad nema ratkpae,a tad kad sam ga vidio imao je sve 4

The_Dubster

Čini se da je danas man bio na vanrednoj u Sarajevu, nisam ga stigao slikat.

elvis

Citat: The_Dubster  u Svibanj 18, 2010, 18:25:35
Čini se da je danas man bio na vanrednoj u Sarajevu, nisam ga stigao slikat.

Bio je u Sarajevu jucer i danas,vidio sam ga veceras kad se vratio u garazu u Konjic,a druga 2 su u Cazinu sa jednim ISUZU-om

Man lion's coach

Ovih dana je bregava imala problema sa kvarovima autobusa prvo je ostao u kvaru stari city pa onda i padane :-\, ali oba autobusa su sredjena i rade svoje svakodnevne linije ;D

elvis

Guzva im je totalna ovih dana,danas je 0303 bio u Sarajevu na liniji,sofer mi je rekao za ove vanredne voznje,ma samo nek nisu u pitanju veci i ozbiljniji kvarovi a ovo se sve da rijesiti ;)

Man lion's coach

Pa da vidi se da im fali autobusa vise klase, mislim da je za 0303 Sarajevo daleka destinacija bez ozbira na njihovo stanje, ja mislim da ni jedna 0303 u bregavi nema klimu, sto se tice lokalnih linija autobusi su dobri s obzirom kakvi su putevi...

elvis

#39
Ma dobro,u zadnjih par dana mu klima i ne treba,sofer je cak ukljucio grijanje danas u Sarajevu,a nesto se suska i za tu visu klasu,sad sta ce konkretno biti ostaje da se vidi

P.S. ko im je kriv kad nude extra uslugu na exkurzijama,izletima i sl. pa imaju svake sezone vise i vise posla,soferi kazu da su to slatke muke njihovog radnog kolektiva,kako da svi budu zadovoljni,uglavnom do sad su uspjevali odgovoriti na zahtjeve klijenata pa ne sumnjam da ce tako biti i ove godine :D

Man lion's coach

#40
Stvarno steta u senozni moraju neke odbiti klijente koliko posla se ima, a i sama pomisao da imaju oko 32 polazka, sto iz Stoca u Mostar i obrnuto i Stolac - Sarajevo obrnuto....

elvis

Citat: balja  u Svibanj 18, 2010, 22:08:41
Stvarno steta u senozni moraju neke klijente koliko posla se ima, a i sama pomisao da imaju oko 32 polazka, sto iz Stoca u Mostar i obrnuto i Stolac - Sarajevo obrnuto....

Druze ne mogu shvatiti ovaj crveni dio,pretpostavljam da si htio reci da moraju odbiti neke klijente,to danas u BiH niko ni u snu ne radi,prevoznici placu za klijentima...oni su se izborili za svoje ime na trzistu svojom uslugom i za nase uslove dobrim voznim parkom,tu naravno mislim na vozila koja koriste za vanredne voznje i sad moraju ostati u korak s vremenom i tehnologijom,a tu ni pod razno ne spada odbijanje klijenata,samo prosirivanje voznih kapaciteta kao i redovno odrzavanje postojecih...

Ja se sjecam kad je Bregava-trans vozila liniju za Sarajevo sa prigradskim TAM-om 260 i Sanosom 415...vozila su bila prljava,neuslovna,vozaci svaki po svom principu...a kad pogledamo danas svi bismo rekli da to uopste nije ni ta firma ni ti vozaci,oni imaju jos dosta toga uraditi ali sve to vremenom dolazi na svoje mjesto

Man lion's coach

Vidi ovo Elvise kad smo mi isli u sajam knjige u Sarajevo trebali smo ici u petak mislim da je to trebao biti datum 23, dosao je dopis i bregave u skolu ako zelimo imati bolje autobuse da premjeste za 22 cetvrtak naravno mi smo pristali, a vidi sta se desilo iz 23 iz Mostara je islo 5 autobusa i + 2 autobusa  redovno Sarajevo, da smo mi isli trebala bi jos 2 autobusa znaci 9 autobusa za Sarajevo sto redovno sto vanredno, onda nebi okrpilo linije u Stocu, naravno onda bi oni morali nekoga odbiti naravno sto nije cilj bregavi...

elvis

#43
Taj petak je njih 6 bilo na vanrednoj u Sarajevu,ja sam ih slikao taj dan,da se nije moglo drukcije iskombinovati tu bi uletio u pomoc Konjic-bus i opet bi sve bilo odradjeno,samo vas mozda ne bi zapali MAN-ovi...

Imam prijatelja koji radi u garazi u Konjic-busu pa od njega dosta saznam...uglavnom cilj je da se ne odbija niko,i da svi budu zadovoljni,ukoliko je moguce postici neki kompromis kao sto je to bilo sa vama onda jos bolje

P.S. mislim da trebamo spomenuti da je njih pogodilo i gubitak Neoplana Translinera,kao i to sto jos nisu uspjeli zavrsiti MB Padane-a,ta 2 vozila njima mnogo nedostaju

Man lion's coach

#44
Ma nigdje veze ima autobusa, ali kakvih svak bi zelio nesto udobno da ima klimu itd kad se vec plati karta meni je to sasvim svejedno..