Kilometraže

Autor maky, Siječanj 18, 2008, 22:15:58

Tomek

Zašto misliš da tako malo?

NP-549

#121
Split vozi otprilike isto ko i Rijeka, a to je manje nego Zagreb. Pretpostavljam da je mogao vozit cjelodnevne nekih 12,13 godina, s tim da i tu ima puno ispada i stajanja po par mjeseci tako da je mogao skupit nekih 1,1-1,2.  Zadnjih 10 i kusur godina (koliko je otprilike i foruma) vozi kao zadnja rezerva, odnosno uskače na nekakve dvokratne ili samo pola od tog, a ako i izađe na cjelodnevnu onda ga vjerovatno popodne zamjene kad se nešto novije i udobnije oslobodi. I ja bi rado znao koliko ima,  al moja pretpostavka će bit da je to otprilike oko max. 1,6

Na onom papiru žute i zelene boje koji CVH izdaje na godišnjem tehničkom piše svake godine trenutna kilometraža na tehničkom pregledu.  Ako netko ima nekog u Centru nek baci oko u komp da li imaju arhivu po registraciji ili VIN broju, barem nekoliko godina unazad

Dreamwalker

Ta kilometraža iz CVH ti ništa ne znači jer tehničar na TP upiše onu kilometražu koja piše na tahografu kako bi se ispisom moglo uvidjeti dal je bilo kakvih manipulacija. Ako je mjenjan taho, onda samo Promet u svojim knjigama ima točnu kilometražu.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

NP-549

To stoji, al jedino ako se može vidit samo zadnja kilometraža,  ali ako možeš pregledat arhivu tehničkih za taj bus unazad, recimo, deset godina i iz tog se da nešto izvuć

elez

Računica ti je najvjerojatnije točna jer su u isto vrijeme vozili i O305G i vozači su ih birali jer su bili automatici. Mislim da je u cijeloj karijeri najvise kilometara nabacio u zadnjih nekoliko godina ko rezerva jer uskače skoro svaki dan na neku liniju
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Paško

Definitivno zadnjih godina nije skupio najviše. Pa svako ljeto (kad nema škole) ni ne pomakne se s mjesta. Po mojoj procjeni ima otprilike dva milijuna. Do 1994. to su bili najbolji autobusi u garaži i nije ih mogao voziti bilo tko. Kad su došli O305G, to se sve promijenilo. 90-ih su još uglavnom vozili po gradu, a onda do 2003. vjerojatno više po Trogiru i Omišu. Do 2008. još je dosta vozio. Odrediti kilometražu vjerojatno je nemoguće jer je Promet pobacao sve svoje papire koje je mogao.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

RegioBus

Onda je po svemu ovome očigledno da se jedino može provjerit tako da neko dođe do vozačkog mista i pogleda broj kilometara.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk


Paško

To je tek najnevjerodostojnije, ti tahografi mijenjani su sto puta (onaj u #688 je iz nekog Nijemca).
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

RV


RV


RV


Sule

Nema mozda netko slucajno informacije koliko su nedavno rashodovani autobusi presli km? Barem sanosi ili MB 405 i 407 posto su oni bili najstariji. Jedino ako su im mjenjani motori, a sigurno nekima jesu, onda barem okvirno.

RV

#033 - dosad skupio 2600 km

RV


Paško

#218: 970 700. Polako će svi Cityji do milijuna (#220 je prvi, još odavno).
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!